Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #142521915


Справа № 310/12344/21

2/310/1144/22


РІШЕННЯ

Іменем України

(ЗАОЧНЕ)

10 лютого 2022 року                                                                м.Бердянськ

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді – Черткової Н.І.,

за участю  секретаря судового засідання– Димової Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Бердянську в порядку спрощеного  позовного провадження цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -


ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про розірвання зареєстрованого з відповідачем 26.09.2009 шлюбу, в якому вони мають малолітню дитину- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Посилаючись на те, що подружнє життя у них не склалося через несумісності характерів, різні погляди на сімейне життя, втрати порозуміння між подружжям, шлюбні відносини між ними на даний час фактично припинилися, подальше спільне проживання та примирення між ними є неможливими, прохав розірвати шлюб.

Позивач в судове засідання не з`явився, надав судові заяву про розгляд справи у його відсутність і підтримання позовних вимог у повному обсязі.                                     

Відповідач в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причини неявки суду не повідомив, належних доказів на підтвердження перебування у робочому відрядженні, а також відзив на позов не надав. Тому  суд відповідно до ст. 280 ЦПК України, вважає за можливим провести заочний розгляд справи.

Суд, встановивши обставини справи та перевіривши їх доказами, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке.                                                               

Згідно із вимогами ч. 3 ст.105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.                                

Відповідно до ст. 112 СК України суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя.                                                                Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. Пунктом 10 Постанови Пленуму Верховного суду України "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" звернуто увагу судів на те, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей.

В силу положень ст. 3 СК України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права і обов`язки.

Судом установлено, що сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 26.09.2009 відділом реєстрації актів цивільного стану по м. Бердянську Бердянського міськрайонного управління юстиції Запорізької області, актовий запис № 555.

Ухвалою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 10.02.2022, у задоволенні клопотання відповідача ОСОБА_2 про надання строку для примирення терміном у 6 (шість) місяців, було відмовлено.

З`ясовано, що від вказаного шлюбу сторони мають малолітню дитину- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1

Встановлено, що фактичні шлюбні відносини між сторонами припинено з грудня 2021 року.

Дошлюбне прізвище позивача- ОСОБА_4 .

Спір про розподіл спільно нажитого майна не існує.

Відповідно до 51 ч.1 Конституції Українист. 24 ч. 1 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Приписами ст. 24 ч. 1 СК України встановлено, що примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Встановивши, що між сторонами втрачено взаєморозуміння, примирення подружжя є неможливим, подальше спільне життя та збереження шлюбу між ними неможливо і не відповідає інтересам позивача, суд дійшов висновку про те, що збереження сім`ї є неможливим, шлюб між сторонами існує формально і тому може бути розірваним.

Таким чином, суд, оцінивши докази в їх сукупності, вважає за необхідне задовольнити позов, розірвавши шлюб між сторонами по справі.

Після розірвання шлюбу, прізвища сторін у позивача залишається – « ОСОБА_5 », у відповідача – « ОСОБА_5 ».

Вирішуючи питання, щодо розподілу судових витрат, суд на підставі ст.141 ЦПК України, враховуючи результат вирішення справи, вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати, саме судовий збір у розмірі 908,00 грн.


На підставі  вищевикладеного та керуючись п.1 розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України (2017 р.), ст.ст.4 ч.1, 258-259263264-265273, 280, 353354 ЦПК України (2017 р.),

    

    УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, - задовольнити повністю.

Шлюб, зареєстрований 26.09.2009 року відділом реєстрації актів цивільного стану по м. Бердянську Бердянського міськрайонного управління юстиції Запорізької області, актовий запис № 555, розірвати.

Після розірвання шлюбу, залишити сторонам прізвища: позивачу « ОСОБА_5 », у відповідача – « ОСОБА_5 ».

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 908,00 грн.

Заочне рішення може бути переглянуто  судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.                                                                                                                             

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.             

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.                            

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.                                                                                 

Якщо справу розглянуто за заявою осіб, визначених частиною другою статті 4 ЦПК України  рішення суду, що набрало законної сили, є обов`язковим для особи, в інтересах якої було розпочато справу. Якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред`явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.                                                                                                                                  

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.           

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження,  якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.                                                                       

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2

Повний текст рішення суду складено 10 лютого 2022 року.




Суддя                                        Н. І. Черткова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація