Судове рішення #13915372

Справа № 2-399/2011 рік


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

23 лютого 2011  року                   Мелітопольський  міськрайонний  суд           Запорізької  області   у  складі:

головуючого –судді Горбачової Ю.В.

          при секретарі –Шоренко К.С.

розглянувши  у  відкритому судовому засіданні в м.Мелітополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про заперечування батьківства, виключення запису про батьківство з актового запису про народження дитини,

ВСТАНОВИВ:

   Позивач звернувся до Мелітопольського міськрайонного суду з позовною заявою до відповідачки про оспорювання батьківства, у якій просить виключити з актового запису № 730 про народження дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відомості про нього як про батька, посилаючись на те, що у 2010 році відповідачка повідомила його про те що він не є батьком дитини. Шлюб, укладений 20.08.2005 року, між ними розірвано у встановленому законодавством порядку 29.10.2009 року. Позивач сплачує аліменти на утримання дитини.

Сторони  в судове засідання не з’явилися, надавши до суду заяви про  розгляд справи за  їх відсутності, позивач на позовних вимогах наполягає,  відповідачка з позовом згодна.

   Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав

20 серпня 2005 року між сторонами укладено шлюб.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2  народила  дитину - ОСОБА_3, батьком  якого  записаний ОСОБА_1, що  підтверджується  свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1

29 жовтня 2009 року шлюб між сторонами  розірвано  у встановленому законодавством порядку та  з  того  часу сторони  разом  не  проживають.

Після  розірвання  шлюбу відповідачка  повідомила  позивачу, що  він  не є  батьком  дитини, яка  була  народжена  нею у  шлюбі. У зв’язку з чим позивач бажає  встановити цей  факт та  виключити дані про нього як про батька дитини ОСОБА_3 в свідоцтві про народження  серії НОМЕР_1

З метою   встановлення наявності чи відсутності  кровного споріднення між позивачем та  дитиною, за клопотанням позивача судом  була призначена судово-генетична експертиза.

Експертами научно-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВС України  проведено молекулярно-генетичну експертизу по встановленню  батьківства  дитини ОСОБА_3, згідно висновку експертизи №23  від 02 лютого 2011 року  встановлено, що громадянин   ОСОБА_1 не є біологічним батьком ОСОБА_3.

У суду немає сумнівів у достовірності даного висновку,  оскільки експертиза проведена  з додержанням встановленого процесуального порядку ( ст.143-147 ЦПК України) особою, яка володіє  спеціальними познаннями для вирішення  поставленого питання  і має відповідний стаж роботи. Експертному дослідженню  піддавався  необхідний  та достатній матеріал ( рідка кров  та слина ОСОБА_3 та ОСОБА_1. Методи, використані при експертному дослідженні і зроблений на їх підставі висновок науково обґрунтовані та відповідають вимогам Закону України  від 25 лютого 1994 р. „Про судову експертизу” та Правил проведення   судово- медичних експертиз( досліджень) у відділеннях судово- медичної  імунології бюро судово- медичної експертизи  затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 січня 1995 року №6 зареєстрованого  в Міністерстві  юстиції України 26 липня  1995 року № 252\788.

 Відповідно до  п.9 Постанови  Пленуму Верховного Суду України №3 від 15.05.06 р. „Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів” питання щодо  походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це. Висновки експертизи, у тому числі судово-генетичної, необхідно оцінювати з  урахуванням положень ст..212 ЦПК  згідно з якою жоден доказ не має для суду наперед установленого  значення, він оцінює докази в їх сукупності, а результати оцінки відображає в рішенні з наведенням мотивів їх прийняття чи відхилення.

  Відповідно до ч.1 ст.136 СК України, особа, яка записана батьком дитини має право оспорити своє батьківство, пред’явивши  позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.    

  Оцінюючи  наявні  у справі докази, а  також  враховуючи, що  відповідачка  визнала  позов,  фактично  вказуючи на те, що  позивач  не  є батьком  дитини, народженої нею у шлюбі  з ним,  суд  приходить  до  висновку, що позивач  не є батьком неповнолітньої дитини  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, а  тому  в свідоцтві про народження дитини  слід  виключити  запис про  його  батьківство,  оскільки  кровне споріднення між позивачем  та  дитиною відсутнє.

 Відповідно до ст. 136 ч. 2 Сімейного кодексу України у разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.   

Згідно п.11 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ про батьківство,  материнство й стягнення аліментів» від 15 травня 2006 року №3 предметом доведення в справі про заперечування батьківства,  є відсутність кровного споріднення між особою записаним батьком дитини й самою дитиною.

При таких обставинах суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню.    

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 104, 105, 112, 136 Сімейного Кодексу України,  ст.ст. 10, 30, 60, 212-218, 224-227 ЦПК України,  Постанови Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ про батьківство,  материнство й стягнення аліментів»від 15 травня 2006 року №3, суд,  -

                                             

                                                                  ВИРІШИВ

          Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про заперечування батьківства, виключення запису про батьківство з актового запису про народження дитини, - задовольнити.

          Встановити відсутність кровного споріднення між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

       Виключити відомості  про ОСОБА_1 як батька дитини   ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з актового запису № 730 про народження дитини, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Мелітополю Мелітопольського міськрайонного управління юстиції Запорізької області 12 червня 2007 року.

      На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд протягом   10  днів  з  дня  проголошення

рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.   

     Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.   

              

СУДДЯ:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація