Судове рішення #14112559

Справа №  22-а-487/2011  

Категорія  10.3.1  

Головуючий у 1 інстанції  Бердан Н.В.  

Суддя-доповідач  Мелінишин Г.П.  

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 січня 2011 року                                                                                            м. Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

                       головуючого           Мелінишин Г.П.

                       суддів               Меленко О.Є., Перегінець Л.В.,

розглянувши у письмовому провадженні   справу за позовом  ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Калуському районі  про зобов»язання проведення перерахунку пенсії за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Калуському районі на рішення Калуського міськрайонного суду від 01.09.2010 року,-

в с т а н о в и л а :

          Рішенням Калуського міськрайонного суду від 01.09.2010 року частково задоволено позов ОСОБА_2   Зобов»язано управління Пенсійного фонду України в Калуському районі нарахувати та виплатити  позивачу з  01.09.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 р.  по  01.09.2010 року підвищення до пенсії як дитині війни згідно   ст. 6 Закону України  «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі   30% мінімальної пенсії за віком, визначеної ч.1. ст. 28 Закону України « Про загальнообов»язкове  державне пенсійне страхування» з врахуванням виплачених сум .  

На дане рішення управління Пенсійного фонду України в Калуському районі подало апеляційну скаргу, в якій посилається на порушення судом норм матеріального  права. При вирішенні даного спору суд не врахував, що фінансове забезпечення  соціальних гарантій здійснюється коштами Державного  бюджету України. Оскільки  фінансове забезпечення цих соціальних гарантій відсутнє,  то  стягнення коштів за рішенням суду призведе до використання інших коштів не за призначенням.  Також апелянт зазначає,  що суд прийшов до помилкового висновку про необхідність застосування при перерахунку пенсії позивачу такої  розрахункової  величини  як  мінімальна  пенсія  за  віком.  Законом  України  « Про соціальний захист дітей війни»    застосування  цього  критерію не  передбачено,  а  ст. 28 Закону  « Про загальнообов»язкове  державне пенсійне страхування» до цих правовідносин не застосовується. Посилаючись на зазначені обставини апелянт  просив рішення суду  скасувати, ухвалити нове  рішення про відмову в задоволенні позову.

Вислухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення  з таких підстав.

          Судом першої інстанції встановлено, що  позивач є пенсіонером по віку, має статус дитини війни , а тому  відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»  має   право на соціальні гарантії, визначені цим Законом, зокрема право на підвищення пенсії на   суму, що складає  30% мінімальної пенсії за віком .

Обмеження виплат, передбачених названим законом, зазначені в Законах  України  «Про Державний бюджет  України на 2007 рік» і «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»,  рішеннями Конституційного Суду України від  09.07.2007 року  та 22.05.2008 р.  визнані неконституційними. Тому посилання в апеляційній скарзі на відсутність бюджетних асигнувань не може бути підставою для задоволення вимог апелянта.

Колегія суддів вважає, що  суд першої інстанції правильно не прийняв до уваги положення ч.3 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” про застосування мінімального розміру пенсії за віком, встановленого абз.1 ч.1 цієї статті, виключно для визначення розмірів пенсій, що призначені згідно із цим Законом. Наявність такої норми та відсутність іншого мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації позивачем конституційної гарантії та права на підвищення пенсії, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, як це встановлено ст.6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни».

З врахуванням наведених обставин колегія суддів приходить до висновку про те, що судове рішення  постановлено  з дотриманням норм матеріального і процесуального права. Доводи апеляційної скарги правильності висновків суду  не спростовують,  а тому підстав для її задоволення не встановлено.

Керуючись ст. ст. 197, 198, 200, 205, 206 КАС України,  колегія суддів,-

у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Калуському районі залишити без задоволення,  а   рішення Калуського міськрайонного суду від 01.09.2010 року  залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, однак може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України  протягом двадцяти днів з часу набрання нею законної сили.

Судді :                                                                                        Г.П. Мелінишин

                                                                                                       О.Є. Меленко

                                                                                                        Л.В. Перегінець

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація