Судове рішення #141049
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22 ц -2108/ 2006р.                                                                                 Головуючий

Категорія 36.                                                                                                     в інстанції Євтіфісв В.М.

Доповідач Карташов О.Ю.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2006 року липня «26» дня Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Луганської області в складі:

Головуючого Карташова О.Ю.

Членів суду     Фарятьєва С.О., Медведєва А.М.

при секретарі Подколзіної Є.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луганську

цивільну справу за апеляційною скаргою

ОСОБА_1 на рішення

місцевого Стахановського міського суду Луганської області від 11 квітня 2006р. за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2

про стягнення аліментів

ВСТАНОВИЛА:

У лютому 2006р. ОСОБА_1 пред'явила позов до ОСОБА_2, зазначив в обґрунтуванні, що перебуває з останнім в шлюбі з 7.06.2002р. та від спільного життя має дочку ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.

Посилаючись на те, що шлюбні відносини з відповідачем припинені, дочка проживає з нею, вона знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, а відповідач обов'язок утримувати дитину не виконує, матеріальної допомоги не надає, позивачка просила суд стягнути з нього аліменти на утримання дочки у розмірі 1/6 частини доходу відповідача, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття та аліменти на своє утримання у розмірі 1/6 частини доходу відповідача, щомісячно, до досягнення дочкою трьохлітнього віку.

Рішенням місцевого Стаханівського міського суду Луганської області від 11.04.2006р. позов ОСОБА_1 було задоволено частково, вирішено стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1, на утримання дочки ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, аліменти у розмірі 1/8 частини доходу щомісячно, але не менше 30% від прожиткового мінімуму, до повноліття дитини, на утримання дружини аліменти у розмірі 1/8 частини доходу щомісячно до досягнення дитиною трьохлітнього віку.

ОСОБА_1 звернулася до суду з апеляційною скаргою на зазначене рішення, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права та неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, а саме - її матеріального стану, інтересів дочки, просить рішення змінити, збільшити розмір стягнутих аліментів до 1/6 частини щомісячно.

Заслухавши суддю - доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів апеляційного суду вважає, що скарга піддягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Так, ухвалюючи рішення суд першої інстанції виходив з того, що відповідач вже виплачує аліменти на утримання іншої дитини у розмірі 1/4 частини доходу, тому стягнення з нього аліментів у розмірі зазначеному позивачкою, в загальній сумі буде перевищувати п'ятдесят відсотків його доходу, що суперечить вимогам Закону України „Про виконавче провадження", відповідач має можливість виплачувати аліменти на утримання дитини та дружини у розмірі 1/8 частини доходу на кожного.

Відповідно до ч. З ст. 181 СК України, - за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

При визначені розміру аліментів суд має враховувати обставини передбачені у ст.ст. 182,183 СК України.

Право дружини на утримання під час вагітності та у разі проживання з нею дитини, передбачено нормою ст. 84 СК України.

Як встановлено судом і вбачається із матеріалів справи, позивачка від спільного життя з   відповідачем   має   дочку   ОСОБА_3   -   ІНФОРМАЦІЯ_1   народження,   сторони   однією   сім'єю   не проживають, дитина знаходиться у матері.

Позивачка на даний час знаходиться в соціальній відпустці по догляду за дитиною з 6.12.2005р.

Відповідач працює у ВАТ „ІНФОРМАЦІЯ_2" де має заробітну плату в сумі -1343,92грн., виплачує аліменти на утримання іншої дитини у розмірі 1/4 частини доходу, інших довідок про доходи відповідача суду надано не було.

За таких обставин, вирішуючи спір, суд першої інстанції правильно, дійшов висновку про необхідність стягнення аліментів, але визначаючи розмір аліментів на утримання дитини не врахував її інтереси у порівнянні з розміром аліментів, які відповідач виплачує на іншу дитину, та матеріальний стан позивачки.

Відповідно до ч.1 ст. 192 ЦПК України, - розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позов платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.

Таким чином, визначаючи розмір аліментів на утримання дитини, колегія суддів, враховуючи зазначене, вважає необхідним стягнути з ОСОБА_2, на користь ОСОБА_1 на утримання дочки ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, аліменти у розмірі 1/6 частини щомісячно, але не менше 30% від прожиткового мінімуму.

В частині стягнення аліментів на утримання дружини, рішення суду відповідає нормам матеріального права.

Оскільки судом правильно встановлені дійсні обставини справи, однак неправильно застосовані норми матеріального закону, при визначені розміру аліментів на утримання дитини, колегія суддів вважає за необхідне рішення суду змінити.

Керуючись ст. ст. 304 ч. 1, 307, 309 ч. 1 п. 4, 313, 314, 316, 317, 319 ЦПК України, ст.ст. 84,180, 181,182,183 СК України, судова колегія Судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області, ~

 

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Рішення місцевого Стахановського міського суду Луганської області від 11 квітня 2006р. - змінити, стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1, на утримання дочки ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, аліменти у розмірі 1/8 частини доходу щомісячно, але не менш 30% від прожиткового мінімуму щомісячно, починаючи з 8.02.2006р. до повноліття дитини, в іншій частині рішення суду залишити без змін.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення. Касаційна скарга може бути подана протягом двох місяців з дня набрання законної сили рішенням апеляційного суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація