Справа № 2-320-07
РІШЕННЯ
ім'ям України
смт Короп 19 грудня 2007 року
Коропський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого - судді Грушка О.П.
при секретарі - Хілько Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання дитини та аліментів на утримання позивачки,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою про стягнення аліментів з ОСОБА_2вказуючи на те, що вони з відповідачем перебувають в зареєстрованому шлюбі з 01 вересня 2006 року. Від шлюбу мають одну неповнолітню дитину - дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. На даний час з відповідачем вони проживають окремо. Дитина проживає і перебуває на її утриманні. На даний час позивачка ніде не працює, так як перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Відповідач працює міліціонером ІТТ Коропського РВ УМВС і його заробіток за червень-листопад 2007 року склав 7430 грн. 98 коп., але належної матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. А тому позивачка просить стягнути з відповідача на її користь на утримання дитини аліменти в розмірі 1/4 частини всіх його доходів щомісячно, починаючи з дня подання заяви і до повноліття дитини, а також стягнути з відповідача на її користь на її утримання аліменти в розмірі 1/4 частини його доходів щомісяця до досягнення дитиною трирічного віку, та стягнути з відповідача на її користь витрати на правову допомогу по оформленню позову в сумі 120 гривень.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 свою позовну заяву підтримала і просить задовольнити по вищевикладеним мотивам.
В судовому засіданні відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги позивачки визнав частково і повідомив, що повністю згоден з вимогою сплачувати аліменти на користь своєї дитини. Але не згоден сплачувати аліменти на утримання позивачки, так як вона не має потреби у цьому, вона отримує грошову допомогу від держави.
Заслухавши пояснення сторін та вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.
Згідно ст.180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Як встановлено, ОСОБА_2 належним чином не виконує свої обов'язки по матеріальному утриманню своєї неповнолітньої дитини і в даний час дочка ОСОБА_3 повністю знаходиться на утриманні матері.
Згідно ст.ст.182, 183 Сімейного кодексу України, частка заробітку (доходу) батьків, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. А тому суд вважає необхідним встановити частку, яка буде стягуватися з відповідача як аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини всіх його заробітків (доходів), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подання заяви і до повноліття дитини.
Відповідно до ст. 77 Сімейного кодексу України утримання одному з подружжя надається другим з подружжя у натуральній або грошовій формі за їхньою згодою. За рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі.
Згідно ч. 2 ст. 80 Сімейного кодексу України розмір аліментів одному з подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків та з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення.
Згідно ст. 84 ч. 2 Сімейного Кодексу України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Згідно ст. 84 ч. 4 Сімейного Кодексу України, право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Таким чином, враховуючи матеріальне становище позивачки та відповідача, суд приходить до висновку про необхідність присудження аліментів з відповідача на утримання дружини до досягнення дитиною трьох років в розмірі 1/8 частини всіх видів його заробітку (доходу).
Згідно ч. 1 ст. 88 ЦПК України: стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві - пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено. За таких обставин з відповідача на корить позивача необхідно стягнути витрати на правову допомогу в сумі 90 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 77, 80, 84, 180, 182, 183 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 60, 88, 212-215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Стягувати з ОСОБА_2, 1981 року народження, жителя с. Городище, Коропського району, Чернігівської області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дочки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу), щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 29 листопада 2007 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягувати з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 1/8 частини всіх видів його заробітку (доходу), до досягнення дитиною трирічного віку.
Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1 витрати на правову допомогу по оформленню позовної заяві в сумі 90 (дев'яносто) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2на користь держави судовий збір в сумі 51 (п'ятдесят одна) гривня.
Стягнути з ОСОБА_2на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпеченні розгляду справи в сумі 7 (сім) гривень 50 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
. Суддя: