АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________________________________________________________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2011 року м. Чернівці
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Чернівецької області в складі:
головуючої Перепелюк І.Б.
суддів: Яремка В.В., Чупікової В.В.
секретар Тодоряк Г.Д.
за участю: ОСОБА_1, його представника ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Першотравневого районного суду м.Чернівців від 10 лютого 2011 року,-
В С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів.
Просив зменшити розмір аліментів встановлений рішенням Першотравневого районного суду м.Чернівців від 01.06.2010р., на підставі якого з нього стягуються аліменти на користь ОСОБА_3 на утримання сина в розмірі ј частини його заробітку (доходів), та встановити його в розмірі 1/6 частині від його доходу.
Позовні вимоги обґрунтовував тим, що на його утриманні перебуває донька ОСОБА_4, крім того він звільнений в запас за станом здоров»я, навчається заочно у навчальному закладі і тому немає змоги сплачувати аліменти у встановленому розмірі та просить його змінити.
Рішенням Першотравневого районного суду м.Чернівців від 10 лютого 2011 року в задоволені позову про зменшення розміру аліментів відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення Першотравневого районного суду м.Чернівців від 10 лютого 2011 року, та ухвалити нове рішення яким зменшити розмір аліментів з ј на 1/6 частину його заробітку (доходу) але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку до досягнення дитиною повноліття.
Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог про зменшення розміру аліментів, суд першої інстанції посилався на те, що позивач є людиною працездатного віку, не визнаний безробітним, на його утриманні не перебувають непрацездатні дружина чи батьки. З урахуванням стану здоров»я та матеріального становища позивача, розміру аліментів, встановлених рішенням суду, суд не знайшов підстав для зменшення розміру аліментів.
Проте з такими висновками суду першої інстанції погодитися не можна.
Постановляючи судове рішення, суд першої інстанції керувався положеннями ч.1 ст.192 СК України, однак, ухвалюючи судове рішення, зазначених вимог ст.192 СК України не врахував.
Встановлено, що рішенням Першотравневого районного суду м.Чернівців від 01.06.2010р. з позивача стягуються аліменти на користь ОСОБА_3 на утримання сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частини його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття.
З представлених по справі доказів вбачається, що на момент звернення позивача з позовом про зменшення розміру аліментів змінився його як сімейний так і майновий стан, порівняно із тим, які існували на момент винесення рішення суду від 01.06.2010р. про встановлення аліментів. Оскільки ІНФОРМАЦІЯ_2 народилася ОСОБА_4, батьком якої є позивач, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини. Крім того, відповідно до наказу №240 від 06.12.2010р. позивач звільнений із служби у запас збройних сил за станом здоров»я.
Суд першої інстанції дослідивши ці обставини, безпідставно не взяв їх до уваги та прийшов до помилкового висновку про відмову в задоволенні позову.
Зазначені обставини мають істотне значення для правильного вирішення справи, оскільки свідчать про зміну сімейного та майнового стану позивача, і ця зміна відбулася саме після винесення рішення від 01.06.2010р. про встановлення аліментів.
Таким чином, висновки суду першої інстанції про те, що немає підстав для зменшення розміру аліментів не відповідають обставинам справи та спростовуються представленими по справі доказами.
. Тому судове рішення підлягає скасуванню з підстав, передбачених п.3 ч.1 ст.309 ЦПК України, у зв»язку з невідповідністю висновків суду обставинам справи з ухваленням нового рішення.
Враховуючи всі обставини по справі та представлені докази, колегія суддів вважає, позов підлягає частковому задоволенню, і є підстави для зменшення розміру встановлених аліментів з ј частини заробітку (доходу) позивача до 1/5 його частини.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 309 ЦПК України, колегія суддів,-
В И Р І Ш И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Першотравневого районного суду м.Чернівців від 10 лютого 2011 року скасувати.
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів задовольнити частково.
Змінити розмір аліментів які стягуються з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 на утримання сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, що встановлені рішенням Першотравневого районного суду м.Чернівці від 01.06.2010р.
Стягувати з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 на утримання сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти в розмірі 1/5 частини його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення, і може бути оскаржено в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Головуючий
Судді :