Справа №2-1885/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 травня 2:007 року Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу в складі:
головуючого судді Загадочного B.C., при секретарі Ходюк О.І., за участю:
· представника позивача ОСОБА_1
· представника відповідача Сеїної О.О.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у місті Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Криворізької міської ради про визнання угоди дійсною, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1звернулася до суду з позовом до Територіальної громади в особі Криворізької міської ради про визнання угоди дійсною.
Позов, на задоволенні якого в попередньому судовому засіданні наполягала позивачка, обгрунтований тим, що між нею та Державним комунальним торгівельно-виробничим підприємством «Кривбасшахтобуд» було укладено договір купівлі-продажу гаража овочевої бази № 2 по вул.. Урицького, 101, корп. 11.
Даний договір в той же день було посвідчено Криворізьким філіалом Української біржі нерухомості.
Про необхідність нотаріального посвідчення договору позивачка не знала, а тому просить визнати договір купівлі-продажу дійсним.
Представник відповідача проти задоволення позову не заперечувала.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши письмові матеріали справи, вважає позовні вимоги обґрунтованими та доведеними і такими, що підлягають задоволенню в ході попереднього розгляду справи відповідно до частини 4 статті 130 та частини 4 статті 174 ЦПК.
В попередньому судовому засіданні встановлено, що 27 липня 2000 року позивач купила у Державного комунального торгівельно-виробничого підприємства «Кривбасшахтобуд» гараж овочевої бази № 2 по вул.. Урицького, 101, корп. 11 в м. Кривому Розі.
Договір купівлі-продажу був посвідчений Криворізьким філіалом Української біржі нерухомості та зареєстрований КП «Криворізьке БТІ».
Позивач, як покупець, сплатив продавцю кошти за придбаний гараж, після чого став ним користуватися.
Посвідчений між сторонами договір не суперечить закону, виконаний сторонами, ніхто з сторін не наполягає на його розірванні, тому він може бути визнаний чинним.
Позивач позбавлений можливості в повній мірі розпорядитися гаражем, тому що укладений між сторонами договір не посвідчений нотаріально, оскільки чинним нині ЦК України (стаття 657) передбачене обов'язкове нотаріальне освідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна.
Згідно зі ст. 220 чинного ЦК України у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним.
Якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Як встановлено судом, позивач виконав умови договору, передавши продавцю обумовлену в договорі суму грошей. Відповідач від нотаріального посвідчення договору, в якому приймав участь, ухилився, про що свідчить текст договору, в якому вказано, що договір нотаріальному посвідченню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст.. 22, 657 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Криворізької міської ради про визнання угоди дійсною задовольнити повністю.
Визнати дійсним договір купівлі-продажу від 27 липня 2000 року, відповідно до якого позивач, ОСОБА_1 придбала, а Державне комунальне торгівельно-виробниче підприємство «Кривбасшахтобуд» продало гараж на території овочевої бази № 2 за адресою: м. Кривий Ріг, вул.. Урицького, № 101, корп. № 11 та визнати за позивачем право власності на даний об'єкт нерухомості.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Дніпропетровської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.