КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-2707/10 Головуючий у 1-й інстанції: Кісілевич П.І.
Суддя-доповідач: Бужак Н.П.
ПОСТАНОВА
Іменем України
"15" березня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Бужак Н.П.,
суддів: Костюк Л.О., Твердохліб В.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у м. Буча Київської області на постанову Ірпінського міського суду Київської області від 24.12.2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у м. Буча Київської області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И Л А:
07 грудня 2010 року позивачка звернулася до Ірпінського міського суду Київської області з адміністративним позовом до УПФУ у м. Буча Київської області про визнання дій протиправними та зобов’язання відповідача перерахувати і виплатити пенсію за віком згідно вимог Закону України «Про загальобов»язкове державне пенсійне страхування»з урахуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2009 рік з 01.03.2010 року.
Ухвалою Ірпінського міського суду Київської області від 10.12.2010 року позовні вимоги ОСОБА_2 в частині здійснення перерахунку та виплати пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати за календарний рік , що передує року перерахунку пенсії до 07.06.2010 року залишено без розгляду.
Постановою Ірпінського міського суду Київської області від 24.12.2010 року позов задоволено.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, УПФУ в м. Буча Київської області подали апеляційну скаргу, в якій просять скасувати незаконну, на їх думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою відмовити в позові. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необґрунтованість та необ’єктивність рішення суду, неповне з’ясування всіх обставин, що мають значення для вирішення справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування судового рішення.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 перебуває на обліку в УПФУ в м. Буча Київської області та отримує пенсію за віком згідно ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до ч. 4 ст. 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», передбачено, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, тобто за 60 календарних місяців підряд до 01.07.2000 року та за весь період страхового стажу, починаючи з 01. 07. 2000 року.
За ст. 40 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»під час обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на те, що перерахунки пенсій проводяться відповідно до пп. 3 п. 11 постанови КМУ від 28.05.2008 року № 530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», тобто із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні , з якої сплачено страхові внески, та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197,91грн.).
В свою чергу, вказаною постановою не визначено, що для перерахунку пенсії застосовується, зокрема, середня заробітна плата в галузях національної економіки за 2007 рік, а передбачено застосування середньої заробітної плати в галузях національної економіки за рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто даною постановою фактично продубльовано положення статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Таким чином, виходячи із зазначеної законодавчої норми та змісту постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»для перерахунку пенсії позивача повинен застосовуватися показник середньої заробітної плати в галузях економіки України за 2009 рік (1650,43 грн.).
Зважаючи на ту обставину, що позов було подано 07.12.2010 року, жодних уточнень, доповнень або змін до нього не надходило, Ірпінський міський суд Київської області повинен був прийти до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню за період з 07.06.2010 року по 24.12.2010 року, тобто по день ухвалення судом рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду суд апеляційної інстанції має право, зокрема, змінити постанову суду.
За ч. 1 ст. 201 КАС України, підставами для зміни постанови суду першої інстанції є правильне по суті вирішення справи чи питання, але із помилковим застосуванням норм матеріального чи процесуального права.
Отже, судове рішення в частині зобов’язання проводити перерахунок та виплату пенсії підлягає зміні.
Керуючись ст.ст. 2, 198, 200, 205, 206 КАС України, судова колегія, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Буча Київської області –задовольнити частково.
Змінити постанову Ірпіньському міського суду Київської області від 23.12.2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у м. Ірпені Київської області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії, виклавши абзац третій резолютивної частини постанови наступним чином:
«Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Буча Київської області здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_2 пенсію із застосуванням показника середньої заробітної плати за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії відповідно до вимог ст. ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»починаючи з 07.06.2010 року до 24.12.2010 року.»
В решті постанову суду залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту прийняття та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді: