Cпpава № 2-756/2007 р.
Р I Ш Е H H Я
I М Е H Е М У К Р А Ї H И
26 грудня 2007 pоку Менський pайонний суд
Чеpнiгiвської областi
в складi:
головуючої - суддi Ченцова С.М.
пpи секpетаpi Зубкович Н.Ф.
з участю позивачки ОСОБА_1
розглянувши у вiдкpитому судовому засiданнi в залі суду м. Мена Чернігівської області цивільну спpаву за позовом ОСОБА_1до Блистівської сільської ради про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, суд
В С Т А H О В И В:
ОСОБА_1 звеpнулася в суд з позовом до Блистівської сільської ради Менського району Чернігівської області пpо визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи позов тим, що після смерті її тітки ОСОБА_2 відкрилась спадщина на житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований в
АДРЕСА_1 земельна ділянка та інше майно. Спадкоємцем за заповітом є позивачка по справі. Інших спадкоємців як за законом так і за заповітом нема.
У встановлений законом шестимісячний строк позивачка не звернулась до Менської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки не знала, що повинна була звертатись, а також вважала, що при наявності заповіту можна звернутись в нотаріальну контору в будь-який час.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Представники Блистівської сільської ради Менського району та третьої особи - Менської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явились, установи надіслали до суду заяви, в яких просять розглянути справу без участі їх представника, суд вивчивши матеріали справи вважає , що справу можливо розглядати без участі представників відповідача та третьої особи .
Заслухавши пояснення позивачки, дослiдивши матерiали справи, суд прийшов до висновку, що позов пiдлягає задоволенню з слідуючих пiдстав:
Відповідно до ст.ст. 1269, 1272 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину на протязі шести місяців з часу відкриття спадщини, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як установлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_1в с. Блистова Менського району Чернігівської області померла ОСОБА_2, що підтверджується ксерокопією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого виконавчим комітетом Блистівської сільської ради Менського району Чернігівської області.
Із заповіту , посвідченого секретарем Блистівської сільської ради Менського району Чернігівської області 20.05.2003 року , реєстровий номер - 91, слідує, що ОСОБА_2 на випадок своєї смерті, заповідала все своє майно ОСОБА_1. Згідно відмітки , зробленої секретарем Блистівської сільської ради 22.05.2007 року , даний заповіт не відмінявся і не змінювався.
Позивачка являється спадкоємцем за заповітом, але своєчасно не подала заяву про прийняття спадщини, оскільки вважала , що при наявності заповіту звертатися у шестимісячний термін до державної нотаріальної контори не обов”язково. Крім того , раніше підтвердженням прийняття спадщини була довідка сільської ради .
Оцінивши зібрані у справі докази в сукупності, суд вважає, що причини , які перешкоджали позивачці своєчасно звернутися із заявою про прийняття спадщини , є поважними, тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, кеpуючись ст.ст. 1269, 1272 ЦК України, ст.ст. 15, 212- 215 ЦПК України, суд
В И Р I Ш И В:
Позов ОСОБА_1- задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_2, терміном шість місяців, з моменту вступу рішення суду в законну силу.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Менського районного суду Чернігівської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: С.М.Ченцова