Судове рішення #14012326

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ


ПОСТАНОВА

Іменем України




21.02.11Справа №2а-211/11/2770



Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

головуючого - судді Плієвої Н.Г.,

при секретарі - Зарапіні О.В.,

за участю:

представника позивача - Луговської А.В., довіреність № 26/10-013

представник відповідача - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя   

до малого приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "Антант" 

про стягнення заборгованості

Суть спору:

Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя  звернулась до суду з адміністративним позовом до малого приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "Антант" про стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій  у розмірі 24617,50 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач порушив  вимоги Закону України  від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Ухвалами Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 21.01.2011 відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду на 09.02.2011.

Відповідно до ч. 1 ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України  розгляд справи було відкладено на 21.02.2011.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просить адміністративний позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце судового розгляду повідомлявся у встановлено законом порядку.  

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника відповідача на підставі наявних в ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд –

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 4  Закону України від 25.06.1991 № 1251-XII "Про систему оподаткування", який діяв на час виникнення спірних правовідносин,  платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Мале приватне підприємство "Виробничо-комерційна фірма "Антант" 26.10.2004 зареєстровано Гагарінською районною державною адміністрацією м. Севастополя та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Гагарінському районі                               м. Севастополя (далі –ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя).

23.07.2010 ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя була проведена перевірка з питання дотримання суб`єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці бар "Ант", який належить відповідачу та  розташований за адресою:  м. Севастополь, вул. Юмашева, 26-В.

За    результатами   перевірки   складено   Акт (довідка)   №  0397/27/05/23/20718716    від 23.07.2010 (а.с. 6-7).

Перевіркою   встановлено, що при продажу покупцю 400 гр. вина "Аліготе" за ціною         2 грн. за 100 гр. та 1 пачки фисташек за ціною 5,50 грн., що в загальній сумі                            склало 13,50 грн., розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів не проводились. Також при підрахунку готівки на місці проведення розрахунків не забезпечена відповідність сум готівкових коштів                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Відповідно до п. 1, 2 ст.  3  Закону України  від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі- Закон  № 265/95) в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

Таким чином відповідач порушив вимоги п. 1, 2  ст.  3 Закону  № 265/95.

Згідно з п. 1 ст. 17 Закону № 265/95 в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин,  за вказане порушення передбачена відповідальність - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Крім того, перевіркою було встановлено, що сума готівкових коштів на місті проведення розрахунків склала 4862,50 грн., сума вказана в денному звіті реєстратора розрахункових операцій 00,00 грн. Таким чином було встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті у розмірі 4862,50 грн.

Згідно з п. 13 ст. 3  Закону № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані  забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку  використання   розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Таким чином, відповідачем порушено вимоги  п. 13 ст. 3  Закону  № 265/95.

Відповідно до ст. 22 Закону  № 265/95в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Отже, згідно з ст. 22 Закону  № 265/95 розмір фінансової санкції складає 24312,5 грн. (4862,5 грн. x 5).

Також перевіркою встановлено незабезпечення щоденного друкування та зберігання                 Z - звітів, а саме за 15.06.2010.

Згідно з п. 11 ст. 3 Закону  № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Таким чином, відповідач порушила вимоги  п. 11 ст. 3  Закону  № 265/95.

Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону  № 265/95 в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин,  за вказане порушення передбачена відповідальність - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 340,00 грн. (17,00 грн. х 20).

На підставі Акту перевірки ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя 03.08.2010 було прийнято рішення № 0004292330 про застосування штрафних (фінансових) санкцій  у розмірі 24652,50 грн. (24312,5 грн. + 340,00 грн.), яке було отримано директором малого приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "Антант" 03.08.2010.

Як вбачається з особливої картки відповідача з урахуванням часткової сплати заборгованості,  розмір заборгованості відповідача складає 24617,5 грн. (24652,50 грн.-            35,00 грн.) (а.с. 14-16).

Відповідно до ст. 25 Закону № 265/95  суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.  

Відповідачем    до суду   не надано   доказів   щодо    сплати    заборгованості     у розмірі 24617,5 грн.

Згідно з ст. 10 Закону України від 04.12.1990 № 509-XII "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Гагарінському  районі м. Севастополя   до  малого приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "Антант" про стягнення   заборгованості   зі сплати штрафних (фінансових) санкцій  у розмірі 24617,50 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Відповідно до ч. 2 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні проголошені тільки вступна та резолютивна частини постанови.

Постанова складена та підписана в порядку ч. 3  ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 28.02.2011 о 17-30 годин.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 94, 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з малого приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "Антант" (99057, м. Севастополь, вул. Юмашева, 26-Б, ЄДРПОУ 20718716) у дохід Державного бюджету України (р/р 31113104700006, код платежу 21080901, МФО 824509, в УДКУ в                  м. Севастополі, ЄДРПОУ 24035612), стягувач (отримувач) - Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24, ЄДРПОУ 23443220) заборгованість   зі    сплати    штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 24617,50 грн. (двадцять чотири тисячі шістсот сімнадцять гривень 50 копійок).  

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду  шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Для суб'єкта владних повноважень 10 денний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту повідомлення його про можливість отримання копії постанови безпосередньо у суді.  

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Суддя                                                                Н.Г. Плівєва

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація