Справа 2-2620
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2007 р. Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі : головуючого судді Шепеля К.А.,
при секретарі Бондар С.В.,
з участю прокурора Рудяка С.В.,
представника третьої особи Дзюбляк С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом Жмеринського міжрайонного прокурора в інтересах неповнолітніх ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 (третя особа без самостійних вимог на стороні позивача служба у справах дітей Жмеринської райдержадміністрації) до ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про позбавлення батьківських прав, -
у с т а н о в и в :
відповідачі, які зловживають спиртними напоями та ведуть паразитичний спосіб життя, ухиляються від виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню дітей ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3. Діти проживають біля бабки ОСОБА_6. Батьки тривалий час не цікавляться дітьми.
Прокурор просив позбавити відповідачів батьківських прав по відношенню до дітей.
Відповідачі ні в попереднє, ні в судове засідання не з'явились, хоча належним чином були повідомлені про дату розгляду справи. Про причини неявки суд не повідомили, заяви про відкладення справи до суду не подавали. Згідно ч.4 ст.169 ЦПК України, якщо немає відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних в ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення). Відповідно до ч.1 ст.224 цього ж Кодексу у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. Прокурор та третя особа не заперечували. Тому суд виніс ухвалу про заочний розгляд справи.
Представник третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача підтримала думку прокурора і просила позбавити відповідачів батьківських прав.
Заслухавши сторони та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він, зокрема, ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини. Даний факт підтверджується : проханням служби у справах дітей прокурору звернутись до суду з даним позовом (а.с.3), висновком та рішенням опікунської ради при Рівській сільській раді Жмеринського району про необхідність позбавлення батьківських прав відповідачів (а.с.4-9), актом обстеження житлових умов (а.с.10), негативними характеристиками відповідачів (а.с.19-20), проханням бабки дітей, у якої вони проживають, позбавити відповідачів батьківських прав (а.с.26).
Суд вважає, що ухилення відповідачів від батьківських обов'язків - акт свідомої поведінки відповідачів, оскільки вони мають реальну можливість виконати свій обов'язок, але не вчиняють відповідних дій. В судовому засіданні встановлено, що вони ні усно, ні письмово не спілкуються з дітьми, не проявляють про них щонайменшої батьківської турботи, хоча мають таку можливість.
Тому суд приходить до висновку про необхідність позбавлення відповідачів батьківських прав
по відношенню до дітей, згідно до ст.164 СК України.
Керуючись ст.ст. 169, 213-215 ЦПК України, на підставі ст.ст.164-165 СК України, суд
в и р і ш и в :
позов задовольнити. Позбавити батьківських прав ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, українку, громадянку України, мешканку с. Межирів Жмеринського району, по відношенню до ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5, українця, громадянина України, мешканця с. Межирів Жмеринського району, по відношенню до ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Копію рішення після набрання ним законної сили направити службі в справах дітей Жмеринської районної державної адміністрації та державному органу реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дітей.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано до Жмеринського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня отримання його копії, після чого рішення суду набирає законної сили в разі неподання такої заяви.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Жмеринський міськрайонний суд, після чого рішення набирає законної сили в разі неподання такої заяви.
Апеляційна скарга на рішення подається в такому ж порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів без подачі такої заяви. У разі належного подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий підпис
З оригіналом згідно:
суддя Жмеринського
міськрайонного суду К.Шепель
секретар: