№ 2-457/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2007 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого - судді С.К.Медвецького при секретарі А.А.Сегеді
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
встановив:
24.04.2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення на її користь аліментів на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 150 грн. з усіх видів його доходів щомісячно, до досягнення дочкою повноліття.
В судовому засіданні позивачка вимоги позову підтримала, вимагала стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання дочки в твердій грошовій сумі в розмірі 150 грн., пояснила, що ОСОБА_2 більше одного року не надає матеріальної допомоги на утримання дочки.
Відповідач вимоги позову визнав частково, пояснив, що ніде не працює, проживає з батьками, отримає дохід від ведення домашнього господарства, а тому згоден сплачувати аліменти на утримання дочки в розмірі 80 грн. з усіх видів його доходів щомісячно, до досягнення нею повноліття.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з таких міркувань.
Поясненнями позивачки та матеріалами справи беззаперечно доведено, що ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7) але добровільно не виконує свого обов'язку по утриманню неповнолітньої дочки.
З довідки виданої виконавчим комітетом Бондурівської сільської ради видно, що дочка проживає з позивачкою і знаходиться на її утриманні (а.с.5).
З довідки виданою Гунчанською сільською радою видно, що ОСОБА_2 не працює з 11.06.1998 року (а.с. 14), проживає з своїми батьками (а.с. 15) та утримує разом з ними домашнє господарство (а.с.16).
Зазначені правовідносини регулюються ст.ст. 180, 181 п.З, 182 ч. 2, 184 Сімейного Кодексу України, відповідно до яких, батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей; за рішенням суду аліменти на утримання дітей присуджуються у частці від доходу її батька або у твердій грошовій сумі; мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж ЗО % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку; якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Ст. 62 Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік" визначає прожитковий мінімум для дитини віком до 6 років - 442 грн.
Оскільки відповідач ухиляється від добровільного виконання свого обов'язку по утриманню дитини, чим порушує права позивачки і її неповнолітньої дочки, не працює, то з ОСОБА_2 необхідно стягувати аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 100 грн. щомісячно.
2
Посилання відповідача на те, що він неспроможний сплачувати аліменти в розмірі 100 грн. зі всіх його доходів, так як не має заробітку, суд не приймає до уваги, оскільки батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, тому розмір аліментів визначений судом буде справедливим, з огляду на те, що позивачка не працює та на встановлений прожитковий мінімум життя у державі.
Вирішуючи питання про судові витрати, суд вважає, що з відповідача необхідно стягнути 7 грн. 50 коп. за інформаційно-технічне забезпечення, в дохід держави 51 грн. державного мита.
На підставі ст. ст. 180, 181 п.З, 182 ч. 2, 184 СК України, керуючись ст. ст. 10,11,60,209,212,214,215,367 ЦПК України, суддя -
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця і жителя с. Гунча Гайсинського району Вінницької області, непрацюючого, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 100 грн., яка підлягає індексації відповідно до закону, щомісячно, але не менше ніж ЗО % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з 26.04.2007 року і до повноліття дочки.
Стягнути з ОСОБА_2 7 грн. 50 коп. витрат за інформаційно-технічне забезпечення, в дохід держави 51 грн. державного мита.
Допустити рішення до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
СУДДЯ