Судове рішення #1404269

                                                                                                          Справа № 2-909/2007 р.

 

 

 

                                                              Р І Ш Е Н НЯ

                                        ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

15 листопада 2007 року                                 Немирівський районний суд       Вінницької    області в складі:

            головуючого                                             судді Рибчинського В.П.

            при секретарі                                            Горбенко Л.П.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Немирові

цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вишковецької сільської ради Немирівського району про визнання права власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок з господарськими будівлями ,-

 

В С Т А Н О В И В:

 

29.10.2007 року позивачка з цією позовною заявою звернулася до суду. В якій просить суд визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок з господарськими будівлями, який розташований по вулиці АДРЕСА_1, що належав її бабусі ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1року.

Посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1року померла її бабуся ОСОБА_2 Після її смерті в с. Забужжя, Немирівського району відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку з господарськими будівлями, який розташований по вулиці АДРЕСА_1.

Спадкоємницею за законом на майно спадкодавиці  є вона. Інших спадкоємців немає.

Зараз у неї виникла необхідність оформити свідоцтво про право на спадщину за законом нотаріально, але зробити це вона немає можливості, оскільки бабуся за життя не отримала свідоцтва про право власності на належний її житловий будинок з господарськими будівлями, а отже, не було проведено первинної реєстрації права власності на вказане майно.

            Представник позивачки ОСОБА_3 в попередньому судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.

             Представник відповідача  в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав, не заперечував стосовно їх задоволення.

            Суд, заслухавши пояснення сторін вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню зі слідуючих підстав.

              Статтею 392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред'явити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

   Оскільки в попередньому судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 про те, що її право порушене дізналася лише в 2007 році, суд приходить до висновку, що вона строк позовної давності не пропустила а позовні вимоги підлягають задоволенню, так як позивачка після смерті її бабусі є єдиною спадкоємницею за законом, спадщину вона прийняла шляхом вступу в  управління та володіння спадковим майном, але оформити її нотаріально вона не може, оскільки за життя її бабуся не отримала свідоцтва про право власності на будинок, із невідомих її причин, позовні вимоги  представник позивачки ОСОБА_3 підтримала, представник відповідача позовні вимоги визнав, а тому за позивачкою слід визнати право власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться по вулиці АДРЕСА_1, що належав її бабусі ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1року.

Керуючись ст.ст. 328, 392,1223 ЦК України та  ст. ст.10, 60, 212-215 ЦПК України, суд,-

                                                            

                                                            В И Р І Ш И В :

           

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за  законом на житловий будинок з господарськими будівлями, який розташований по вулиці АДРЕСА_1, що належав її бабусі ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1року.

 Заяву про апеляційне оскарження рішення суду  може бути подано протягом  10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається  протягом 20 днів після  заяви про апеляційне оскарження.

           

Суддя:

             

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація