Судове рішення #13969303

              Справа № 2а- 742/11 року

                                                   У  Х  В  А  Л  А

про відмову в задоволенні клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду

02 лютого 2011 року  Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:

                                    головуючого судді –ПИРОЖЕНКО В.Д.

                                    при секретарі –Жук О.М.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни,    -

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

          21 грудня 2010 року позивач звернувсь до відповідача з позовом про стягнення щомісячної соціальної допомоги дітям війни за 2010 року та зобов»язання нараховувати її надалі.

          Крім того, разом з позовною заявою, подав суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, посилаючись на те, що його законні права було обмежено шляхом прийняття окремих неконституційних положень нормативно-правових актів вищої сили, Законів України. Про належні йому, як дитині війни виплати йому стало відомо лише в листопаді 2010 року, тому про факт порушення його прав стало відомо лише після отримання листа відповідача.   

          В судовому засіданні позивач заяву підтримав, просив задовольнити.

          Представник відповідача заперечував проти задоволення заяви.

          Суд, заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлене клопотання задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Відповідно ч. 2 ст. 99 КАС України (із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України «Про судоустрій та статус суддів»від 07.07.2010 №2453-VI) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк.

Рішеннями Конституційного Суду України від 09.07.2007 за №6-рп/2007 року та від 22.05.2008 за №10-рп/2008 року визнавались неконституційними окремі положення Законів України «Про Державний бюджет на 2007 рік», «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», якими було зупинено дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».   

Відповідно до ч.2 ст. 73 Закону України «Про Конституційний Суд України»у разі якщо Закони, інші правові акти або їх окремі положення визнаються такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними), вони оголошуються нечинними і втрачають чинність від дня прийняття Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.   

Згідно ч. 2 і ч. 3 ст. 67 Закону України «Про Конституційний Суд України»ухвали, рішення і висновки Конституційного Суду України разом з окремою думкою суддів Конституційного Суду України протягом наступного робочого дня після їх підписання оприлюднюються на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України і направляються Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України. Рішення і висновки Конституційного Суду України разом з окремою думкою суддів Конституційного Суду України публікуються у "Віснику Конституційного Суду України" та в інших офіційних виданнях України.   

Таким чином, рішення Конституційного Суду України є загальновідомими та доступними для ознайомлення та вивчення актами для усього кола громадян України, у тому числі і для позивача.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що про порушення своїх прав «як дитини війни»позивач повинен був дізнатись з часу прийняття Конституційним судом України рішень від 09.07.2007 за №6-рп/2007 року та від 22.05.2008 за №10-рп/2008, тому причини, на які посилається позивач у своїй заяві про поновлення строку, суд не може визнати поважними, в зв»язку з чим дане клопотання задоволенню не підлягає.

Керуючись ч.2 ст. 99, ст. 165  КАС України, суд –

У  Х  В  А  Л  И  В:

           ОСОБА_1 в задоволенні клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду –відмовити.

           Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 5 денний строк з дня проголошення ухвали.

        

ГОЛОВУЮЧИЙ:                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація