Судове рішення #1434751
Справа № 2-3678/07

Справа № 2-3678/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

19 квітня 2007 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі: головуючого -   судді Подус А.С. при секретарі - Лисенко А.А.

розглянувши в судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з зазначеним позовом, в якому просить визнати за нею право власності на нежитлові приміщення, які знаходяться в самовільно переобладнаній квартирі АДРЕСА_1.

Свої вимоги вона мотивує тим, що за договором купівлі - продажу від 14.06.2006 року вона придбала 2-окімнатну ізольовану квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 104,2 кв.м.

З 1978 року будинок, в якому знаходяться спірні нежитлові приміщення, був гуртожитком. Рішенням виконкому Харківської міської ради № 1370 від 28.09.2000 р. було дозволено реконструкцію гуртожитку ХДПУ по АДРЕСА_1 у житловий будинок. До цього часу спірні приміщення була поштою.

Реалізуючи своє право на власність, впродовж 2006 року, позивачка провела переобладнання належної їй квартири, влаштувавши додатковий вхід.

Так як всі основні конструкції зазначеного будівництва знаходяться в задовільному технічному стані, деформацій не мають та придатні для подальшої експлуатації, що підтверджується технічним висновком ТОВ „Харківреконетрукція", крім цього зазначене перепланування не порушує права інших осіб, позивачка просить суд визнати за нею право власності на нежитлові приміщення перепланованої квартири АДРЕСА_1..

Представник відповідача заявлений позов не визнав і пояснив, що переведення жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду в нежилі здійснюється за рішенням відповідних органів місцевого самоврядуання.

Суд, заслухавши представників позивачки та відповідача, перевіривши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 законні та обґрунтовані, у зв'язку з чим підлягають задоволенню.

Згідно до наданого договору купівлі-продажу від 14.06.2006 року та даних технічного паспорта позивачка є власницею квартири, яка складається з двох кімнат житловою площею 60,2 кв.м, загальною площею-104,2 кв.м.

Відповідно до статті 41 Конституції України кожному громадянину гарантовано право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

До прийняття рішення виконкому Харківської міської ради № 1370 від 28.09.2000 р. про надання дозволу на реконструкцію гуртожитку ХДПУ по АДРЕСА_1 у житловий будинок, починаючи з 1978 року спірні приміщення були поштою, що підтверджується даними викопіровки з поверхового плану.

 

 

Статтею 383 Цивільного кодексу України, передбачено, що власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатковартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Згідно наданого до суду технічного висновку ТОВ „Харківреконструкція" всі основні конструкції зазначеного перепланування знаходяться в задовільному технічному стані, деформацій не мають та придатні для подальшої експлуатації під комп'ютерний зал та офісне приміщення.

У відповідності до ст. 376 ЦК України за вимогою особи, що здійснила самовільне будівництво, суд може визнати за нею право власності на нерухоме майно, якщо це не порушує права інших осіб.

Виходячи з вищенаведеного у суду немає підстав вважати, що проведене позивачкою переобладнання порушує права інших осіб.

Враховуючи вищевикладене, відповідно до ст. 41 Конституції України, ст.ст. 376, 383 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215 ЦПК України,

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1  - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на нежитлові приміщення № 47-1, 47-2, 47-3, 47-4, 47-5 загальною площею 102,1 кв.м з окремими входами у будинку АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд м. Харкова Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення; апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з надісланням її копії до Апеляційного суду Харківської області, або   в порядку п.4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація