Судове рішення #141583
Справа № 22-4357 від 2006 р

 

Справа № 22-4357 від 2006 р. Категорія 42

Головуючий у 1 -й інстанції Єлісєєва Т.Н. Доповідач Лисична Н.М.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2006 р. Липня 20 дня колегія суддів Судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:

Головуючого Тамакулової В.О.

суддів Котушенко С.П., Лисичної Н.М.

при секретарі Журавель Ю.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою Дочірнього підприємства "Дніпропетровський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" на рішення Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 12 травня 2006 р. за позовом ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства "Дніпропетровський облавтодор" ВАТ "Державна-акціонерна компанія "Автомобільні дороги України"/3-я особа ОСОБА_2/ про відшкодування матеріальної шкоди,-

встановила:

5.01.2005 р. позивач звернувся до суду з позовом до ДП "Дніпропетровський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" /3-я особа ОСОБА_2/ про відшкодування матеріальної шкоди.

В обгрунтування позовних вимог посилався на те, що 21.08.2004 р. він рухався на належному йому на праві власності автомобілі "Нісан-Прем"єра" д/н НОМЕР_1 по дорозі Дніпропетровськ-Мелітополь. В районі с. Іларіонове Сінельниківського району з-під працюючої на узбіччі дороги косарни вилетіло каміння, яке влучило в його автомобіль.

В результаті йому була причинена шкода, а саме розбито лобове скло та ліва фара, чим була спричинена матеріальна шкода у розмірі 936 грн., які просив стягнути з відповідача, а також судові витрати у розмірі 5 грн. За сплату держмита.

Рішенням суду позовні вимоги задоволені в повному обсязі.

В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення, оскільки суд неповно з"ясував обставини, що мають значення для справи.

Ознайомившись з матеріалами справи, перевіривши законність та обгрунтованність рішення суду в межах апеляційної скарги колегія суддів вважає необхідним скаргу відхилити, а рішення суду залишити без змін.

Як вбачається з матеріалів справи 21.08.2004 р. на дорозі Дніпропетровськ-Мелітополь в районі с. Іларіоново внаслідок попадання каміння на лобове скло і фару, яке відлетіло від роботи косарни, яка належить відповідачу, та якою керував ОСОБА_2 був пошкоджен автомобіль позивача "Нісан-Прем"єра" д/н 893-87 АВ на загальну суму 936 грн.

Враховуючи пояснення 3-ї особи - ОСОБА_2 про те, що пошкодження сталося від попадання каміння із-під косарки, яка була зупинена, але у якої диски продовжували крутитись, в момент коли проїздив автомобіль позивача /пояснення у судовому засіданні колегії суддів/, пояснення його на ім"я начальника Синельніківського ГРО /а.с.6/ колегія суддів вважає, що суд зробив правильний висновок про те, що відповідач згідно ст. 1187 ЦК України повинен відшкодувати шкоду, завдану позивачу.

Що стосується стягнутої суми, то вона відповідає доказам, наданим ОСОБА_1/а.с.15,21/

Приведені в апеляційній скарзі доводи відповідача не мають правового значення для вирішення спору, а зводяться до переоцінки доказів та незгоди з висновком суду по їх оцінці.

Керуючись ст.ст.307, 308, 314, 315 ЦПК України колегія суддів,-

ухвалила:

Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства "Дніпропетровський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" відхилити.

Рішення Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 12.05.2006 р. залишити без змін.

Головуючий                                                                                            

Судді                                                                  

        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація