У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2011 року м. Київ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних
і кримінальних справ у складі:
головуючого Гвоздика П.О.
суддів: Дербенцевої Т.П. Мартинюка В.І.
Гончара В.П. Євграфової Є.П.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_3 до комісії по трудових спорах Любешівської центральної районної лікарні на рішення комісії по трудових спорах про відмову в скасуванні наказу головного лікаря від 01 липня 2010 року, про скасування зазначеного наказу, про поновлення на роботі, за касаційною скаргою ОСОБА_3, поданою через представника, на ухвалу Любешівського районного суду Волинської області від 9 вересня 2010 року та ухвалу Апеляційного суду Волинської області від 20 жовтня 2010 року
в с т а н о в и л а:
Ухвалою Любешівського районного суду Волинської області від 9 вересня 2010 року, залишеною без змін ухвалою Апеляційного суду Волинської області від 20 жовтня 2010 року , залишена без розгляду заява ОСОБА_3 до комісії по трудових спорах Любешівської центральної районної лікарні на рішення комісії від 21 липня 2010 року про відмову в скасуванні наказу головного лікаря від 1 липня 2010 року № 78-од.
У касаційній скарзі, поданій через представника, ОСОБА_3 просить скасувати ухвали судів першої та апеляційної інстанції з підстав порушення норм процесуального права, задовольнити її вимоги, заявлені в позові.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія вважає, що касаційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Залишаючи без розгляду заяву ОСОБА_3 про скасування рішення комісії в трудових спорах (далі –КТС) , суд першої інстанції , з мотивами якого погодився суд апеляційної інстанції, виходив з того, що немає підстав для поновлення пропущеного ОСОБА_3 строку на оскарження рішення КТС.
З таким висновком погодитися не можна з таких підстав.
Суд залишив без розгляду заяву щодо оскарження рішення КТС, не перевіривши усі доводи ОСОБА_3 про поважність причин пропуску строку звернення до суду.
ОСОБА_3 подала в суд не заяву, а позов і крім вимоги про скасування рішення КТС, були заявлені самостійні вимоги про скасування наказу, що був предметом розгляду КТС, а також заявлені вимоги про поновлення на роботі. Позовні вимоги про скасування наказу та про поновлення на роботі взагалі залишилися поза увагою суду.
Справа була порушена працівником ( ОСОБА_3.) після вирішення спору в КТС, з чого випливає, що справа розглядається судом в порядку позовного провадження як трудовий спір, що вирішувався в КТС, тобто як вимогу працівника до підприємства, установи, організації.
Приймаючи до провадження позовну заяву ОСОБА_3.( а.с.51), суд першої інстанції не визначився з суб»єктним складом по цьому позову. КТС не являється юридичною особою і утворена при лікарні. Крім того, не було з»ясовано до кого заявлені вимоги про скасування наказу та про поновлення на роботі.
Ст 11 ЦПК України передбачає розгляд справ в межах позовних вимог, заявлених позивачем. Виходячи з вимог ст..10 ЦПК України суд у кожному випадку зобов»язаний вживати передбачених законом заходів до всебічного, повного, об»активного з»ясування обставин справи. Зазначені вимоги процесуального закону судом порушені, що призвело до постановлення судами в даній справі незаконних ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду справи, тому у відповідності до ч.1 ст.338 ЦПК України ухвали суду першої та апеляційної інстанції підлягають скасуванню, а справа направленню на новий судовий розгляд до суду першої інстанції в іншому складі суду.
Керуючись ст..ст.336,338,345 ЦПК України, колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
у х в а л и л а
Касаційну скаргу ОСОБА_3, подану через представника, задовольнити частково.
Скасувати ухвалу Любешівського районного суду Волинської області від 9 вересня 2010 року та ухвалу Апеляційного суду Волинської області від 20 жовтня 2010 року, справу направити на новий судовий розгляд до суду першої інстанції в іншому складі суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий Гвоздик П.О.
Судді: Дербенцева Т.П.
Мартинюк В.І.
Гончар В.П.
Євграфова Є.П.