Справа 2-198 2007 року
Рішення
Іменем України
про задоволення позову про продовження терміну прийняття спадщини у зв'язку з його визнанням у попередньому судовому засіданні
29 березня 2007 року Жашківський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого судді Шимчик Р.В.
при секретарі Середюк О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Жашків справу за позовом ОСОБА_ 1 до Литвинівської сільської ради про продовження терміну прийняття спадщини, третя особа без самостійних вимог - Жашківська державна нотаріальна контора.
Встановив:
ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до Литвинівської сільської ради Жашківського району Черкаської області про продовження терміну прийняття спадщини, посилаючись на те, що він є сином ОСОБА_2, яка померла 1ІНФОРМАЦІЯ_1 Після її смерті відкрилася спадщина. У встановлений законом строк позивач не звернулася до нотаріальної контори із заявою про отримання свідоцтва про право на спадщину, через те, що не мав достатніх коштів для переоформлення даного будинку та позивач вважав, що прийняв спадщину, так як фактично проживає в будинку.
В подальшому позивач звернувся до нотаріальної контори для видачі йому свідоцтва про право на спадщину, в чому йому було відмовлено, а тому позивач звернувся до суду.
Представник відповідача в попередньому судовому засіданні позов визнав повністю.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_2 дійсно померла 1ІНФОРМАЦІЯ_1
Згідно довідки виданої Литвинівською сільською радою після смерті ОСОБА_2. на протязі шести місяців будинком, де вона проживала, став управляти син - позивач у справі, який є єдиним спадкоємцем.
Позивач є пенсіонером і отримує невелику пенсію.
У відповідності до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 130,174 ЦПК України, суд
Вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1- задовольнити.
Продовжити термін прийняття спадщини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителю АДРЕСА_1, що відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, актовий запис про смерть №11 від 15.08.2003 року, зареєстрований виконавчим комітетом Литвинівською сільською радою Жашківського району Черкаської області на строк 1 (один) місяць з моменту набрання рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.