Судове рішення #14342255

                                                                                                                          Справа № 1- 136\11

В И Р О К

ІМ’ЯМ    УКРАЇНИ

26 січня 2011 року                                                  Ленінський районний суд м. Вінниці

в складі :          

головуючого судді:  Осаулова А.А.,

при секретарі            Шевчук О.В.  

за участю прокурора: Курбатової І.Л.

захисника:                  ОСОБА_1

представника потерпілого: ОСОБА_2,

      

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Гайворон Кіровоградської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, має на утриманні малолітню дитину, не працюючого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2,

у вчиненні злочинів, передбачених  ч.1 ст.296, ч.1 ст. 121 КК України , –

ВСТАНОВИВ :

20 жовтня 2009 року біля 24.00 години ОСОБА_3, перебуваючи в громадському місці, а саме поблизу магазину фірми «В», що по АДРЕСА_3, відчиняючи двері свого автомобіля задів ними ОСОБА_4, на що останній зробив зауваження на адресу ОСОБА_3  

В свою чергу ОСОБА_3, діючи умисно з хуліганських спонукань, використовуючи незначний привід, в присутності інших осіб, безпричинно та грубо порушуючи громадський порядок, виражаючи свою неповагу до суспільства та демонструючи свою зневагу до загальноприйнятих в суспільстві норм моралі та правил поведінки, почав висловлюватись в сторону ОСОБА_4 нецензурними словами, бажаючи заподіяти шкоду, та усвідомлюючи, що від  його дій можуть настати тяжкі наслідки для здоров’я останнього, умисно наніс ОСОБА_4  удар правою рукою в обличчя, заподіявши йому згідно висновку судово-медичної експертизи №472 від 31.03.2010 року тяжкі тілесні ушкодження у вигляді - закритої черепно-мозкової травми - забій головного мозку легкого ступеню, вдавленого оскольчатого перелому стінок правої, лобної пазухи і верхньої стінки очниці (лобної кістки в ділянці передньої черепної ямки - основи черепа), «правобічної параорбітальної гематоми».

           Підсудний ОСОБА_3 в судовому засіданні свою вину у вчиненні хуліганства та заподіяних тяжких тілесних ушкоджень потерпілому при зазначених обставинах визнав повністю, щиро розкаявся та суду пояснив, що в той вечір він працював водієм таксі та відкрив двері та почув, що до нього звернувся потерпілий, і він в присутності друзів потерпілого та інших осіб також пару слів сказав потерпілому і вдарив його один раз в голову кулаком і той впав. Після того, викликали працівників міліції.  Просив  суд його  суворо  не карати.

 Суд, відповідно до ч.3 ст.299 КПК України, з врахуванням думки учасників судового розгляду, визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.

За таких обставин суд вважає, що дії ОСОБА_3  необхідно кваліфікувати за  ч.1 ст. 121  КК України, як  умисне тяжке тілесне  ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння та за ч.1 ст.296 КК України, як хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю.

При обранні виду та міри покарання суд приймає до уваги ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, обставини, що пом’якшують та обтяжують їх покарання.

          Зокрема, судом враховано, що підсудний ОСОБА_3 раніше не судимий (а.с.165), вчинив  тяжкий  злочин, по місцю проживання  характеризується позитивно (а.с.121), на обліку  в Вінницькій обласній психіатричній лікарні та у Вінницькому обласному  наркологічному диспансері не перебуває (а.с. 118-119).

Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного  ОСОБА_3 суд вважає –щире каяття,  наявність на утриманні малолітної  дитини (а.с.117) та часткове добровільне відшкодування завданої шкоди.

Обставин, що обтяжують покарання підсудного судом не встановлено.

          З урахуванням наведених обставин справи, особи підсудного, суд вважає, що виправлення підсудного  можливе без ізоляції  його від суспільства, а необхідним і достатнім покаранням для його виправлення і попередження вчинення ним нових злочинів, буде покарання у виді позбавлення волі на певний строк із звільненням його від відбування покарання з іспитовим терміном.

Потерпілим ОСОБА_4 на досудовому слідстві був заявлений та в судовому засіданні був змінений цивільний позов на суму матеріальної шкоди в розмірі –9 473  грн., моральної шкоди на суму - 5 000 грн. та відшкодування витрат  за надання правової допомоги в розмірі - 2000 грн. із підтверджуючими документами. Свої вимоги він  мотивував тим, що матеріальна шкода полягає у тому, що довгий час він перебував  на стаціонарному лікуванні, проведено операцію на голові, та  йому було призначено амбулаторне лікування, на медичне обслуговування, медикаменти, пошкоджено одежу. Моральна шкода полягає в  тому, що йому було заподіяно тілесні ушкодженням які призвели до вимушених змін у його життєвих та виробничих стосунках, постійних фізичних та моральних стражданнях.

В судовому засіданні  потерпілий свої позовні вимоги підтвердив, підтримав свій позов на визначену суму, надавши суду розписку про часткове відшкодування шкоди в суді.  

Підсудний  в судовому засіданні позов визнав повністю та зазначив, що відшкодує позов.

За таких обставин, суд вважає, що позов  потерпілого ОСОБА_4 підлягає задоволенню частково, тобто з виключенням суми, що була відшкодована підсудному в суді.

          На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд –

З А С У Д И В :

          ОСОБА_3 визнати винним у  вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.296 та  ч.1  ст. 121 КК України.

За ч.1 ст. 296 КК України призначити йому покарання у виді –трьох років обмеження волі.

За ч.1 ст. 121 КК України призначити йому покарання у виді –п»яти років позбавлення волі.

Відповідно до ст.70 КК України визначити  ОСОБА_3 покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим та остаточно призначити  йому покарання у виді –п»яти років позбавлення волі.

Згідно ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на –два роки.

          Запобіжний захід ОСОБА_3 до набрання вироком законної сили залишити  без змін, у вигляді підписки про невиїзд.

          Цивільний позов ОСОБА_4  –задовільнити частково.

Стягнути з  ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4  матеріальну шкоду  в сумі –7 023 грн., витрати на правову допомогу в сумі –2000 грн. та  моральну шкоду  на суму –5 000 грн.

Вирок суду може бути оскаржений до Апеляційного суду Вінницької області через Ленінський районний суд м.Вінниці протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Суддя :





  • Номер: 1-723/10
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
  • Номер справи: 1-723/10
  • Суд: Ленінський районний суд м. Миколаєва
  • Суддя: Осаулов А.А.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.08.2010
  • Дата етапу: 31.08.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація