ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ
14.01.11 № 7/5009/133/11
Суддя Кутіщева-Арнет Н.С.
розглянувши позовну заяву
За позовом : Приватний підприємець ОСОБА_1, смт. Михайлівка, Запорізька область
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротехреммаш», смт. Михайлівка, Запорізька область
Встановив: позовна заява підлягає поверненню у зв’язку з тим, що:
У позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога до зазначеного відповідача, відсутнє документальне обґрунтування позовних вимог, не надано обґрунтований розрахунок суми вартості витребуваного майна.
У відповідності до п.п.3.3 Роз’яснення президії Вищого арбітражного суду України “Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України” №02-5/289 від 18.09.1997 р. із змінами внесеними згідно з роз’ясненням президії Вищого господарського суду України від 31.05.2002 р. № 04-5/609, підставою для повернення позовної заяви є відсутність викладу обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, та не зазначення доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини .
Згідно до ст.ст. 54, 57 ГПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, зазначення доказів, що підтверджують позов , законодавство на підставі якого подається позов, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, законодавство, на підставі якого подається позов.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.
З викладених в позовній заяві обставин не вбачається нормативного та документального обґрунтування, поскільки позивач зазначає в позові, що підставою для передачі спірного майна відповідачу стало проведення виконавчих дій щодо виселення ПП ОСОБА_1 з торгового павільйону за адресою: АДРЕСА_1, однак жодних посилань на конкретне виконавче провадження та документального підтвердження цьому, позивачем не надано.
Згідно з п. 2 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано повного найменування сторін, їх поштових адрес.
В даній заяві позивач використовує абревіатури, а також в позові відсутній індивідуальний ідентифікаційний номер позивача та відповідача (код ЄДРПОУ) та не зазначено банківських реквізитів.
Відсутність індивідуальних ідентифікаційних номерів (коду ЄДРПОУ) сторін не дозволяє повною мірою ідентифікувати ці особи, що розцінюється господарським судом як не зазначення позивачем повного найменування сторін.
В п. 3.3 роз’яснень Вищого арбітражного суду України від 18.09.1997 року № 02-5/289 “Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України” значиться, що недодержання вимог статей 54 і 57 ГПК України щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК України.
Крім того згідно з ч. 2 ст. 36 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії . Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього .
Жодна з копій документів, долучених позивачем до позовної заяви, не засвідчена.
На підставі викладеного позовна заява підлягає поверненню без розгляду.
Також, господарський суд враховує наступне.
За змістом Розділів VIII, IX ГПК України всі без виключення вказані в них вимоги до позовної заяви та відомості є обов’язковими для зазначення позивачем у позовній заяві, їх обов’язковість встановлена законодавцем і не може залежати від бажання особи, що звертається до суду, можливості подальшого з’ясування цих відомостей судом після відкриття провадження у справі та під час підготовки справи до розгляду тощо.
Вказані норми носять імперативний характер і не підлягають ігноруванню стороною чи судом з посиланням на будь-які суб’єктивні висновки та обставини.
На підтвердження цього висновку свідчить і ст. 4-1 ГПК України, згідно якої господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ст. 61 ГПК України, питання про прийняття позовної заяви вирішується суддею.
Суд вважає за необхідне роз’яснити заявнику, що, у відповідності до ст.63 Господарського процесуального кодексу України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з ним у господарський суд у загальному порядку після усунення допущених порушень .
Керуючись п. п. 2, 3 ст. 63 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву повернути.
Додаток: позовна заява з додатком на 92 аркушах.
Суддя Н.С. Кутіщева-Арнет