Судове рішення #1404127
Рішення

Рішення

Іменем України

 

17 грудня   2007 року                                                          Іршавський районний суд

Закарпатської обл.

В складі : головуючої Даруда  І.А.

                                                   при секретарі:  Сатін Н.М.

                                                  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Іршава цивільну справу за   позовною заявою ОСОБА_1  до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права  власності  на спадкове майно.

                                                   

 

В С Т А Н О В И В:

 

 

                  Позивачка ОСОБА_1 звернулася  до суду з  позовною заявою до  ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно.   Свої вимоги мотивує тим,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік  ОСОБА_4 .

На день смерті  чоловіка  він  та вона  з дітьми - сином ОСОБА_2  1982 року народження та дочкою ОСОБА_3  1981 року народження  проживали в жилому будинку АДРЕСА_1 ,який належав  на праві приватної власності  матері її чоловіка  ОСОБА_5 , що стверджується  свідоцтвом про право власності  на будинковолодіння  тавитягом  про реєстрацію  права власності на нерухоме мейно.

              Мати чоловіка  померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .За час життя 23 березня 1995 року вона залишила заповітна , яким  все  майно заповіла її  чоловікові  ОСОБА_4.

              А тому її чоловікові  на день його смерті  будинковолодіння АДРЕСА_1 належало на праві  власності  як спадкоємцеві  по заповіту .

              На день смерті чоловіка  в дворогосподарстві  проживала вона та сім»я її дочки ОСОБА_3 .В державну нотаріальну  контору ні вона, ні її дочка , ні син у встановлений шестимісячний строк  заяви про прийняття спадщини  не  подавали  оскільки спадщина , після   смерті ОСОБА_5 , не була чоловіком юридично оформлена  .Більш того   син ОСОБА_2 та дочка  ОСОБА_3  подали заяви про відмову від спадщини. 

               Позивачка ОСОБА_1  в судовому засіданні  позов підтримала повністю , посилаючись на обставини викладені в ньому ,  просить такий задовільнити.                                  

              Відповідач  ОСОБА_2 в судовому засіданні позовну заяву  визнав повністю ,не заперечує проти задоволння такої.

              Відповідачка  ОСОБА_3 в судовому засіданні позовну заяву  визнала повністю ,не заперечує проти задоволння такої.

               Заслухавши пояснення  сторін, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що збільшену  позовну  заяву слід задовольнити з слідуючих підстав.

             В судовому засіданні встановлено,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер  чоловік позивачки  ОСОБА_4 .

На день смерті  чоловіка  позивачки   вона  з дітьми - сином ОСОБА_2  1982 року народження та дочкою ОСОБА_3  1981 року народження  проживали в жилому будинку АДРЕСА_1 ,який належав  на праві приватної власності  матері її чоловіка  ОСОБА_5 , що стверджується  свідоцтвом про право власності  на будинковолодіння  тавитягом  про реєстрацію  права власності на нерухоме мейно.

              Мати чоловіка позивачки  померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .За час життя 23 березня 1995 року вона залишила заповітна , яким  все  майно заповіла  чоловіку позивачки   ОСОБА_4.

              А тому  чоловікові позивачки   на день його смерті  будинковолодіння АДРЕСА_1 належало на праві  власності  як спадкоємцеві  по заповіту .

              На день смерті чоловіка позивачки  в дворогосподарстві  проживала вона та сім»я її дочки ОСОБА_3 .В державну нотаріальну  контору ні вона, ні її дочка , ні син у встановлений шестимісячний строк  заяви про прийняття спадщини  не  подавали  оскільки спадщина , після   смерті ОСОБА_5 , не була чоловіком юридично оформлена  .Більш того   син ОСОБА_2та дочка  ОСОБА_3  подали заяви про відмову від спадщини. 

            Відповідно до  ст.1268 , ст.1261  ЦК України спадкоємець , який постійно  проживав  разом з спадкодавцем  на день  відкриття спадщини  вважається  таким, що прийняв спадщину .

             Відповідно до ст.548, ст.549 ЦК України (Закон 1963 року)      визнається , що спадкоємець  прийняв спадщину , якщо він фактично вступив  у володіння спадковим майном. Прийнята  спадщина визнається належною  спадкоємцю  з моменту відкриття спадщини  .     

                    Беручи до уваги викладене , керуючись ст.ст.3 , 10, 131, 212, 215,218 ЦПК України, ст  ст.392, 1261, 1268ЦК  , ст.ст.548, 549 ЦК України  (Закон 1963 року) суд -

 

 

Р І Ш И В:

 

            Позов задовільнити . Встановити факт  прийняття спадщини  будинковолодіння  АДРЕСА_1  по заповіту   ОСОБА_4  після смерті його матері ОСОБА_5.

Визнати  за  ОСОБА_1  право власності  на  будинковолодіння АДРЕСА_1  як за спадкоємцем після смерті ОСОБА_4.

                       На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження  протягом 10 днів з дня проголошення рішення до Іршавського районного суду.

                       Апеляційна скарга на рішення суду  подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Закарпатської області через Іршавський районний суд.

 

 

 

Суддя                                                                                І.А.Даруда

 

 

            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація