Судове рішення #1401641
Справа №2а- 15

Справа 2а- 15

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

11 квітня 2007року                                  Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі:

головуючого судді .                                                                               Спринчука В.В.,

при секретарі                                                                                          Новіковій І.М.,

за участю позивача                                                                                ОСОБА_1..,

представника головного управління

Пенсійного фонду України у Вінницькій області                                Демчук С.П,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1до УМВС України у Вінницькій області та головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахунок раніше призначеної пенсії та відшкодування недоплати, що утворилась за 2005 - 2006 роки -

 

встановив:

 

До Гайсинського районного суду Вінницької області з позовною заявою до УМВС України у Вінницькій області та головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області звернувся ОСОБА_1, в якій просив суд визнати дії відповідачів по перерахунку пенсії протиправними та зобов'язати їх зробити перерахунок розміру пенсії з урахуванням 50% доплати від належної суми пенсії та 10 % надбавку за роботу з секретними матеріалами, відшкодувати пенсійну недоплату за 2005 - 2006 рік.

В судовому засіданні позивач заявив відмову від позовних вимог в частині неврахування в перелік постійних параметрів пенсійної бази 10% доплати за секретність, яка судом прийнята, про що винесено 11.04.2007р. відповідну ухвалу, щодо стягнення 50% доплати від належної суми пенсії вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити та зобов'язати відповідача перерахувати розмір раніше призначеної пенсії з урахуванням 50% доплати від належної суми пенсії, і відшкодувати, виниклу у зв'язку з цим недоплату за 2005-2006 роки.

Представник відповідача - головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Демчук С.И в судовому засіданні позов не визнала, про що надала свої письмові заперечення та усні пояснення, просила суд відмовити у задоволенні позову.

Представник співвідповідача - УМВС України у Вінницькій області у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином, про причини неприбуття суд не повідомив.

За таких обставин, керуючись ст. 128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника співвідповідача - УМВС України у Вінницькій області на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Суд, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши та оцінивши матеріали справи, прийшов до висновку, що в задоволенні позовуОСОБА_1. про перерахунок пенсії слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1. проходив службу в органах внутрішніх справ та 17.01.2000р. був звільнений зі служби за віком і йому була призначена пенсія в розмірі 73% відповідно до розміру грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія.

Починаючи з 01.01.2005р. позивачу, відповідно до Закону України № 1769 від 15.06. 2004р.     "Про    внесення    змін    до    Закону    України    «Про    пенсійне    забезпечення

 

 2

 

військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу та деяких інших осіб" був зроблений перерахунок пенсії і з 01.01.2005р. йому виплачувалось 50% перерахованої пенсії, а з 01.01.2006р. -100% перерахованої пенсії.

Відповідно до розрахунку пенсії, який міститься в матеріалах пенсійної справи №80/10260, ОСОБА_1. отримує пенсію з урахуванням надбавки за вислугу років - 40%, надбавки за ОУС - 50%, надбавки грошового утримання -100%, надбавки від належної суми пенсії - 25%, надбавки за безперервну службу - 90%, премії - 33.3%, а всього станом на 01.01.2007р. сума пенсії, яка підлягає виплаті становить 2 269грн. 34коп.

Під час проходження служби на останній штатній посаді позивач отримував доплату від належної суми пенсії в розмірі 25 %, що підтверджується відповідною довідкою, виданою ВДАІ УМВС України у Вінницькій області (а.с. 21).

Відповідно до ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу ОВС та деяких інших осіб» пенсія призначається з грошового забезпечення особи рядового та начальницького складу, яке він отримував за останньою штатною посадою, включаючи і додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення особи начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, що підлягає врахуванню при обчисленні пенсії визначається пенсійним відділом, відповідно з поданими пенсіонером грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення, як зазначено в наказі МВС України №1276 від 21.10.2003р. "Про затвердження Інструкції про організацію роботи з пенсійного забезпечення військовослужбовців внутрішніх військ та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членів їх сімей".

Доплата від належної суми пенсії встановлюється Указом Президента України № 926/96, згідно якого керівники ОВС мають право в межах асигнувань, що виділяються на утримання цих органів встановлювати особам рядового та начальницького складу ОВС, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі, - щомісячну доплату в розмірі від 25 до 50 відсотків пенсії, яка могла бути їм нарахована.

Оскільки позивач маючи право на пенсію за вислугою років був залишений за його згодою в інтересах справи на службі, і йому, у відповідності до Указу Президента України № 926/96 призначено щомісячну доплату в розмірі 25 % від належної суми пенсії, яку він отримував за останньою штатною посадою перед звільненням, то відповідно з вимогами ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу ОВС та деяких інших осіб» він не має права на включення 50 % доплати від належної суми пенсії до розміру пенсії.

Щодо посилання позивача на наказ МВС№ 501 від 30.06.2005року про впорядкування виплати доплати від належної суми пенсії, відповідно до якого відсоток вказаної доплати встановлюється в залежності від вислуги років суд зазначає, що ОСОБА_1 звільнений зі служби 17.01.2000р. за віком, а відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу ОВС та деяких інших осіб» умови та база обрахування розміру пенсії за вислугу років визначаються обставинами, які мали місце на день звільнення. Вказана обставина свідчить про безпідставність посилання позивача на нормативний акт, дія якого на нього не поширюється.

Встановлення розміру доплати /від 25% до 50%/ є правом керівника в межах виділених бюджетних асигнувань і лише працюючим співробітникам.

Про це також зазначено в п. б Постанови Пленуму ВСУ від 15 квітня 2005 року № 4 «При розгляді справ зазначеної категорії суди мають враховувати, що відповідно до ч. З ст. 43 Закону 2262-ХІІ (в редакції Закону від 15 червня 2004 р. № 1769-IV «Про внесення змін до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу внутрішніх справ та деяких інших осіб», який набув чинності 01.01.2005р.) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, а також особам, які мають право на пенсію згідно із Законом «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу внутрішніх справ та деяких

 

 3

 

інших осіб» та членам їхніх сімей пенсії нараховуються виходячи з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням...»

Таким чином, пенсійним відділом УМВС правомірно було відмовленоОСОБА_1. у включенні 50% доплати від належної суми пенсії, оскільки такого її розміру він не. отримував під час проходження служби, з відповідними скаргами на дії керівництва УМВС України у Вінницькій області про встановлення саме 25% розміру доплати позивач не звертався.

Оскільки в діях відповідача не вбачається порушень законності при прийнятті рішень щодо нарахування пенсіїОСОБА_1, суд вважає необхідним відмовити позивачу в задоволені його позову.

На підставі викладеного, керуючись ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу ОВС та деяких інших осіб», Постановою КМУ від 15.06.1994року № 414, ст.ст. 17, 104, 107, 159, 160, 162, 163 КАСУ суд, -

 

постановив:

 

ОСОБА_1в задоволенні позову до УМВС України у Вінницькій області та головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахунок розміру пенсії з урахуванням 50 % доплати від належної суми пенсії та відшкодування недоплати, що утворилась за 2005 -2006роки - відмовити.

На постанову суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її прийняття. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана в строк 20 днів, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація