Судове рішення #14081489

  

            ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                              ПОСТАНОВА

                                                      ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 "22" березня 2011 р.                                                                  Справа № 2a-478/11/0970

 м. Івано-Франківськ  

Івано-Франківський  окружний адміністративний суд у складі:

судді Біньковської Н.В.

при секретарі судового засідання Прут Ю.А.

розглянувши в приміщенні суду адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Долинському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лістранссервіс" про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 1857,67 грн.,-  

                                                                          ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі звернулося з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лістранссервіс" про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків за листопад 2010 року в сумі 1857,67 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на момент подання позовної заяви до суду, за відповідачем рахується заборгованість по сплаті страхових внесків за листопад 2010 року в сумі 1857,67 гривень.

Позивач у судове засідання не з'явився, однак подав суду клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.

Відповідач у судове засідання повторно не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи.

У відповідності до ч.1 статті 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, суд приходить до переконання, що позовні вимоги обгрунтовані, а позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 16.01.2008 року Долинською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області проведено державну реєстрацію юридичної особи –Товариства з обмеженою відповідальністю "Лістранссервіс" та 24.01.2008 року відповідач взятий на облік управлінням Пенсійного фонду України в Долинському районі, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

          Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Виходячи із встановлених статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України кола питань, що підлягають вирішенню судом, суд вважає за необхідне зазначити, що до спірних правовідносин підлягають застосуванню положення Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин.

Статтею 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" його дію поширено на регулювання відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів на ці правовідносини може поширюватися лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що йому не суперечить.

Статтею 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 14 даного Закону Страхувальниками відповідно є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Частина перша статті 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає, що платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону. Частина третя вказаної статті встановлює, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

Частина 2 статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлює обов'язки страхувальників, пункт шостий якої передбачає, що страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Таким чином, суд приходить до висновку, що на відповідача покладено обов'язок нараховувати та сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до управління Пенсійного фонду України в Долинському районі.

Пункт 11.11. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за №21-1 встановлено, що платники страхових внесків, щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.

Частина 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлює обов'язок страхувальників сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем самостійно розраховані суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за листопад 2010 року на загальну суму 1857,67 гривень, однак вказані зобов'язання у встановлений законом строк відповідач не сплатив.

Дана заборгованість підтверджується розрахунком боргу по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування станом на 24.12.2010 р., звітом про суми нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення, доходу) застрахованих осіб та суми нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України, картка особового рахунку страхувальниками юридичної особи або фізичної особи, яка має найманих працівників.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідачем порушено норми статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пункт 11.11. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.

Доказів про сплату  заборгованості позивачем суду не подано.

          Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лістранссервіс" заборгованості по сплаті страхових внесків за листопад 2010 року в сумі 1857,67 грн. є обґрунтованими, а позовні вимоги таким, що підлягають до задоволення.

          На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

                                                                          ПОСТАНОВИВ:

          Позов задовольнити повністю.

          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лістранссервіс" (код ЄДРПОУ 35401618) на користь управління Пенсійного фонду України в Долинському районі заборгованість по сплаті страхових внесків за листопад 2010 року в сумі 1857 (одна тисяча вісімсот п'ятдесять сім) гривень 67копійок.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

          Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

          

          

Суддя                                                                                                                        Біньковська Н.В.

          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація