КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-555/10 Головуючий у 1-й інстанції: Венгрин О.О.
Суддя-доповідач: Ісаєнко Ю.А.
У Х В А Л А
Іменем України
"10" березня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого –судді Ісаєнко Ю.А.;
суддів: Бабенка К.А., Федотова І.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці на постанову Староміського районного суду м. Вінниці від 15 листопада 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
У жовтні 2010 року позивач, ОСОБА_2, звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати неправомірними дії відповідача в частині виконання Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»та зобов’язати відповідача здійснити перерахунок пенсії та стягнути невиплачену пенсію з 01.07.2010 року.
Постановою Староміського районного суду м. Вінниці позовні вимоги задоволені частково, визнана неправомірна відмова територіального управління Пенсійного фонду України, зобов’язано здійснити перерахунок пенсії позивачу з 01.07.2010 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2009 рік –1650,43 грн. і виплачувати в такому розмірі до наступного перерахунку.
Не погоджуючись із постановою суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу з підстав порушення судом першої інстанції норм матеріального права, в якій він просить скасувати постанову суду першої інстанції в частині задоволених позовних вимог, прийняти нове рішення, яким відмовити позивачу в задоволенні позову.
Представники сторін в судове засідання не з’явилися, про дату, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином, клопотання про розгляд справи за їх участю не надходили.
Відповідно до п. 1, 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю та неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
З доповіді судді –доповідача вбачається, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, особиста участь сторін –не обов’язкова.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, постанову суду першої інстанції –без змін, виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці та отримує пенсію, продовжуючи працювати.
Відповідачем на підставі заяви позивача було здійснено перерахунок пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати за 2007 рік.
У зв’язку із цим позивач у червні 2010 року звернувся із заявою про роз’яснення правових підстав такого нарахування та питанням, чи відповідає воно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Не погодившись з відповіддю, позивач звернувся до Староміського районного суду м. Вінниці про перерахунок пенсії.
Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у заявника виникає право на перерахунок пенсії з моменту звернення пенсіонера за таким перерахунком –з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про правомірність доводів суду першої інстанції про наявність у позивача права на перерахунок пенсії відповідно до показників середньої заробітної плати за 2009 рік.
З огляду на таке, наведені в апеляційній скарзі доводи не викликають сумнівів щодо правильності висновків суду першої інстанції та застосування норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального права.
Зважаючи на те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального права, апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а постанову суду –без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 197, 198, 200, 205, 207 КАС України, суд апеляційної інстанції,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці –залишити без задоволення, а постанову Староміського районного суду м. Вінниці від 15 листопада 2010 року –без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: Ю.А. Ісаєнко
Суддя: К.А. Бабенко
Суддя: І.В. Федотов
- Номер: 2-а-555/10
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-555/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Ісаєнко Ю.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.08.2015
- Дата етапу: 27.08.2015
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-555/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Ісаєнко Ю.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.09.2010
- Дата етапу: 16.09.2010
- Номер:
- Опис: про скасування постанови про адміністративне правопорушення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-555/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Ісаєнко Ю.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.11.2010
- Дата етапу: 02.12.2010