Судове рішення #14172917

Доманівський районний суд Миколаївської області

                           

            

Справа  № 2-а-31

Категорія

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


08 лютого 2011 року

                    



 



                     

Доманівський районний суд Миколаївської області в одноособовому складі судді Єгорової Н.І. в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб по адміністративній справі за позовом  ОСОБА_1  до Управління  Пенсійного Фонду України в Доманівському районі про захист соціальних прав, передбачених ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»,

В С Т А Н О В И В :

17 січня 2011 року позивач  звернувся  до суду з  позовом до управління Пенсійного Фонду України в Доманівському районі про захист соціальних прав дитини війни посилаючись на те, що як пенсіонер за віком, має статус «дитини війни» та право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.  Відповідач, порушуючи вимоги закону, щомісячну доплату  виплачує частково - у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни, тому просила  визнати протиправною бездіяльність відповідача, зобов»язавши його провести донарахування та виплату щомісячного підвищення до пенсії з  22.05.2008 року.

Ухвалою суду  від 18 січня 2011 року, при розгляду питання про строки звернення до суду, позовні вимоги в частині періоду нарахування і виплати щомісячного підвищення до пенсії за період з  22.05.2008 р. по 16 липня 2010 року, які перевищують 6-ти місячний термін, залишені без розгляду.

В письмовому запереченні відповідач позовні вимоги не визнав посилаючись на те, що позивач з травня 2008 року отримує щомісячну надбавку до пенсії у розмірі, встановленому діючим законодавством та в межах асигнувань, передбачених Державним бюджетом. При визначені розміру надбавки , як вважає відповідач, дія ст. 28 ЗУ «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування» на «дітей війни» не поширюється. Просив   у задоволенні позову відмовити.

Аналізуючи повідомлені сторонами обставини, суд вважає їх достатніми для прийняття рішення.

Із матеріалів справи вбачається, що позивач перебуває на пенсійному обліку в управлінні Пенсійного Фонду України в Доманівському районі та має статус «дитини війни», на підставі чого,  має право на отримання  щомісячної доплати  в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком згідно ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», дія якої зупинялася Законами України «Про Державний бюджет на 2007рік» та «Про Державний бюджет на 2008рік».  Рішеннями Конституційного Суду України №6-рп/2007 від 09.07.2007р. та №10-рп/2008 від 22.05.2008р. зупинені дії були визнані неконституційними, тому з дня ухвалення вказаних рішень втратили чинність положення п.12 ст.71 ЗУ «Про державний бюджет на 2007рік» та положення п.41 розділу 11 ЗУ «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

При нарахуванні щомісячної доплати „дитині війни”, розмір мінімальної пенсії за віком визначається виключно за правилами, встановленими ч.1 ст.28 ЗУ «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування». Посилання відповідача на те, що ніякими  нормативно-правовими актами розмір мінімальної пенсії за віком не визначений  не є підставою для відмови у нарахуванні та виплаті підвищення до пенсії дітям війни.  

Беручи до уваги Конвенцію про захист прав та основоположних свобод, ст.1 Протоколу №1 до неї, рішення Європейського Суду з прав людини по справі «Кечко проти України», ч.1 ст.17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини», ч.2 ст.152 Конституції України, ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», вказані вище Рішення Конституційного Суду України, суд приходить до висновку, що наявність ч.3 ст.28 ЗУ «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» з якої вбачається, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлено абз.1 ч.1 статті 28, застосовується виключно для визначення розміру пенсій, призначених згідно з цим Законом, оскільки ніявність такої норми та відсутність іншого мінімального розміру пенсії за віком, - не є підставою для відмови у реалізації позивачем конституційної гарантії та права на отримання щомісячного підвищення до пенсії як дитині війни.

Посилання відповідача на відсутність коштів, як на причину невиконання  своїх зобов*язань стосовно соціальних пільг дітям війни, суд вважає безпідставними, оскільки  закони  про Державний бюджет та інші правові акти стосуються  встановлення доходів та видатків на загально-суспільні потреби і не можуть регулювати відносини у сфері соціального захисту громадян, які урегульовані  іншими чинними законодавчими актами.

Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України, - закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність.

Згідно ст.71 ЗУ «Про державний бюджет на 2009 рік», ст.70 ЗУ «Про державний бюджет на 2010рік» Кабінету Міністрів України надано право встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах, у межах асигнувань, передбачених відповідними бюджетними програмами і лише виплат, пов»язаних з розміром мінімальної заробітної плати, тому її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених виплат згідно ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» залежить від розміру мінімальної пенсії за віком, а тому розміри надбавки, встановлені постановою Кабінету Міністрів України №530 від 28.05.2008р., на які посилається відповідач, не можуть застосовуватися дітям війни.

За таких обставин, нарахування та виплата в період з  17.07.2010року по 17.01.2011 року підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні проводитися відповідно до ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 ЗУ «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування», так як дії відповідача по нарахуванню пенсії в обсязі, меншому за передбачений чинним законодавством, суд вважає неправомірними, а тому відповідач зобов»язаний здійснити нарахування та виплату підвищення за період з 17.07.2010 року по 17 .01.2011 року  з урахуванням виплачених сум.

Керуючись  ст.ст.8, 9, 18, 99, 159-161, 183-1, 183-2

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги  задовольнити  частково.

Визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо нарахування не в повному обсязі в період з 17.07.2010 року по 17 .01.2011 року підвищення до пенсії  як дитині війни – ОСОБА_1.

Зобов*язати Управління Пенсійного Фонду України в Доманівському районі Миколаївської області відповідно до ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» провести нарахування і виплату 30% підвищення до пенсії, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 ЗУ «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням виплачених сум, за період з  17.07.2010 року по 17 .01.2011 року  - ОСОБА_1.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку протягом десяти днів, який обчислюється з  моменту отримання копії постанови.

Постанова,  прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження  в апеляційному порядку,  є  остаточною.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченному провадженні,  ухвала  суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції    через суд  першої  інстанції, яких ухвалив оскаржуване  судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її  подає, до суду апеляційної інстанції.



Суддя           Н. І. Єгорова

судді  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація