Судове рішення #1402665
Справа № 1-155/2007 p

Справа № 1-155/2007 p.

ВИРОК

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

26 квітня 2007 року             Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого-судді С.К.Медвецького при секретарі І.М.Новіковій за участю прокурора Р.А.Джежик

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині справу про обвинувачення ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с Криштопівка Іллінецького району Вінницької області, жительки АДРЕСА_1, українки, громадянки України, з неповною середньою освітою, неодружену, пенсіонерку, раніше несудиму; в скоєнні злочину, передбаченого ст.309 ч.І КК України, -

встановив:

У серпні 2006 року ОСОБА_1 біля лісу неподалік с Носівці зірвала листя дикоростучої коноплі, які перенесла до себе додому, висушила, подрібнила і незаконно зберігала для подальшого використання у лікарських цілях, без мети збуту.

15.03.2007 року за місцем проживання ОСОБА_1 АДРЕСА_1  працівниками міліції було виявлено і вилучено речовину рослинного походження зеленого кольору, яка згідно висновку хімічної експертизи № 358 від 29.03.2007 року, є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом, вагою в сухому стані 22 грами.

В судовому засіданні підсудна вини не визнала зовсім, пояснила, що виявлені і вилучені з горища її будинку наркотичні засоби їй не належать; кому належать ці наркотичні засоби їй невідомо.

Незважаючи на заперечення вини підсудною, її вина у вчиненні злочину повністю підтверджується такими доказами.

Свідки ОСОБА_2, ОСОБА_3 пояснили, що 15.03.2007 року були присутні при тому, як працівники міліції на горищі будинку підсудної виявили речовину рослинного походження. При цьому підсудна пояснювала, що вказану речовину вона зірвала в яру біля лісу та використовувала її в лікарських цілях.

Крім того, вина підсудної стверджується протоколом огляду місця події від 15.03.2007 року, відповідно до якого місцем події є садиба АДРЕСА_1 (а.с.5-6); висновком хімічної експертизи № 358 від 29.03.2007 року, відповідно до якого речовина рослинного походження вилучена у ОСОБА_1 є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом, вагою в сухому стані 22 грами (а.с.28-32); протоколом допиту ОСОБА_1 в якості обвинуваченої, де вона детально розповіла, де зірвала листя коноплі і для яких цілей його зберігала та іншими матеріалами кримінальної справи.

Дії підсудної ОСОБА_1 суд кваліфікує за ст.309 ч.І КК України, як незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.

Обґрунтовуючи винність підсудної ОСОБА_1 поряд з іншими доказами, визнання нею вини на досудовому слідстві, суд твердо переконаний в правдивості її первинних показань, оскільки доказів отримання їх незаконним шляхом не встановлено.

Зміна показань ОСОБА_1, невизнання вини в скоєнні злочину розцінюється судом як позиція захисту власних інтересів і спроба уникнути покарання за скоєне, а тому до уваги не береться.

 

Доказами щирості зізнання підсудної під час досудового слідства є те, що вона давала зізнавальні показання без будь-якого тиску на неї з боку працівників міліції.

Правдивість показань підсудної на досудовому слідстві про зберігання нею наркотичних засобів підтверджується ще й тим, що за місцем її проживання було виявлено ці наркотичні засоби.

Призначаючи покарання ОСОБА_1, суд враховує, що вчинений злочин середньої тяжкості, дані про особу підсудної, яка раніше несудима, виключно позитивно характеризується. Обставин, що обтяжують та пом'якшують покарання не встановлено.

За  наведених обставин, з урахуванням особи підсудної, суд вважає за можливе призначити ОСОБА_1 покарання у вигляді позбавлення волі, застосувавши ст.75 КК України звільнити її від відбування призначеного покарання з випробовуванням.

Вирішуючи питання про заявлений цивільний позов суд вважає, що він підлягає до задоволення повністю, з підсудної необхідно стягнути на користь НДЕКЦ УМВС України у Вінницькій області 376,60 грн. витрат за проведення по справі хімічної експертизи.

Керуючись ст.323,324 КПК України, суд -

присудив:

ОСОБА_1 визнати винуватою у скоєнні злочину, передбаченого ст. 309 ч.І КК України і призначити покарання у вигляді одного року позбавлення волі.

Застосувавши ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на один рік.

Запобіжний захід засудженій ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити без змін - підписка про невиїзд.

Речові докази - 22 грами канабісу - знищити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ УМВС України у Вінницькій області 376 грн.60 коп. витрат за проведення експертизи.

На вирок суду може бути подана апеляція протягом 15 діб до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація