Судове рішення #1391281
Справа №2-о-127/07

Справа №2-о-127/07

РІШЕННЯ

Именем   України

17 травня  2007 року        Дзержинський районний суд міста Харкова в складі,

головуючого судді                                                                 Гетьмана Р. А.

при секретарі                                                                            Михайлової К.В.

розглянувши в судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , зацікавлена особа пенсійний фонд України , головне управління в Харківській області - сектор по нарахуванню та виплаті пенсії військовослужбовцям про встановленню факту знаходження на утримані.

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернулася до суду з заявою про встановлення факту знаходження на утримані.

У судовому засіданні заявник підтримала вимоги і просила задовольнити заяву у повному обсязі , пояснивши , що з 1999 року вона мешкала разом з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою : АДРЕСА_1. 23 червня 2006 року заявник уклала шлюб з ОСОБА_2 , про що свідчить свідоцтво про укладення шлюбу НОМЕР_1 від 23 червня 2006 року, актовий запис 351.

Представник зацікавленої особи - Пенсійний фонд України головне управління в Харківській області не з"явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином , надав суду заяву с проханням розглядати справу в у відсутність представника зацікавленої особи.

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_3 , ОСОБА_4 пояснили , що вони являються близькими друзями заявника та її померлого чоловіка, часто зустрічалися та ходили друг до друга у гості. Також свідки пояснили, що заявник та ОСОБА_2 проживали однією родиною з 1999 року , вели спільне господарство . В 2006 році вони уклали шлюб . В зв"язку з тим, що заявник була інвалідом 3-ї групи, вона не працювала, всі витрати були покладеш на її чоловіка, заявник знаходилась на його утриманні.

Суд, вислухавши заявника , допитаних в судовому засіданні свідків , дослідивши матеріали справи, вважає, що вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Заявник з чоловіком мешкали однією родиною, вели сумісне господарство,піклувалися один за одного . Чоловік заявника був військовослужбовцем та отримував пенсію в розмірі 600 гривен, заявник теж працювала але отримувала низьку заробітну платню в розмірі 185 гривен, тому чоловік заявника утримував її , покупав продукти харчування , одяг , медичні ліки , сплачував комунальні послуги , давав заявнику гроші на розходи.

На протязі тривалого часу заявник хворіла , догляд та оплату знаходження на стаціонарному лікуванні сплачував чоловік заявника.

14.06.2006 року , в зв"язку з поганим станом здоров"я , заявник отримала інвалідність 3-ї групи загального захворювання , що підтверджено довідкою №010615 , серії ХАР-05 , виданою Комінтернівською міжрайонною медично-соціальною експертною комісією, в зв"язку з чим заявник була звільнена з роботи.

23 червня 2006 року заявник уклала шлюб з ОСОБА_2, про що свідчить свідоцтво про укладення шлюбу НОМЕР_1 від 23 червня 2006 року, актовий запис № 351.

З пояснень свідків вбачається , що заявник знаходилась на утриманні її чоловіка ОСОБА_2.

Таким чином в судовому засіданні встановлено , що ОСОБА_2 утримував заявника повністю.

 

ІНФОРМАЦІЯ_2 чоловік заявника - ОСОБА_2 - помер (свідоцтво про смерть НОМЕР_2 , видане відділом реєстрації актів цивільного стану м. Харкова №4 Харківського міського управління юстиції).

Встановлення факту знаходження на утримані , заявнику потрібно для оформлення документів для отримання пенсії чоловіка   ОСОБА_2

Керуючись ст.ст. 10,27,31,234,256 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Встановити факт знаходження на утриманні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, у її чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво про смерть НОМЕР_2 , видане відділом реєстрації актів цивільного стану м. Харкова №4 Харківського міського управління юстиції).

Рішення може бути оскаржене в палату по цивільних справах Апеляційного суду Харківської області через суд І інстанції, шляхом подачі в 10-дснний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація