Судове рішення #13918953

Справа 2-619/2011

      

     

                Р І Ш Е Н Н Я

        ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

14 березня 2011 року      Комінтернівський районний суд  Одеської області в складі:

             судді  Рідник  І.Ю.

       при секретарі  Данько Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Комінтернівське цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору –Красносільської сільської ради Комінтернівського району Одеської області про усунення перешкод в користуванні власністю, шляхом зняття з реєстраційного обліку,

в с т а н о в и в:

У жовтні 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, за участю третьої особи з боку відповідача, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору –Красносільської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, про усунення перешкод в користуванні жилим будинком АДРЕСА_1 що знаходиться в його приватної власності, шляхом зняття з реєстрації за вказаною адресою на підставі ст.ст.316,317,319,391 ЦК України, ст.150 ЖК України.

У попередньому судовому засіданні до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору, залучено службу ГІРФО Комінтернівського РО ГУМВС України в Одеській області.

В судовому засіданні позивач позов підтримав та в його обґрунтування послався на наступне.

Будинок АДРЕСА_1 достався йому в спадщину від батьків у 1993 році. Після розподілу спадщини з іншими спадкоємцями, він свою частину у 1994 році добудував й цієї частині органом місцевого самоврядування була привласнена нова юридична адреса: Одеська область, Комінтернівській район, АДРЕСА_1   

Відповідач ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, –є його син від першого шлюбу. Відповідач народився в будинку його батьків, а з 2001 року, по його особистої заяві, був зареєстрований офіційно АДРЕСА_1 як член сім’ї власника будинку. Однак в будинку ОСОБА_2 з 2002 року не проживає, ніякі витрати на утримання будинку не несе, але добровільно виписатися від нього не бажає, у зв’язку з чим, він вимушений був звернутися до суду з даним позовом, щоб зупинити з боку відповідача порушення його прав власника. На сьогоднішній час він має іншу сім’ю і в нього росте син, ІНФОРМАЦІЯ_2, від другого шлюбу, на якого він бажає переоформити цей жилий будинок, тому не хоче, щоб в будинку залишався зареєстрованим відповідач.

Відповідач позов визнав, але зазначив, що в добровільному порядку виписатися з будинку позивача не має можливості, оскільки йому нема куди прописатися. Житло знімає в найом, де проживає разом з матір’ю та своєю дружиною. Мати його власного житла ніколи не мала, тому поки працювала на заводі, мала кімнату в гуртожитку, а на теперішній час проживає разом з його сім’єю на найманих квартирах. Якщо паспортним відділом за рішенням суду його буде знято з реєстрації без зазначення нового місця реєстрації, він на це згоден.

Представники третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмету спору: Красносільської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та СГІРФО Комінтернівського РВ ГУМВС України в Одеської області, в судове засідання не з’явились, не зважаючи на те, що про час і місце судового засідання повідомлялися належним чином, у зв’язку з чим, суд вважає за можливе розглянути справу за їх відсутність.

Вислухавши сторони, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов задово-ленню не підлягає за наступними підставами.  

Виникли  між сторонами спірні правовідносини регулюються нормами Цивільного кодексу, Житлового кодексу та Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»№1382-ІУ від 11.12.2003 року.

Судом встановлено, що позивач є власником ? частини жилого будинку з господарськими будівлями і спорудами, розташованого АДРЕСА_1 /а.с.7,8/.

Відповідно до ст.150 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину

- 2 -

будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.

Згідно ч.1 ст.156 ЖК України члени сім’ї власника будинку (квартири), до яких належать особи, зазначені в ч.2 ст.64 цього Кодексу, які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.

Аналогічне право членів сім’ї власника житла щодо користування цим житлом, закріплене і у ч.1 ст.405 ЦК України.

Як убачається з домової книги та довідки виконкому Красносільської сільської ради, в будинку позивача як члени його сім’ї зареєстровані: син - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 2001 року; дружина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, з 2007 року; син - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, з 2007 року /а.с.5,21-25/.

В судовому засіданні позивач підтвердив, що на реєстрацію в його будинку відповідача ОСОБА_2 він особисто писав заяву. Яких - не будь умов щодо порядку користування житлом між ними не було. Однак, враховуючи те, що він на теперішній час бажає розпорядитися своєю власністю на свій власний розсуд, та щоб в подальшому уникнути будь-яких проблем із-за прописці в будинку відповідача, який в добровільному порядку не виписується з будинку, не зважаючи на те, що в ньому не проживає тривалий час, він просить суд зобов’язати відповідача усунути перешкоди у здійснені ним права власності щодо власного будинку та зняти відповідача з реєстраційного обліку за місцем реєстрації.

Відповідно до ч.ч.3,4 ст.9 ЖК України ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.

Житлові права охороняються законом, за винятком випадків, коли вони здійснюються в суперечності з призначенням цих прав чи з порушенням прав інших громадян або прав державних і громадських організацій.

Не проживання відповідача з 2002 року в будинку позивача підтверджується актом, що складено депутатом Красносільської сільської ради ОСОБА_5, за участю сусідів: ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 від 04.09.2010 року /а.с.4/.

Проте, позивач, як на підставу своїх вимог посилається на норми Цивільного та Житлового кодексів, які регулюють загальні положення про право власності, в даному випадку –на житло, та захисту права власності, тоді як право членів сім’ї власника житла на користування цим житлом регулюються нормою ст.405 ЦК України, яка є підставою для зняття з реєстрації місця проживання члена сім’ї власника житла, що передбачено ст.7 Закону №1382-ІУ.

Відповідно до ст.7 вказаного Закону, якою визначені порядок та підстави зняття громадянина з реєстрації місця проживання, зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семі днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.

Згідно ч.1 ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Таким чином, враховуючи те, що позивач, як на підставу своїх вимог посилається на норми матеріального права, які не можуть бути застосовані відносно виниклих спірних відносин, позов задоволенню не підлягає.

На підставі ст.7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», ст.ст.9,150,156 ЖК України, ст.ст.391,405 ЦК України і керуючись ст.ст.10,11, 209, 212-215 ЦПК України, суд –

                               в и р і ш и в:

           ОСОБА_1 в задоволенні позову до ОСОБА_2, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмету спору –Красносільської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, СГІРФО Комінтернівського РВ ГУМВС України в Одеській області про усунення перешкод в користуванні власністю, шляхом зняття з реєстраційного обліку, відмовити повністю.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня його проголошення.

Повний текст рішення складено та підписано суддею 16.03.2011 року.

Суддя


  • Номер: 2/1303/145/2012
  • Опис: про втрату права користування житловим приміщенням
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-619/2011
  • Суд: Буський районний суд Львівської області
  • Суддя: Рідник І. Ю.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.09.2011
  • Дата етапу: 13.02.2012
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація