Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #143419312

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


 04 лютого 2022 року                                                                                   справа № 580/10557/21

  м. Черкаси


Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Паламаря П.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу  за позовом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Злагода” до Головного управління ДПС у Черкаській області, Державної податкової служби України про скасування рішення і зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

СТОВ “Злагода”  (20234, Черкаська область, Звенигородський район, с. Кобиляки, вул. Миру, 54) звернулося до суду з позовною заявою до Головного управління ДПС в Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235), Державної податкової служби України (04053, м. Київ, пл. Львівська, 8) в якій просить:

-визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Черкаській області від 12 листопада 2021 року № 3367257/03792757 про відмову в реєстрації податкової накладної від 21 жовтня 2021 року № 4 в Єдиному реєстрі податкових накладних та від 16.06.2021 №3453107/03792757 щодо не врахування таблиці даних платника податку - позивача від 24.11.2021;

-зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 4 від 21.10.2021 подану СТОВ “Злагода” днем її фактичного подання на реєстрацію;

-зобов`язати відповідачів врахувати інформацію, викладену в таблиці даних платника податку на додану вартість від 24.11.2021 про що внести відомості до інформаційних баз ДПС та системи АІС "Податковий блок".

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 16.12.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

В обґрунтування позову зазначено про порушення відповідачем вимог законодавства при відмові у реєстрації податкової накладної, оскільки зміст первинних документів позивача достовірно підтверджує факт реального виконання господарських операцій.

Відповідач  Головного управління ДПС у Черкаській області до суду надав відзив, в якому заперечував щодо задоволення позовних вимог та просив відмовити у задоволенні позову. Заперечення вмотивовані тим, що підставою для прийняття оскаржуваного рішення про відмову у реєстрації податкової накладної стало ненадання позивачем копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів та обсягу постачання.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд встановив, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що СТОВ “Злагода” зареєстроване, як суб`єкт господарювання – юридична особа, код ЄДРПОУ 03792757 є платником ПДВ за основним видом діяльності -01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

29.10.2021 СТОВ “Злагода” подало на реєстрацію в ЄРПН ПН, виписану ним 21.10.2020 податкову накладну №4 щодо поставки ТОВ «Катеринопільський Торговий Дім» пшениці 3 клас на загальну суму з ПДВ 51999,72грн.

У відповідь отримало електронну квитанцію про прийняття документів та зупинення реєстрації відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України у зв`язку з відповідністю його критерію ризиковості платника податку.

05.11.2021 позивач надіслав відповідачу повідомлення про надання пояснень та документів в кількості 6 додатків щодо ПН № 4 від 21.10.2020, однак 12.11.2021 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Черкаській області прийняла рішення №3367257/03792757 про відмову в реєстрації в ЄРПН ПН № 4 у зв`язку з ненаданням платником податків документів.

Суд звернув увагу, що контролюючим органом не досліджувалося питання про достатність первинних документів наданих позивачем.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач подав скаргу за результатами розгляду яких Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення, якими скаргу залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.

Підстава: ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції; складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси і т. д.

Позивачем подано відповідачу Таблицю даних платника податку на додану вартість, яка зареєстрована у податковому органі 24.11.2021 за № 9356009625.

01.12.2021 відповідачем прийняте рішенням  про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість № 3453107/03792757 з підстави виявлення невідповідності визначених платником податку в таблиці даних видів діяльності наявним у платника податку основним засобам.

Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, позивач звернувся до суду.

Надаючи оцінку встановленим обставинам, суд врахував, що відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Спірні відносини регулюються Податковим кодексом України (далі – ПК України) та Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (далі – Порядок №1246), Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (далі – Порядок №1165) та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до п. 2 Порядку №1246 податкова накладна – електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі, у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з п. 49.8 ст. 49 ПК України, прийняття податкової декларації є обов`язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов`язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов`язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

За умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов`язана відповідно до п. 49.9 ПК України зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання контролюючим органом.

Крім того, пунктом 201.1 ст.201 ПК України передбачено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін. У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов`язкові реквізити:

а)порядковий номер податкової накладної;

б)дата складання податкової накладної;

в)повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;

г)податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);

д)повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;

е)опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є)ціна постачання без урахування податку;

ж)ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з)загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

і)код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно  з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду;

й)індивідуальний податковий номер.

У заявлених спірних правовідносинах порушень щодо оформлення ПН не встановлено.

Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно з п.187.1 ст. 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а)дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б)дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

ПН згідно з п. 201.7 ст. 201 ПК України складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Абзацом першим п. 201.10 ст. 201 ПК України встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Отже, дії позивача, як продавця, щодо реєстрації в ЄРПН, ПН є виконанням встановленого законом обов`язку.

Відповідно до п. 2 Порядку №1246 ПН – електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог ПК України в електронній формі, у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

ПН, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його ПН та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані ПН/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття ПН у електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації ПН/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Згідно з п.201.16 ПК України, реєстрація ПН/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 3 Порядку №1165 податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації):

податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування;

обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;

одночасно виконуються такі умови:

загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень;

значення показника D, розрахованого згідно з цим підпунктом, становить більше 0,05. Показник D розраховується за такою формулою:

D= S/T,

де S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами;

T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування;

значення показника P є меншим, ніж значення, розраховане за такою формулою:

P = Pм х 1,4,

де P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування;

Pм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування.

Значення показників D та P відображаються в електронному кабінеті платнику податку;

У податковій накладній/розрахунку коригування відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, які зазначені у таблиці даних платника податку, врахованій контролюючим органом.

Згідно з п. 7 Порядку №1165 встановлено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу ПН/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім ПН/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких ПН/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до п.п. 10, 11 Порядку №1165 визначено, що у разі зупинення реєстрації ПН/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації ПН/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Отже, у разі зупинення реєстрації ПН зі вказаних підстав подальші дії платника полягають у спростуванні виявлених ознак ризиковості операції та зазначеної процедури відповідачем дотримано.

Згідно з п.п. 25, 26 Порядку №1165 комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/розрахунків коригування в ЄРПН, затвердженим Мінфіном. Комісія центрального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/розрахунків коригування в ЄРПН, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок №520.

Відповідно до п. 2 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Комісія контролюючого органу згідно з п. 44 Порядку №1165 перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Отже, відповідні Комісії не обмежені переліком документів, що надаються платниками у разі зупинення реєстрації ПН, та мають обов`язок перевірити їх достовірність, тобто дійсність посвідчуваних ними правочинів.

Пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Як встановлено судом, основним видом діяльності СТОВ “Злагода” згідно КВЕД діяльності є зокрема вирощування зернових культур.

Відповідно звіту про посівні площі сільськогосподарських культур форми 4-СГ в 2021 році було засіяно 160 га під пшеницю озиму. Відповідно до даних звіту 29-СГ валовий збір зерна пшениці по підприємству складав 1082,06 тон.

11 серпня 2021 року між СТОВ “Злагода” як продавцем та ТОВ «Катеринопільський Торговий Дім» укладено договір купівлі-продажу №21.08.106. Відповідно п. 1.1 якого, сторони передбачали продаж/купівлю сільськогосподарської продукції. Відповідно п. 3.1 оплата кожної партії товару Покупцем здійснюється в порядку та спосіб визначений в Специфікаціях до даного договору шляхом переказу відповідних грошових коштів на поточний рахунок Постачальника. Покупець може провести попередню оплату товару. Пунктом 3.2 визначено, що           на дату складання видаткової накладної (видаткових накладних) на передання товару за цим договором або отримання оплати за товар (на дату виникнення податкових зобов`язань з податку на доданку вартість) постачальник зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений п.201.10 ст. 201ПКУ термін.

Відповідно до Специфікації № 6 від 19.10.2021 строки (терміни), форма оплати: покупець здійснює оплату у розмірі 86% від вартості товару по факту навантаження на автомобільний транспорт наданий Покупцем, решта протягом 3-х банківських днів з дати поставки Товару та реєстрації податкової накладної в ЄДР.

Суд звернув увагу, що обсяг продажу пшениці був значно менший, а ніж весь вирощений врожай 1082,06 тон.

На виконання укладеного договору СТОВ “Злагода” та ТОВ «Катеринопільський Торговий Дім» підписали специфікацію № 6 від 19.10.2021  на поставку 75 тон пшениці 3кл на суму 599999,67 грн. в тому числі ПДВ 73684,17 грн. Покупець платіжним дорученням №15430 від 21 жовтня 2021 року оплатив підприємству 515999,72 грн. на поточний рахунок.

По факту перерахування коштів продавець подав податковому органу для реєстрації податкову накладну №4 від 21.10.2021 на суму 515999,72 грн. у т.ч. ПДВ 63368,39 грн. по першій події.

При чому, СТОВ “Злагода” подало засобами електронного зв`язку повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до якого було долучено власне саме пояснення та первинні документи з зазначеної операції та інших документів: довідку форми 20 ОПП про наявність зареєстрованих в підприємстві договорів оренди орної землі, статистичні відомості форм 4-сг за якими підтвердило, що в 2021 році було посіяно пшениці на площі 160 га, збір пшениці складає 1082 тони, Специфікація № 6 від 19.10.2021 до договору  , договір №2711/30к, договір поставки від покупця, договір надання послуг, первинні документи про придбання та використання ГСМ, засобів захисту рослин.

Згідно з ч. 1 ст. 9  ЗУ №996-XIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Відповідно до п.п.10, 11 Порядку №520 комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку. Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Оскільки позивач надав відповідачу достатньо доказів щодо ПН №4 відповідно до укладеного договору та первинно-бухгалтерських документів на вирощування та реалізацію пшениці, вартість якої відповідає договірним умовам та здійснення позивачем основного виду діяльності, суд дійшов висновку, що спірне рішення, не відповідає нормам законодавства.

Зазначена підстава прийняття спірного рішення “ненадання первинних документів щодо придбання товарів” спростована та не відповідає дійсним обставинам спору, а тому суд дійшов висновку про протиправність спірних рішень та наявність обґрунтованих підстав для їх скасування.

Відповідно до підп.14.1.242 п.14.1 ст.14 ПК України технічний адміністратор електронного кабінету - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, що здійснює заходи із розробки, створення, впровадження та супроводження програмного забезпечення електронного кабінету, відповідає за виконання всіх етапів життєвого циклу такого програмного забезпечення, за його технічне і технологічне забезпечення, впровадження, функціонування, оновлення, модифікацію, усунення помилок, забезпечення цілісності та автентичності вихідного програмного коду; здійснює технічні та технологічні заходи з надання, блокування та анулювання доступу до електронного кабінету, відповідає за збереження та захист даних цих електронних сервісів.

Отже, саме Державна податкова служба України уповноважене забезпечити прийняття ПН та реєстрацію її в ЄРПН.

Тому обґрунтованими є доводи позивача, що належним і ефективним способом судового захисту є зобов`язання відповідача 2 зареєструвати податкову накладну датою її прийняття для реєстрації в ЄРПН.

Вимога зобов`язати відповідачів врахувати інформацію, викладену в таблиці даних платника податку на додану вартість від 24.11.2021 про що внести відомості до інформаційних баз ДПС та системи АІС "Податковий блок" підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Пунктом 12 Порядку №1165 визначено, що платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку за встановленою формою (додаток 5).

Відповідно до п. 13 Порядку №1165  у таблиці даних платника податку зазначаються:

види економічної діяльності відповідно до КВЕД;

коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;

коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

Пунктом 15 Порядку №1165 визначено, що таблиця даних платника податку з поясненнями розглядається комісією регіонального рівня протягом п`яти робочих днів після її отримання.

Відповідно до п. 16 Порядку №1165 комісія регіонального рівня приймає рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу (додаток 6).

Пунктом 17 Порядку №1165 у рішенні про неврахування таблиці даних платника податку в обов`язковому порядку зазначається причина такого неврахування.

Відповідно до п. 18 таблиця даних платника податку враховується ДПС в автоматичному режимі у разі, коли:

така таблиця подається платниками податку - сільськогосподарськими товаровиробниками, включеними до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”, та/або сільськогосподарськими товаровиробниками, які на 31 грудня 2016 р. застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу (у редакції, що діяла на 31 грудня 2016 р.) та мають у власності (право власності/користування) та/або на умовах оренди земельні ділянки, загальна площа яких становить не менш як 200 гектарів включно станом на 1 січня та які відображені в податковій звітності до 20 лютого поточного року (до 20 лютого поточного року враховується наявність таких ділянок за звітний період попереднього року), та у поданій таблиці даних платника податку зазначаються відомості про постачання (виготовлення) таких груп товарів за кодами згідно з УКТЗЕД, як живі тварини (код згідно з УКТЗЕД 01); риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні (код згідно з УКТЗЕД 03); молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені (код згідно з УКТЗЕД 04); овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби (код згідно з УКТЗЕД 07); їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь (код згідно з УКТЗЕД 08); зернові культури (код згідно з УКТЗЕД 10); насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж (код згідно з УКТЗЕД 12).

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За таких обставин, на підставі викладеного, за правилами, встановленими ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази суд вважає заявлені позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати зі сплати судового збору підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.

Отже, на користь позивача підлягає стягненню сума судового збору в повному розмірі.

При цьому суд зауважує, що у даному спорі є два відповідачі, однак тягар по відшкодуванню судових витрат слід покласти на відповідача - Головне управління ДПС у Черкаській області, позаяк саме останній прийняв спірне рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, яке в подальшому судом визнано протиправним та скасоване.

Керуючись ст. ст. 6, 9, 14, 77, 139, 241-246, 255, 295 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними і скасувати рішення Головного управління ДПС у Черкаській області від 12 листопада 2021 року № 3367257/03792757 про відмову в реєстрації податкової накладної від 21 жовтня 2021 року № 4, від 01.12.2021 №3453107/03792757 щодо не врахування таблиці даних платника податку - позивача від 24.11.2021.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №4 від 21 жовтня 2021 року та визнати податкову накладну такою, що подана датою (операційним днем) та часом фактичного отримання податковим органом засобами електронного зв`язку для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов`язати Державну податкову службу України врахувати інформацію, викладену в таблиці даних платника податку на додану вартість від 24.11.2021 та внести відомості до інформаційних баз ДПС та системи АІС "Податковий блок".

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Черкаській області (код ЄДРПОУ 44131663) на користь Сільскогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Злагода”  (код ЄДРПОУ 03792757) судовий збір в сумі 4540 (чотири тисячі п`ятсот сорок) грн. 00 коп.

Копію рішення направити сторонам по справі.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання рішення.



Суддя                                                                                                                Петро ПАЛАМАР


  • Номер:
  • Опис: про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії
  • Тип справи: Адміністративний позов
  • Номер справи: 580/10557/21
  • Суд: Черкаський окружний адміністративний суд
  • Суддя: Петро ПАЛАМАР
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.12.2021
  • Дата етапу: 08.12.2021
  • Номер:
  • Опис: про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії
  • Тип справи: Адміністративний позов
  • Номер справи: 580/10557/21
  • Суд: Черкаський окружний адміністративний суд
  • Суддя: Петро ПАЛАМАР
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.12.2021
  • Дата етапу: 18.04.2023
  • Номер:
  • Опис: заява про встановлення судового контролю в адміністративній справі
  • Тип справи: У порядку виконання судових рішень
  • Номер справи: 580/10557/21
  • Суд: Черкаський окружний адміністративний суд
  • Суддя: Петро ПАЛАМАР
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.06.2023
  • Дата етапу: 26.06.2023
  • Номер:
  • Опис: про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії
  • Тип справи: Адміністративний позов
  • Номер справи: 580/10557/21
  • Суд: Черкаський окружний адміністративний суд
  • Суддя: Петро ПАЛАМАР
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.12.2021
  • Дата етапу: 22.06.2023
  • Номер:
  • Опис: про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії
  • Тип справи: Адміністративний позов
  • Номер справи: 580/10557/21
  • Суд: Черкаський окружний адміністративний суд
  • Суддя: Петро ПАЛАМАР
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.12.2021
  • Дата етапу: 24.07.2023
  • Номер: К/990/28932/23
  • Опис: про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 580/10557/21
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Петро ПАЛАМАР
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.08.2023
  • Дата етапу: 22.08.2023
  • Номер: К/990/32279/23
  • Опис: про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 580/10557/21
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Петро ПАЛАМАР
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.09.2023
  • Дата етапу: 25.09.2023
  • Номер: К/990/32279/23
  • Опис: про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 580/10557/21
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Петро ПАЛАМАР
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.09.2023
  • Дата етапу: 25.09.2023
  • Номер: К/990/32279/23
  • Опис: про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 580/10557/21
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Петро ПАЛАМАР
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.09.2023
  • Дата етапу: 25.09.2023
  • Номер: К/990/32279/23
  • Опис: про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 580/10557/21
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Петро ПАЛАМАР
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.09.2023
  • Дата етапу: 10.10.2023
  • Номер: К/990/41820/23
  • Опис: про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 580/10557/21
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Петро ПАЛАМАР
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.12.2023
  • Дата етапу: 12.12.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація