Справа № 2-3751/07
2007 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2007 року м. Красноармійськ
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
у складі: головуючого-судді Заруцької Г.М.
при секретарі Терещенко О.І.
за участю: позивачки ОСОБА_1
третьої особи ОСОБА_2
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду № 9 в місті Красноармійську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Першотравневої сільської ради про визнання права власності на жилий будинок за спадщиною, -
в с т а н о в и в :
Позивачка, ОСОБА_1, звернулася до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області з позовом до Першотравневої сільської ради про визнання права власності на жилий будинок за спадщиною.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько, ОСОБА_3, який постійно мешкав АДРЕСА_1.
Після його смерті залишилося спадкове майно, яке складається з домоволодіння, яке знаходиться на земельній ділянці Першотравневої сільської ради, Красноармійського району, Донецької області, розташованого АДРЕСА_1. Домоволодіння з господарськими будівлями та спорудами складається з: жилого будинку - на плані літера-А1;прибудови - а-1; літньої кухні - Б-1; сараю - В-1; погреба Д-1; вбиральні - Г-1; вимощення - 1; водопроводу - П; огорожі - N -1; N - 2, розташоване за вищевказаною адресою.
Згідно зі ст. 1261 Цивільного кодексу України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до ст.. 1268,1269,1270 ЦК України, протягом шести місяців з дня відкриття спадщини після смерті батька вона подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, тим самим прийняла спадщину - жилий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що належить їй з часу відкриття спадщини після смерті батька.
Інший спадкоємець - її рідний брат, ОСОБА_2, який на спадщину не претендує.
ЇЇ батько своєчасно не зареєстрував своє право власності на домоволодіння в БТІ. В теперішній час, в зв'язку зі смертю батька не можливо оформити право власності на спадковий будинок, тому позивачка вимушена звертатися до суду з позовом про визнання за нею права власності на спадкове майно.
У судовому засіданні позивачка доводи позовної заяви підтримала, наполягала на її задоволенні.
Представник відповідача позов визнав, про що надав суду письмову заяву (а.с. 17), в якій вказав, що він не заперечує проти задоволення позову.
Третя особа ОСОБА_2 також просив задовольнити позов.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Згідно зі ст. 1261, 1268 Цивільного кодексу України позивачка має право на спадкове майно, оскільки вона фактично прийняла спадщину після смерті свого батька.
У відповідності до ст. 328 Цивільного кодексу України позивачка має право набути право власності з підстав, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом, тому за позивачкою можливо визнати право власності на вищевказане домоволодіння, згідно зі ст., ст. 13, 48 Закону України „Про власність”.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі викладеного та, керуючись ст.328, 1261,1268-1270 Цивільного кодексу України, ст., ст. 13, 48 Закону України „ Про власність”, ст., ст. 130, 174 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на домоволодіння з господарськими будівлями та спорудами складається з: жилого будинку - літера-А1;прибудови - а-1; літньої кухні - Б-1; сараю - В-1; погреба Д-1; вбиральні - Г-1; вимощення - 1; водопроводу - П; огорожі - N -1; N - 2, розташоване АДРЕСА_1, за спадщиною, після смерті її батька, ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя