Справа № 2-253/2007 p.
Рішення іменем України
28 квітня 2007 року Славутицький міський суд Київської області у складі: головуючої- судді Теремецької Н.Ф., при секретарі Воробей М.М., з участю:
позивачки ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, представника третьої особи Рубахи Л.1.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні у залі суду в м.Славутичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в своїх інтересах та інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа орган опіки та піклування виконкому Славутицької міської ради Київської області, про визначення часток співвласників у майні, що є об"єктом спільної сумісної власності та визнання права на спадкове майно, -
УСТАНОВИЛА:
12 квітня 2007 року до суду надійшла позовна заява, у якій позивачка просить визнати частки співвласників у житловому приміщенні за адресою: Київська область, м.Славутич, АДРЕСА_1, що є у спільній сумісній власності, та визнати право на спадкове майно за її неповнолітнім сином ОСОБА_2.
Позовні вимоги обґрунтовувались тим, що після смерті її старшого сина без рішення суду неможливо оформити право власності на спадкове майно- частину приватизованої квартири, оскільки частки співвласників не були виділені при її приватизації.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та просила провести поділ майна у вигляді житлового приміщення за адресою: Київська область, м.Славутич, АДРЕСА_1, визнавши за нею, іі чоловіком та двома дітьми право на 1/4 частку вищевказаного житлового приміщення, та визнати за її неповнолітнім сином ОСОБА_2. право на 1/4 частку квартири, що залишилась після смерті її старшого сина ОСОБА_4.. Суду пояснила, що вона приватизувала квартиру разом із своїм чоловіком та її двома дітьми. Без виділення часток у спільній сумісній власності не можливо оформити право на спадщину, що залишилась після смерті сина. Спадкоєцями першої черги є вона та її чоловік, але вони з чоловіком відмовились від прийняття спадщини на користь свого неповнолітнього сина.
Відповідач позов визнав повністю.
Представник третьої особи позовні вимоги підтримала, пояснила, що визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права на спадкове майно не порушує права неповнолітньої дитини.
Суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 14 травня 1999 року, виданого органом приватизації - ВП „Чорнобильська АЕС"
2
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_3 належить на праві спільної сумісної власності квартира загальною площею 66,3 кв.м., розташована за адресою: Київська область, м.Славутич, АДРЕСА_1.
Відповідно до ст.372 ЦК України у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників є рівними, оскільки інше не встановлено домовленістю між ними або законом.
Таким чином, кожен із співвласників має право на одну четверту частину зазначеної квартири.
Згідно свідоцтва про смертьНОМЕР_1, виданого відділом РАГС Славутицького міського управління юстиції Київської області, ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 18 років.
Як видно із матеріалів спадкової справи № 27/2007 р., ОСОБА_4. заповіту не залишив. Отже, його спадкоємцями по закону першої черги являються батьки: ОСОБА_1, позивачка у справі, та ОСОБА_3, відповідач у справі, відповідно до ст. 1261 ЦК України.
Як вбачається з матеріалів справи та спадкової справи, батьки спадкодавця відмовилися згідно ст. 1273-1274 ЦК України від прийняття спадщини на користь рідного брата спадкодавця ОСОБА_2, який є спадкоємцем другої черги відповідно до ст.1262 ЦК України.
Таким чином, із врахуванням права на спадкування 1/4 частки вищезазначеної квартири, що належала ОСОБА_4, вона має належати на праві власності неповнолітньому сину позивачки та відповідача ОСОБА_2.
Позивачка та відповідач підлягають звільненню від сплати судового збору на підставі ст.4 Декрету КМУ „Про державне мито".
Судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи позивачка просила з відповідача не стягувати.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 130, 174, 209, 213-215 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на одну четверту частки квартири, розташованої за адресою: Київська область, м.Славутич,АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_3 право власності на
одну четверту частки квартири, розташованої за адресою: Київська область,
м.Славутич, АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на дві четверті частки квартири, розташованої за адресою: Київська область, м.Славутич,АДРЕСА_1.
Звільнити відповідача від сплати судового збору.
Заява про апеляційне оскарження цього рішення може бути подана до суду протягом десяти днів з дня проголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Славутицький міський суд.
Головуюча