Судове рішення #14182767

Справа № 2-468\2011 рік

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

          10 лютого   2011рік                                                                   м.Яворів

           Яворівський районний суд Львівської області в складі: головуючої судді Маліновської-Микич О.В. при секретарі Гринів М.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Яворові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Немирівської селищної ради, третьої особи Львівського обласного  бюро технічної інвентаризації про визнання права власності на житловий будинок,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1  звернулася до суду із заявою, в якій просить визнати за нею право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 покликаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помела її бабця –ОСОБА_2, після її смерті відкрилась спадщина на все майно, яка складається із житлового будинку АДРЕСА_1 Вона являється єдиним спадкоємцем четвертої черги за законом, оскільки спадкоємці першої черги за законом відмовилися від своїх часток спадщини.  При зверненні у Яворівську державну нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, їй відмовили у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок, через відсутність правовстановлюючих документів. Її бабця хоч являлася фактичним власником свого будинку, але при житті не отримала свідоцтва про право на власність на цю нерухомість. У обласному комунальному підприємстві Львівської обласної ради БТІ та ЕО їй також відмовили у видачі свідоцтва на прізвище бабці, тому що внаслідок її смерті припинилася її дієздатність, поки те право не буде встановлено судом.

           В судове  засідання позивач не з»явилася, а подала до суду заяву в якій просить справу за її позовом слухати у її відсутності, позовні вимоги підтримує. Просить позов задоволити.

        Представник відповідача у судове засідання не з»явився, а подав до суду заяву в якій просить справу слухати без його участі. Проти заявленого позову не заперечує.

        Представник третьої особи в судове засідання не з’явився, причини неявки суду не повідомив, хоча був повідомлений у встановленому законом порядку про час і місце слухання справи. Суд вважає за можливе провести розгляд справи без його участі.

           Суд перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.

           Згідно свідоцтва про смерть серії І-СГ №НОМЕР_1 вбачається, що громадянка ОСОБА_2  померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, про що в Книзі реєстрації актів про смерть 2006 року зроблено відповідний актовий запис за №17. Місце реєстрації Немирівська селищна рада Яворівського району Львівської області.

    Судом встановлено, що після смерті ОСОБА_2  відкрилась спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1 і єдиним спадкоємцем четвертої черги за законом являється  її  внучка –ОСОБА_1, так як її батько –ОСОБА_3, спадкоємець за заповітом та ОСОБА_4, спадкоємець за законом, відмовилися від спадщини після смерті своєї матері, що стверджується їхніми письмовими заявами.

 Відповідно до ч.1 ст.1273 ЦК України, спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу /шість місяців/. Заява про відмову від прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.   

          

2

        Судом встановлено та підтверджено будинковою книгою і довідкою, виданою Немирівською селищною радою, що ОСОБА_2 зареєстрована і постійно проживає у спадковому житловому будинку АДРЕСА_1 від народження і на даний час продовжує у ньому проживати.

    У ч.3 ст.1268 ЦК України зазначено, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України /шість місяців/, він не заявив про відмову від неї.

         Згідно технічного паспорта на індивідуальний житловий будинок АДРЕСА_1 числиться за ОСОБА_2.

         Оцінюючи докази по даній справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні наведено достатньо підстав, які підтверджують, що ОСОБА_2 дійсно являлась фактичним власником свого будинку і так як вона при житті не отримала свідоцтва про право на власність на цю нерухомість, то це право слід визнати за її внучкою- ОСОБА_1 як за спадкоємцем за законом.    

        Керуючись ст.25, 328, 346, 392, 1223, 1264, 1268, 1273 ЦК України, 10, 60, 212, 294 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

позов задоволити. Визнати право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 за ОСОБА_1  в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року у селі Середина  Яворівського району Львівської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Яворівський районний суд Львівської області шляхом подачі апеляційної скарги  протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

           Рішення виготовлено в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

    СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація