№ 2 - 444/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.05.2007р. Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
в складі головуючого судді Литвинової Р.А.,
при секретарі Довбань С.М., з участю сторін : позивачки ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому (попередньому) судовому засіданні в залі суду в
м.Вільногірську цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Сторони перебувають у шлюбі, який зареєстровано 01.03.1996 року відділом реєстрації актів громадянського стану Вільногірського міськвиконкому Дніпропетровської області, актовий запис № 29.
Позивачка звернулась до суду з позовом про розірвання шлюбу з відповідачем, в якому зазначає, що з 1996 року вони перебувають з відповідачем в шлюбі, від якого мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Шлюбні стосунки з відповідачем припинено з січня 2007 року і до теперішнього часу не відновлювались. В даний час вони проживають в одній квартирі, але подружнього життя не ведуть. За час перебування в шлюбі між ними постійно виникали конфліктні ситуації з приводу різного відношення до вирішення питань спільного життя, в зв'язку з чим їх відносини стали холодними і не сумісними для подружнього життя.
Основною причиною її бажання розірвати шлюб є те, що відповідач зловживає алкогольними напоями. В стані алкогольного сп'яніння він неодноразово в присутності малолітнього сина застосовував до неї фізичну силу і свою поведінку він міняти не бажає.
Відповідач ніде офіційно не працює, забезпечувати сім'ю на належному рівні не бажає. Після розірвання шлюбу він обіцяє знайти собі окреме житло. Вони по взаємній згоді вирішили, що після розлучення син буде проживати з нею. Справа про стягнення з відповідача аліментів на утримання дитини в даний час знаходиться на розгляді в суді. Майновий спір між ними в даний час відсутній, в разі його виникнення вони будуть його вирішувати окремо.
Позивачка просить розірвати шлюб з відповідачем.
В судовому засіданні позивачка пояснила, що від позову вона не відмовляється, примирення між ними не наступило і є неможливим. Вона просить задовольнити позов.
Відповідач позов визнав, від надав згоду на розірвання шлюбу, зазначивши, що примирення та збереження їх сім'ї є неможливим.
На думку суду визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права та інтереси інших осіб. Враховуючи, що сторони висловили взаємне бажання на розірвання шлюбу, вважаючи неможливим примирення та збереження сім'ї, суд приходить до висновку про наявність законних підстав для прийняття визнання відповідачем позову та винесення рішення про задоволення
2
позову. Питання щодо місця проживання та утримання дитини після розірвання шлюбу сторони між собою узгодили, майнового спору між ними в даний час немає.
За вказаних обставин суд вважає, що між сторонами зовсім відсутні будь-які позитивні почуття один до одного, вони не ведуть спільного господарства, не підтримують подружніх стосунків, тому примирення та збереження сім'ї є неможливим.
Витрати по оплаті державного мита за реєстрацію розірвання шлюбу в органах РАЦС, на думку суду, необхідно покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст.130ч.4, 174ч.ч.1,2,4, 215 ЦПК України, на підставі ст.ст.104ч.2, 105ч.3, 110.1, 112 Сімейного кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити, прийнявши визнання позову відповідачем ОСОБА_2.
Шлюб між ОСОБА_2 і ОСОБА_1, який зареєстровано 01.03.1996 року відділом реєстрації актів громадянського стану Вільногірського міськвиконкому Дніпропетровської області, актовий запис № 29, - розірвати.
Стягнути з відповідача на користь держави державне мито в розмірі 17.00 грн. за реєстрацію розірвання шлюбу в органах РАЦС.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10-ти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вільногірський міський суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.