Судове рішення #1388024

                                                                                                                      Справа 2-517 /07 р.

                                                                     

                                                                                                      

                                                               Р І Ш Е Н Н Я        

                                              І М Е Н Е  М    У К Р А Ї Н И

9 жовтня   2007 року                          Іваничівський районний суд Волинської області

        в складі: головуючого                                          Дильного Г.М..

              за участю секретаря                                       Кирилюк Л.М.

       позивача                                         ОСОБА_1.                      

представника відповідача                    Тимощука С.В.

             розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Іваничі справу за позовом   ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Бужанківської сільської ради про визнання права власності на  ½ частину житлового будинку і господарсько-побутові будівлі та самочинно побудовані господарсько-побутові будівлі ;

 

                                                        В С Т А Н О В И В :   

      

            До Іваничівського районного суду звернулася  ОСОБА_1. в інтересах ОСОБА_2. з позовом до  Бужанківської сільської ради про визнання за ОСОБА_2. права власності на 1/2 частини  житлового будинку і господарсько-побутові будівлі. Свій позов мотивує тим,  що ОСОБА_2. проживала разом з своїм чоловіком ОСОБА_3 в ½ частині будинку поАДРЕСА_1 Іваничівського району.  ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3. помер і   після його смерті відкрилась спадщина . ОСОБА_2. як його дружина має право на спадкування за законом. Після смерті чоловіка вона продовжує проживати у вказаному будинку, тобто прийняла спадщину фактично. Інших спадкоємців, які б зверталися із заявою до держнотконтори про прийняття спадщини, немає.

  В даний час ОСОБА_2. хоче оформити  документи на спадкове майно на своє ім”я, але оформити спадщину  нотаріально не може, оскільки ОСОБА_3. при житті не оформив документи на право власності на  житловий  будинок.

            При попередньому судовому засіданні  позивачка  свій позов підтримала,  просить позов задоволити і додатково пояснила, що за час проживання ОСОБА_3. та ОСОБА_2. побудували господарсько-побутові будівлі, а саме : літню кухню( цегляну), хлів, літню кухню( дерев'яну), сарай, сарай-прибудову, тому просить також визнати право власності на дані  самочинно побудовані будівлі.

            Представник відповідача  в судовому засіданні позов визнав повністю, не заперечує проти визнання за ОСОБА_2.  права власності на 1/2 житлового будинку та господарсько-побутових будівель, який знаходиться по АДРЕСА_1 Іваничівського району Волинської області, також не заперечує проти визнання права власності на самочинно побудовані господарсько-побутові будівлі.

             Суд,  заслухавши пояснення позивачки, представника відповідача, ознайомившись з матеріалами справи,  приходить до висновку,  що позов  підлягає до повного  задоволення зі  слідуючих підстав.

            В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 проживав в ½ частині будинку по АДРЕСА_1 Іваничівського району. Документів про те, що він юридично являвся власником 1/2 частини будинку виготовлено не було, але те, що частина будинку, в якій проживав ОСОБА_3 належала йому на праві приватної власності підтверджується копією будинкової книги, довідкою Бужанківської сільської ради.  ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3. помер і після його смерті відкрилась спадщина. ОСОБА_2., як  його дружина  має право на спадкування за законом у першу чергу, що підтверджено ч.1 ст. 1261 ЦК України.  Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку,  встановленого ст. 1270 даного кодексу, він не заявив про відмову від неї, тобто спадщину ОСОБА_2. прийняла фактично, оскільки проживала разом з чоловіком в одному  будинку.  Таким чином слід визнати за ОСОБА_2. право власності на ½ частини житлового будинку з господарсько-побутовими будівлями.

            В судовому засіданні також встановлено, що ОСОБА_3. за час проживання у вказаному будинку на власній ділянці було самочинно побудовані  деякі господарсько-побудові будівлі, зокрема : літню кухню( цегляну), хлів, літню кухню( дерев'яну), сарай, сарай-прибудову. Згідно ст. 375 ЦК України власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти  будівництво на своїй ділянці іншим особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно

            У відповідності до ч.1 ст. 376 ЦК України, житловий будинок, будівля, споруда , інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм.

            У відповідності до ч.5 ст. 376 ЦК України, на вимогу власника ( користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб. На підставі наведеного суд приходить до висновку, що за ОСОБА_2. слід визнати право власності на самочинно-збудовані господарсько-побутові будівлі.

 

            Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 130,  212 - 215  ЦПК України,  ст.392, 1268 ЦК України, суд,-

                                               

                                                            В И Р І Ш И В :

 

 

            Позов задовольнити повністю .

 

            Визнати за ОСОБА_2 право власності на ½ частину житлового будинку з господарсько-побутовими будівлями та самочинно побудовані господарсько-побутові будівлі,  який знаходиться по АДРЕСА_1  Іваничівського району  Волинської області.

 

            Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Іваничівський районний суд  шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційної скарги- протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження , або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

                       Суддя                                                              Г.М. Дильний

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація