Спpава № 2-5521 / 2007 року
Р І Ш Е Н Н Я
I М Е H Е М У К Р А Ї H И
18 грудня 2007 р. |
Деснянський районний суд м.Чернігова |
в складі:
головуючого - судді _Білого В.М.__
при секретарі Овдій О.М.
з участю: представника позивача, відповідача, представника відповідача
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Чернігові_ цивільну справу за позовом Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області до ОСОБА_1, Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області про виселення та зняття з реєстраційного обліку,
В С Т А Н О В И В:
До суду з позовом звернулось Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області до ОСОБА_1, Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області про виселення та зняття з реєстраційного обліку.
Позов мотивовано тим, що триповерховий житловий гуртожиток АДРЕСА_1 перебуває на балансі в Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області.
23.04.2007 року Розпорядженням УМВС України в Чернігівській області була створена комісія по перевірці законності проживання мешканців гуртожитку та прийняття заходів по виселенню мешканців, які проживають в гуртожитку і не мають службових відносин до УМВС України в Чернігівській області відповідно до ст. 132 Житлового кодексу України, а також зняття з реєстраційного обліку.
П. 2 Положення про гуртожиток ВРЗ УМВС України в Чернігівській області передбачає, що гуртожиток призначений для проживання співробітників УМВС, в виключних випадках інших громадян згідно з укладеними угодами на використання житлово-комунальних послуг (при наявності вільної житлової площі), та за згодою керівництва УМВС.
В разі потреби в житлі співробітників УМВС, громадяни, що не мають трудових відносин з УМВС можуть бути виселені з даного гуртожитку (з попередженням за 1 місяць).
УМВС України в Чернігівській області 06.07.2007 року ознайомили відповідача ОСОБА_1з листом, в якому їй було запропоновано до 07.08.2007 року звільнити кімнату для заселення співробітників УМВС. На даний час відповідач кімнату не звільнила.
Разом з тим як випливає з норми статті 127 ЖК України та Постанови Ради Міністрів УРСР від 03.06.1986р. № 208 „Про затвердження Примірного положення про гуртожитки”, чинного на цей час, гуртожитки надаються для проживання особам, які перебувають у трудових відносинах з підприємством, установою, організацією на балансі якої знаходиться вказаний гуртожиток.
Прохає суд зняти ОСОБА_1 з реєстраційного обліку та виселити нього зАДРЕСА_1, гуртожитку, що перебуває на балансі в Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області..
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю пославшись на обставини викладені в позовній заяві. Представник Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області в судове засідання не з»явився, надіславши листа в якому повідомив, що проти задоволення позову не заперечує. Відповідач та його представник позов не визнали, що відповідно положенню про гуртожиток ВРЗ УМВС в виключних випадках в ньому можуть проживати громадяни згідно з укладеними угодами ( при наявності житлової площі), та за згодою керівництва УМВС. Після звільнення його з органів внутрішніх справ з ним не було вкладено такої угоди, що є виною позивача.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позов Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області до ОСОБА_1, Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області про виселення та зняття з реєстраційного обліку підлягає задоволенню.
Згідно ст..127 ЖК України для проживання робітників, службовців, студентам, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання можуть використовуватись гуртожитки.
Відповідно до ст..132 ЖК України працівників, установ, організацій, які поселися в гуртожитку в зв»язку з роботою, може бути виселено за власним бажанням без поважних причин, за порушення трудової дисципліни або вчинення злочину.
Як встановлено в судовому засіданні відповідач припинив трудові відносини з органами УМВС 25 травня 2004 року наказом №71 о/с за порушення трудової дисципліни.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.127, 132 ЖК України ст.ст. 60, 213, 215, ЦПК Укpаїни, суд
В И Р I Ш И В:
Позов Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області до ОСОБА_1, Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області про виселення та зняття з реєстраційного обліку - задовольнити.
Зобов»язати ЧМВ УМВС України в Чернігівській області зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_1 поАДРЕСА_1
Виселити з АДРЕСА_1 ОСОБА_1 без надання іншого жилого приміщення.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління внутрішніх справ України в Чернігівській області судові витрати: 8 грн. 50 коп. судовий збір та 7 грн.50 коп. витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Деснянського районного суду м.Чернігова протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий В.М.Білий