Судове рішення #1394336
АС-13/498-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_________________________________________________________________________


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" листопада 2006 р.                              Справа № АС-13/498-06

вх. № 13295/1-13


Суддя господарського суду Харківської області Водолажська Н.С.

секретарі судового Засідання Зіміної К.В.,

за участю представників сторін:

позивача - Єсіна О.В. (дор. від 15.05.06р.);

відповідача - не з"явився;

по справі за позовом  ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова   

до  ПП Електромаштан", м. Х-в  

про зобов'язання вчинити певні дії


ВСТАНОВИВ:


Позивач, суб'єкт владних повноважень, ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова, звернувся до суду з заявою   про зобов"язання ПП "Електромашстан" надати документи, які підтвреджують факт надмірної сплати ПДВ по декларації за вересень 2005р. та грудень 2005р.

Суд, дійшов висновку, що дану заяву не належить розглядати в господарському суді в порядку адміністративного судочинства виходячи з наступного:

Заява , що подана, визначена ДПІ як така , що підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.  

Відповідно до частини 3 статті 22 Закону України "Про судоустрій України" місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності.

Частиною 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарським судам підвідомчі:

1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також у спорах про визнання недійсними актів з підстав, зазначених у законодавстві, крім:

- спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов;

- спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін;

- інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України, міждержавних договорів та угод віднесено до відання інших органів;

2) справи про банкрутство;

3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції.

Звернення органів державної податкової інспекції, органів контрольно ревізійної служби  про  надання  дозволу  на  вчинення дій за своєю правовою природою не є спором і не можуть розглядатися в порядку позовного провадження та не підвідомчі господарським судам.

Крім того, зміни до Законів України "Про державну податкову службу в Україні", "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" внесені в зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканість, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист)'' від 12.01.2005 року, де йдеться про захист конституційних прав та свобод. За своєю правовою природою правовідносини, яких стосуються прийняті зміни до Законів України "Про державну податкову службу в Україні", "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" відносяться до державного управління.

Відповідно до частини 4 статті 22 Закону України "Про судоустрій України”, справи, пов'язані з правовідносинами у сфері державного управління та місцевого самоврядування, розглядаються місцевими адміністративними судами.

У зв’язку з набранням з 01 вересня 2005 р. чинності Кодексом адміністративного судочинства України, Прикінцевими  та перехідними положеннями до цього Кодексу, а саме п. 6 Прикінцевих  та перехідних положень було встановлено, що до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до господарського процесуального кодексу України від 1991 року, вирішують у першій та апеляційних інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи, що господарським судам підвідомчі справи, коли склад учасників спору відповідає ст. ст. 1, 12, 18, 21 Господарського процесуального кодексу України, мається спір між сторонами (крім справ про банкрутство та за заявами оганів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції ст.12 ГПК України),  тобто вимоги заявляються до конкретного суб'єкту.  Надання  документів, які підтвреджують факт надмірної сплати ПДВ не є спором і не може розглядатися в порядку позовного провадження за правилами КАС України, по даному спору відсутня сторона - відповідач в розумінні ГПК України, та відсутній спір.

У відповідності до п.5 вищенаведених Прикінцевих та перехідних положень до початку діяльності окружного адміністративного суду підсудні йому справи вирішують у першій інстанції відповідні місцеві загальні суди, крім випадку, встановленого пунктом 6 цього розділу.

За таких обставин,  дана  заява не підлягає розгляду в господарському суді за правилами Кодексу адміністративного судочинства, а підлягає розгляду у місцевому загальному суді та її необхідно  за предметною підсудністю передати до Орджонікідзевського  районного  суду м. Харкова по п.2 ч.1 ст.22 КАС України.

Керуючись статтями  18, 22, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


УХВАЛИВ:



Справу №АС-13/498-06 за заявою ДПІ у Орджонікідзевського районі м. Харкова  про  зобов"язання ПП "Електромашстан" надати документи, які підтвреджують факт надмірної сплати ПДВ по декларації за вересень 2005р. та грудень 2005р. за предметною підсудністю передати до  Орджонікідзевського  районного суду м. Харкова.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвалу суду першої інстанції повністю або частково.

Про апеляційне оскарження ухвали через суд першої інстанції  спочатку подається заява про апеляційне оскарження протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.

Апеляційна скарга подається через суд першої інстанції протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  

 


Суддя                                                                                            Водолажська Н.С.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація