№1-59/2007р.
ВИРОК
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
23 березня 2007 року Крижопільський районний суд
Вінницької області
в складі: головуючого - судді ФайдюкаВ.В.
при секретарі Балух О.В.
з участю прокурора Зянько Н.Г.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Крижополі справу про
обвинувачення ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, непрацюючого, неодруженого, освіта середня, раніше судимого: 19.02.1980 року за ч. 2 ст. 206 КК України, у вчиненні
злочину, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України,
встановив:
21 листопада 2006 року ОСОБА_1 на протязі дня знаходився в приміщенні літньої
кухні ОСОБА_2 в АДРЕСА_2, разом з ОСОБА_2
та ОСОБА_3, де розпивали спиртні напої.
Біля 16-ї год. 30 хв. ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння на грунті ревнощів до ОСОБА_4 під час суперечки із ОСОБА_2, умисно почав наносити останньому удари кулаками рук по обличчю, від яких ОСОБА_2 впав на підлогу, і ОСОБА_1 продовжував наносити йому удари кулаками рук та ногами по різних частинах тіла.
Після цього ОСОБА_1 вийшов на вулицю, а коли повернувся, то знову під час суперечки із ОСОБА_2, умисно наніс йому удар рукою в область підборіддя. Від отриманого удару ОСОБА_2 впав на підлогу та залишався в лежачому положенні, а ОСОБА_1 із ОСОБА_3 залишили домогосподарство ОСОБА_2
22 листопада 2006 року було виявлено труп ОСОБА_2 в приміщенні літньої кухні.
Згідно висновку експерта від 18.01.2007 р. за № 17 на тілі ОСОБА_2 було виявлено
тілесні ушкодження: закритої черепно-мозкової травми, яка небезпечна для життя в момент її спричинення і стоїть у причинному зв'язку з настанням смерті, закритої тупої травми черевної порожнини, які за ступенем тяжкості відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, за ознакою небезпеки для життя в момент їх спричинення, переломів ребер з обох сторін, які відносяться до тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, синців, саден на тілі, забійної рани на верхній губі, крововиливу в білочну оболонку правого ока, які відносяться до легких тілесних ушкоджень.
Смерть ОСОБА_2 настала від отриманої ним черепно-мозкової травми. Закрита тупа травма грудної клітки та закрита тупа травма органів черевної порожнини сприяли скорішому настанню смерті.
Підсудній ОСОБА_1 в судовому засіданні підсудня вину свою у скоєному злочині визнав повністю, суду пояснив, що 21.11.2006 року близько 10-ї години 30 хв. його розбудила тітка, з якою він проживає, та повідомила, що його чекає ОСОБА_3, але на вулиці він не застав ОСОБА_3 і пішов до неї додому, зустрівши її по дорозі, коли вона йшла з ОСОБА_2, якого привітав зі святом, отримавши запрошення відсвяткувати дану подію.
Так вони втрьох зайшли до літньої кухні ОСОБА_2, що проживав АДРЕСА_2, та випили 0,5 л горілки. Потім ОСОБА_2 дав йому гроші, щоб купити ще горілки. Повернувшись через годину, постукав у вхідні двері, так як вони були зачинені. Двері відкрив ОСОБА_2, ОСОБА_3 лежала на ліжку без штанів та трусів і він приревнувавши, вдарив ОСОБА_3 рукою по обличчю, а ОСОБА_2, взявши його за одяг, почав виштовхувати його з кухні.
У відповідь він вдарив ОСОБА_2 кулаком в обличчя, від чого той впав на підлогу. Коли ОСОБА_2 піднявся, то ОСОБА_1 знову наніс йому біля трьох ударів кулаками рук в область грудної клітки зліва. Від нанесених ударів ОСОБА_2 впав на підлогу біля груби.
Потім вони помирилися і випили ще пляшку горілки. Потім ОСОБА_2 сказав,
що потрібно купити ще горілки, і ОСОБА_1 купив ще пляшку горілки. По дорозі він зайшов до будинку ОСОБА_3. і з її сином випили по 100 грамів горілки.
Потім він знову пішов до ОСОБА_2, який сидів на стільці, а ОСОБА_3 лежала на ліжку. ОСОБА_1 одягнув її в одяг і ОСОБА_2 почав говорити, що ОСОБА_3 подобається йому і що він хоче вступити з нею в половий акт. ОСОБА_1 знервувався і підійшовши до ОСОБА_2, вдарив його рукою в підборіддя. Від отриманого удару ОСОБА_2 впав головою із стільця на підлогу, а ОСОБА_1 забрав ОСОБА_3 і пішли додому до ОСОБА_1
На наступний день, ІНФОРМАЦІЯ_2 року, близько 22.00 години, ОСОБА_3 повідомила йому, що ОСОБА_2 помер (а.с. 56, 124).
Потерпіла ОСОБА_5 суду пояснила, що ОСОБА_2 являється її племінником, який після смерті його батьків, проживав біля неї, а останнім часом проживав АДРЕСА_1 у ОСОБА_6. Працював на різних роботах, в основному встановлював пам'ятники на кладовищі. Був спокійний, врівноважений, спиртними напоями не зловживав. В яких відносинах перебував з ОСОБА_1 не знає (а.с. 68).
Свідок ОСОБА_7 суду пояснила, що з 1997 року в неї в якості квартиранта проживав ОСОБА_2, в якого батьки померли і опікувалася ним його тітка ОСОБА_5.
ОСОБА_2 любив вживати спиртні напої, за що вона з ним сварилася. Постійної роботи ОСОБА_2 не мав, існував за рахунок тимчасових заробітків.
17.11.2006 року вона поїхала в гості до доньки в м. Москву, а 22.11.06 р. до неї зателефонувала сусідка, яка повідомила, що ОСОБА_2 помер. Приїхавши додому взнала, що ОСОБА_2 побив ОСОБА_1 (а.с. 43).
Свідок ОСОБА_3 суду пояснила, що 21.11.2006 року біля 10-ї години зайшла до свого сусіда ОСОБА_1 з будинку вийшла його тітка і сказала, що той зараз вийде. В цей до неї час на вулиці підійшов ОСОБА_2 і запропонував відсвяткувати в нього день святого ОСОБА_2, вона погодилася. По дорозі ОСОБА_2 купив пляшку горілки, та коли йшли до ОСОБА_2 їх наздогнав ОСОБА_1
В літній кухні, де жив ОСОБА_2 вони втрьох випили пляшку горілки, після чого ОСОБА_2 дав ОСОБА_1 гроші, щоб купити ще пляшку горшки. Через деякий час ОСОБА_1 повернувся і приніс пляшку горілки. В цей час ОСОБА_2 почав робити її компліменти, пояснюючи, що вона подобається йому.
Почувши це ОСОБА_1 обурився і підійшовши до неї, почав наносити удари її по обличчю та по голові. ОСОБА_2 став на її захист і почав виганяти ОСОБА_1 з кухні, на що ОСОБА_1 відповів декількома ударами кулаками рук по обличчю ОСОБА_2, від чого той упав на підлогу і ОСОБА_1 почав наносити удари кулаками рук та ногами по різних частинах тіла ОСОБА_2, в якого з обличчя текла кров. ОСОБА_1 бив ОСОБА_2 тривалий час, приблизно 20 хвилин, а коли перестав бити, то вийшов на вулицю, а вона залишилася лежати на ліжку і бачила, що ОСОБА_2 лежав на підлозі головою до столу, обличчям до низу. Вона думала, що той заснув, так як був п'яний.
В цей час до кухні знову зайшов ОСОБА_1 і поставив на стіл пляшку горшки, потім підійшов до ОСОБА_2 і почав ним термусати, потім взяв за штанину і почав тягати ОСОБА_2 по підлозі, однак ОСОБА_2 так і не прокинувся.
Після цього ОСОБА_1 взяв її за одяг і відвів до себе додому, де вона переодягнулася, вони випили ще по 100 грамів горілки і ОСОБА_1 запропонував її вступити з ним в статевий зв'язок, а коли вона йому відмовила, то почав знову наносити її удари по голові.
Потім до приміщення кухні зайшла тітка ОСОБА_1 і він запропонував купити ще пляшку горілки. Купивши горшку вони пішли до неї додому, де ОСОБА_1 залишився в кухні, а вона пішла в будинок. Через деякий час зайшов її батько і сказав, що ОСОБА_1 вже пішов, забравши горшку.
На наступний день співмешканка її сина - ОСОБА_8, сказала її, що вже тричі проходила
повз домогосподарство ОСОБА_2 і бачила, що вхідні двері кухні відкриті, а всередині горить
світло. Після цього вони з ОСОБА_8 пішли додому до ОСОБА_2 і вона виявила там, що ОСОБА_2 лежав в літній кухні на підлозі в тому ж положені, в якому вони з ОСОБА_1 залишили
його напередодні, без ознак життя, про що вона повідомила в міліцію (а.с. 44-45).
Свідок ОСОБА_9 суду пояснив, що 21.11. 2006 року біля 19-ї години до приміщення його літньої кухні зайшов ОСОБА_1 і приніс пляшку горілки. Вони випили по 100 гр. і ОСОБА_1 розповів, що побив ОСОБА_2 і його матір - ОСОБА_3
22.11.2006 р. вечором разом з співмешканкою йшли в магазин і бачили, що в приміщенні літньої кухні ОСОБА_2 відчинені двері і горить світло, що їм здалося підозрілим і вони повідомили матір, яка пішовши до ОСОБА_2 з ОСОБА_8, виявила, що той вже мертвий (а.с. 42). Аналогічні покази в судовому засіданні дала свідок ОСОБА_8 (а.с. 68-70). Свідок ОСОБА_10 суду пояснив, що проживає разом з дружиною та її племінником ОСОБА_1
21.11.2006 року біля 9 год. 30 хв. до ОСОБА_1 зайшла ОСОБА_3і вони вдвох кудись пішли. На слідуючий день взнав, що ОСОБА_1 сильно побив ОСОБА_2, від чого той помер. Не може повірити, що таке могло статися між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с. 66-67).
Свідок ОСОБА_11 суду пояснив, що 24.11.06 р. його було запрошено в якості понятого до домогосподарства ОСОБА_2 АДРЕСА_2, де в його присутності ОСОБА_1 добровільно розповів та показав яким чином він наносив удари ОСОБА_2 під час їхньої суперечки 21.11.06 року (а.с. 101).
Крім повного визнання своєї вини підсуднім, показів потерпілої та свідків, вина ОСОБА_1 в скоєному злочині знайшла своє підтвердження в досліджених в судовому засіданні матеріалах справи:
рапортом оперативного чергового Крижопільського РВ УМВС (а.с. 2);
протоколом огляду місця події та фото таблицею до протоколу (а.с. 5-6);
протоколу відтворення обстановки та обставин події (а.с. 32);
протоколами огляду речових доказів та постановою про приєднання їх до матеріалів справи (а.с. 87-89);
висновком судово-медичного експерта (а.с. 93-94); висновком судово-медичної експертизи речових доказів (а.с. 108-114); протоколом очної ставки (а.с. 46-47). Таким чином, дії підсуднього ОСОБА_1 слід кваліфікувати як злочин, передбачений ч. 2 ст. 121 КК України - умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, кваліфікуючою ознакою якого являється умисне спричинення тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого.
При призначенні покарання підсудньому, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного, особу підсуднього: те, що він щиро розкаюється в скоєному, активно сприяв розкриттю злочину, позитивно характеризується по місцю проживання, що суд вважає обставинами, пом'якшуючими покарання ОСОБА_1
Обставиною, обтяжуючою відповідальність підсуднього ОСОБА_1 є скоєння ним злочину в стані алкогольного сп'яніння.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що виправлення підсуднього ОСОБА_1 можливе тільки в умовах ізоляції його від суспільства. Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд
засудив:
Визнати винним ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 121 КК України і призначити йому покарання у вигляді 8 (восьми) років позбавлення волі.
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_1 рахувати з 24 листопада 2006 року.
Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_1 залишити попередню - утримання під вартою.
Речові докази по справі: чоловічу спортивну кофту, чоловічу куртку та жіночу куртку повернути ОСОБА_3.
На вирок може бути подано апеляційну скаргу на протязі 15 діб з часу оголошення до апеляційного суду Вінницької області.