Судове рішення #141421
УХВАЛА

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ              УКРАЇНИ

«ЗО» вересня 2006 року колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:

Головуючого - Римар Т.М.

Суддів - Стадника О.Б., Татарчука В.Г.

За участю засудженої ОСОБА_1

розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Тернополі кримінальну справу за апеляцією засудженої ОСОБА_1 на вирок Збаразького районного суду від «15» червня 2006 року,-

ВСТАНОВИЛА:

Цим вироком

ОСОБА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, жительку ІНФОРМАЦІЯ_3, українку, гр-ку України, непрацюючу, раніше не судиму

засуджено до 60 годин громадських робіт.

Частково задоволено цивільний позов потерпілої ОСОБА_2 і постановлено стягнути в її користь з засудженої ОСОБА_1 2000грн. на відшкодування моральної шкоди.

За вироком суду ОСОБА_1 визнана винною та засуджена за те, що приблизно о 12 год. 5 жовтня 2005 року на межі розташованого в с.Старий Вишівець Збаразького району Тернопільської області її господарства та господарства ОСОБА_2, з якою вона перебуває в неприязних відносинах, під час сварки умисно нанесла останній декілька ударів лопатою по різних частинах тіла та один удар каменем, спричинивши умисні легкі тілесні ушкодження.

Справа № 11 - 283                                                        Головуючий у І інстанції Ткаченко О.М.

Категорія ч.1 ст. 125 КК України                                                          Доповідач Римар Т.М.

 

В апеляції засуджена ОСОБА_1 просить вирок щодо неї скасувати, а справу, виходячи із змісту апеляції, провадженням закрити, посилаючись на те, що вона ОСОБА_2 не била, навпаки остання під час сварки, яка виникла між ними, намагалась вдарити її палицею, коли ж вона перехопила палицю і тримала, ОСОБА_2 намагалась вирвати палицю з її рук, вона відпустила палицю і ОСОБА_2 упала на бетонну підмурівку та камінці, від чого і отримала тілесні ушкодження, щодо свідка ОСОБА_3 стверджує, що вона була відсутня на подвір»ї і нічого не бачила, є племінницею потерпілої, а отже особою зацікавленою, зазначає, що саме цей свідок, а не потерпіла оформила та підписала скаргу в суд, вказує, що у вироку не зазначено чому суд взяв до уваги покази потерпілої і не прийняв до уваги її покази.

В доповненнях до апеляції засуджена ОСОБА_1 просить в разі, якщо суд апеляційної інстанції не знайде підстав для скасування вироку щодо неї, змінити його в частині вирішення цивільного позову, а саме - змінити розмір стягнення на відшкодування моральної шкоди в користь потерпілої ОСОБА_2, при цьому посилається на те, що вона не працює, має на утриманні двох неповнолітніх дітей 8 і 9 років, чоловік їй грошей не висилає, а тому вона не має з чого сплачувати таку велику суму. Крім того, просить врахувати, що ОСОБА_2 сама провокує конфлікті ситуації.

Заслухавши суддю - доповідача, засуджену ОСОБА_1, яка підтримала апеляцію та викладені в ній доводи, а також доводи, викладені в доповненні до апеляції, розглянувши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції з доповненнями до неї, колегія суддів вважає, що дана апеляція підлягає частковому задоволенню, а вирок зміні в частині вирішення цивільного позову потерпілої ОСОБА_2, а в решті його слід залишити без змін.

Висновок суду 1-ї інстанції про доведеність винності ОСОБА_1 в умисному спричиненні легких тілесних ушкоджень ОСОБА_2 обґрунтований, а доводи засудженої в заперечення своєї вини спростовані зібраними в судовому засіданні доказами, які наведено у вироку, і є правильним.

Так, показання ОСОБА_2 про те, що ОСОБА_1 наносила їй удари лопатою та один удар каменем і умисно заподіяла легкі тілесні ушкодження підтверджені іншими об»єктивними доказами: показаннями свідків, висновком судово-медичної експертизи, якими спростовано твердження засудженої про те, що вона ОСОБА_2 не била, а ці ушкодження потерпіла отримала в результаті самостійного падіння на бетонну підмурівку та каміння.

З показань свідка ОСОБА_3 вбачається, що 5.10.2005 року близько 12 год., почувши крик ОСОБА_2, вона вибігла на подвір»я і побачила, що ОСОБА_2 лежить на землі, а ОСОБА_1 стоїть з занесеною над нею лопатою. Коли ОСОБА_2 підвелась, ОСОБА_1 кинула камінцем їй в ногу.

 

Щодо твердження засудженої в апеляції про те, що свідок ОСОБА_3 є племінницею потерпілої, а отже особою зацікавленою, то як вбачається з вироку аналогічні доводи ОСОБА_1 суд І інстанції підставно оцінив критично і обгрунтовано зробив висновок про те, що сам по собі факт, що потерпіла і свідок є родиною, не є підставою для сумнівів у правдивості показів цього свідка, оскільки достовірність даних показів підтверджена іншими об»єктивними доказами.

Так, з показань свідка ОСОБА_4 видно, що він, як медпрацівник, в один із перших днів жовтня 2005 року надавав ОСОБА_2 першу медичну допомогу і під час огляду виявив на її тілі сліди побоїв. ОСОБА_2 при цьому повідомила, що її побила ОСОБА_1.

Згідно висновку судово-медичної експертизи у ОСОБА_2 виявлено легкі тілесні ушкодження, утворення яких за умов побиття, а саме нанесення їй ударів лопатою  не виключається, в той же час наявні у потерпілої тілесні ушкодження в їх сукупності не властиві для таких, що виникають при падінні з висоти власного росту (а.с.64-65)

З урахуванням наведених доказів твердження засудженої про те, що ОСОБА_2 вона не била, а тілесні ушкодження остання отримала в результаті самостійного падіння з висоти власного росту на бетонну підмурівку та каміння, є необгрунтованими і суд 1-ї інстанції підставно не взяв їх до уваги.

Безпідставним є твердження в апеляції про те, що не потерпіла ОСОБА_2, а свідок ОСОБА_3 підписала подану в суд скаргу про її обвинувачення, оскільки в судовому засіданні ОСОБА_2 пояснила, що дана скарга оформлена адвокатом, а підписана нею, а не ОСОБА_3, про що є відповідний запис в протоколі судового засідання (а.с.57).

Зібраним доказам суд дав правильну оцінку, вірно кваліфікував дії ОСОБА_1 за ч.1 ст. 125 КК України, як умисне легке тілесне ушкодження.

Покарання ОСОБА_1 призначено відповідно до вимог ст.ст.50,65 КК України.

Підстав для скасування вироку, як про це порушується питання засудженою в апеляції колегія суддів не вбачає.

Разом з тим, колегія суддів вважає, що апеляційні вимоги засудженої в доповненнях до апеляції про зменшення розміру відшкодування моральної шкоди в користь потерпілої слід задовольнити, вирок в частині вирішення цивільного позову - змінити.

Вирішуючи заявлений потерпілою ОСОБА_2 цивільний позов про відшкодування моральної шкоди суд І інстанції не врахував в повній мірі характер тілесних ушкоджень, а саме те, що спричинені їй тілесні ушкодження є легкі ( у вигляді декількох синців), негативних наслідків для здоров»я потерпілої та негативних змін в її житті вони не викликали, а тому визначена судом сума на відшкодування моральної шкоди потерпілій є завищеною, не відповідає фактично понесеним нею душевним переживанням та фізичним стражданням.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.365,366 КПК України, колегія суддів,-

Ухвалила:

Апеляцію засудженої ОСОБА_1 задовольнити частково.

Вирок Збаразького районного суду від 15 червня 2006 року щодо ОСОБА_1 в частині вирішення цивільного позову змінити - зменшити розмір відшкодування моральної шкоди в користь потерпілої ОСОБА_2 до 1000 (однієї тисячі) гривень, в решті цей вирок залишити без змін.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація