Судове рішення #1413894
Справа № 1-78/ 2007 рік

Справа   1-78/ 2007 рік

ВИРОК

Іменем України

03 квітня 2 007 року                                                                                                   м.Долина

Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого - судді Лицура І.М.,

секретаря  - Бойків В.П.,

з участю прокурора - Юхман Л.Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Долині справу про обвинувачення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с.Кропивника, жительки АДРЕСА_1 Івано-Франківської області, українки, громадянки України, з середньою-спеціальною освітою, одруженої, що має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, непрацюючої, несудимої,

за ст.ст. 358 ч.3, 190 ч.2 КК України,-

встановив:

ОСОБА_1. використала завідомо підроблені документи та вчинила шахрайство, тобто шляхом обману заволоділа чужим майном за попередньою змовою групою осіб.

Злочин вчинено за таких обставин.

В грудні 2005 року ОСОБА_1., з метою отримання статусу безробітної, вступила в змову з невстановленою слідством особою і остання внесла в її трудову книжку фіктивний запис про прийняття та звільнення її з роботи в С/Г ТзОВ „Жовтневе", а також підробила довідку про отримання ОСОБА_1. заробітної плати в С/Г ТзОВ „Жовтневе", державна реєстрація якого скасована 26.05.2005 року рішенням суду № 11/74-1238. У вказаному С/Г ТзОВ „Жовтневе" ОСОБА_1. ніколи не працювала і не отримувала зарплату. Трудову книжку з фіктивним записом та фіктивну довідку про отримання середньої заробітної плати невстановлена слідством особа віддала ОСОБА_1., за що остання заплатила 4 0 0,00 гривень. В кінці січня -2006 року ОСОБА_1. подала в Долинський районний центр зайнятості свою трудову книжку з недійсним записом про прийняття та звільнення з роботи та фіктивну довідку про отримання зарплати в С/Г ТзОВ „Жовтневе", на підставі яких її було зареєстровано і 06.02.2006 року надано статус безробітної та призначено допомогу по безробіттю. За час знаходження на обліку в Долинському районному центрі зайнятості з 06.02. "2006 року по 27.05.2006 року ОСОБА_1. було виплачено 1667,95 грн. допомоги по безробіттю.

Підсудна ОСОБА_1. свою вину у вчиненні інкримінованого їй злочину визнала повністю та пояснила, що в грудні 2 00 5 року довідалася про то, що одна жінка, яка торгує на Долинському ринку вживаними речами, може виготовити документи, па підставі яких можна стати на облік в Долинському районному центрі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю. Вона звернулася до тієї жінки і остання за 400,00 грн. через два тижні повернула їй трудову книжку 

 

із записом про роботу в с/г ТзОВ «Жовтневе» та дала довідку про середню заробітну плату, які вона подала в центр зайнятості, де була, зареєстрована і за період з 06.02.2006 року по 27.05.2006 року отримала 1667,95 грн. допомоги по безробіттю.

Оскільки вона повністю визнає свою вину, просить суд не допитувати потерпілих та свідків по даній справі, розуміє, що в разі оскарження вироку суду вона буде позбавлена права оспорювати ці фактичні обставини в апеляційному порядку. У вчиненому розкаюється, отримані кошти добровільно повернула та просить суд суворо її не карати.

Оцінивши всі здобуті та перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1. у використанні завідомо підроблених документів та вчиненні шахрайства, тобто заволодінні чужим майном шляхом обману за попередньою змовою групою осіб, доведена повністю, а її дії слід кваліфікувати за ст.ст. 358 ч.3, 190 ч.2 КК України.

Обираючи покарання підсудній ОСОБА_1., суд враховує тяжкість вчиненого нею злочину, її особу та обставини, що пом»якшують покарання. До обставин, що пом»якшують покарання підсудної, суд відносить її щире каяття, активне сприяння у розкритті злочину, повне відшкодування завданих збитків.

Органами досудового слідства як обтяжуючу покарання ОСОБА_1. обставину зазначено вчинення злочину за попередньою змовою групою осіб.

Суд вважає, що дану обтяжуючу обставину слід виключити з обвинувачення підсудної, оскільки вона передбачена в ст. 190 КК України як ознака злочину, яка впливає на його кваліфікацію і суд не вправі ще раз враховувати її при призначенні покарання як таку, що його обтяжує.

Вивченням особи підсудної встановлено, що вона по місцю проживання характеризується позитивно, на обліку в наркологічному та психоневрологічному кабінетах Долийської ЦРЛ не перебуває, одружена, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, несудима.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що виправлення підсудної можливе без ізоляції її від суспільства, а тому відносно неї слід застосувати ст. 7 5 КК України та звільнити від призначеного судом покарання.

Питання речових доказів суд вирішує згідно зі ст. 81 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд, -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 358 ч.3 та 190 ч.2 КК України і призначити їй покарання:

за ст. 358 ч.3 КК України - штраф в розмірі 510,00 грн.,

за ст. 190 ч.2 КК України - один рік позбавлення волі.

На підставі ст. 7 0 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно визначити ОСОБА_1. покарання у вигляді позбавлення волі на строк один рік.

Згідно зі ст. 7 5 КК України звільнити засуджену ОСОБА_1. від відбуття призначеного судом покарання з випробуванням на іспитовий

 

термін 1(один) рік та на підставі ст. 76 КК України зобов»язати її один раз в місяць з»являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи та повідомляти їх' про зміну місця проживання.

Запобіжний захід щодо засудженої у вигляді підписки про невиїзд залишити без змін до набрання вироком законної сили.

Речовий доказ по справі: трудову книжку ОСОБА_1. - залишити при справі.

Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Івано-Франківської області через Долийський районний суд протягом п»ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а засудженим в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація