Судове рішення #14335417

Справа № 2-188 2009 рік

РІШЕННЯ

 ІМ’ЯМ УКРАЇНИ

28 квітня 2009 року Троїцький районний суд Луганської області у складі: головуючого судді Суського О.І., при секретарі Кім Т.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Троїцьке цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вівчарівської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

З позовом до суду звернулася позивачка, яка вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_4. З 1996 року і до смерті останньої позивачка проживала разом з нею однією сім’єю, разом вели спільне господарство. Позивачка є рідною сестрою ОСОБА_3 - раніше померлого чоловіка померлої ОСОБА_4. Багато років позивачка проживала разом із своїм братом та його дружиною однією сім’єю. Позивачка на даний момент є єдиною спадкоємицею майна померлої ОСОБА_4 за законом четвертої черги. До спадкового майна входить земельна частка (пай) згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0068263, виданого 3 січня 1997 року на ім’я ОСОБА_2 та майновий пай згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії ЛУ № 045276, виданого 24 січня 2002 року на ім’я ОСОБА_2. Заповіту померлою складено не було. При звернені до нотаріальної контори для оформлення спадщини було встановлено, що позивачка не має змоги у належному порядку оформити спадщину, так як на момент смерті ОСОБА_2 діяв цивільний кодекс України ССР, 1964 року, згідно з ст. ст. 529, 530, 53 1 вказаного кодексу, спадкоємців за законом було дві черги, до яких спадкоємці, які проживали однією сім’єю зі спадкодавцем не входили, крім утриманців. За вказаних обставин позивачка не має змоги оформити право власності на спадкове майно, так як це не можливо без рішення суду.

Представник позивачки у судовому засіданні просить визнати за позивачкою право власності на земельну частку (пай) згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0068263, виданого 3 січня 1997 року на ім’я ОСОБА_2 та майновий пай згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії ЛУ № 045276, виданого 24 січня 2002 року на ім’я ОСОБА_2, так як вважає, що позивачка є на даний момент єдиним спадкоємцем майна померлої за законом четвертої черги і вказане майно має належати на підставі права власності позивачці.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог не заперечує, так як позивачка дійсно тривалий час до моменту смерті спадкодавця проживала разом з останньою.

Суд, вислухавши сторони, вивчивши доводи, матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Згідно з наданих доказів - сертифікату на право на земельну частку (пай) та майнового сертифікату вищевказане майно належать на підставі права власності померлій ОСОБА_2, згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 остання померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, інші спадкоємці майна померлої відсутні. Згідно довідки Вівчарівської сільської ради Троїцького району Луганської області від 18 листопада 2008 року за № 346 позивачка проживала однією сім’єю з громадянкою ОСОБА_2.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 1268 ч. 1 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Відповідно до ст. 1272 ч.2 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 1264 ч. 1 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали із спадкодавцем однією сім’єю не менше як п’ять років до часу відкриття спадщини.

Вивчивши обставини справи, судом було встановлено, що вищевказане майно належало на підставі права власності померлій ОСОБА_2 і на даний момент є об’єктом спадкового майна. Також судом було встановлено, що позивачем було пропущено встановлений термін для отримання спадщини з поважних причині, так як позивачу відмовляла нотаріальна контор у видачі свідоцтва про спадщину, посилаючись на те, що на момент смерті спадкодавця діяли норми законодавства, які не передбачали можливість позивачки бути спадкоємицею за вказаних нею обставин, які на теперішній момент втратили чинність. Також судом було встановлено, що інші спадкоємці спадкового майна на даний момент відсутні. За таких обставин, керуючись нормами діючого на теперішній момент законодавства, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі. На підставі ст. 328, ст. 1268 ч. 1, ст. 1272 ч. 2, ст. 1264 ч. 1 ЦК України, Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Вівчарівської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання права власності на спадкове майно задовольнити у повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку (пай) згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0068263, виданого 3 січня 1997 року на ім’я ОСОБА_2 та майновий пай згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії ЛУ № 045276, виданого 24 січня 2002 року на ім’я ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація