У Х В А Л А
07 квітня 2011 року м. Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Рівненської області в складі :
головуючого судді : Гордійчук С.О.,
суддів : Хилевича С.В., Шеремет А.М.,
при секретарі : Приходько Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ЗАТ ‘’Ей-І-Ес Рівнеенерго’’про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Костопільсьского районного суду від 10 січня 2011 року в справі за позовом ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерно" в особі Костопільської дільниці до ОСОБА_1 про стягнення збитків за порушення правил користування електричною енергією для населення,
В С Т А Н О В И Л А :
Рішенням Костопільського районного суду від 10 січня 2011 року в задоволенні позову ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерно" в особі Костопільської дільниці до ОСОБА_1 про стягнення збитків за порушення правил користування електричною енергією для населення відмовлено.
Не погодившись із вказаним рішенням, ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерно" подало апеляційну скаргу, а також заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження вказаного рішення, в якій вказує, що пропустило цей строк з поважних причин, оскільки вимоги ухвали апеляційного суду Рівненської області від 01 лютого 2011 року про залишення без руху його апеляційної скарги виконало в межах наданого судом строку, проте помилково долучило платіжне доручення про сплату ІТЗ в Костопільсьскому районі за позовом ЗАТ ‘’Ей-І-Ес Рівнеенерго’’до ОСОБА_2, а тому просить його поновити.
Заслухавши пояснення осіб, які з’явились у судове засідання, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що заява до задоволення не підлягає.
Згідно ч.1 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Відповідно до положень п.1 ст.73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропуску з поважних причин.
З матеріалів справи вбачається, що 20.01.2011 року ЗАТ ‘’Ей-І-Ес Рівнеенерго’’ подало апеляційну скаргу на рішення Костопільського районного суду від 10 січня 2011 року, яка ухвалою судді апеляційного суду Рівненської області від 01 лютого 2011 року була залишена без руху, та надано строк протягом п’яти днів з дня отримання копії даної ухвали усунути допущені недоліки, а саме сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.
Копія даної ухвали була отримана апелянтом 04.02.2011 року.
Ухвалою судді апеляційного суду Рівненської області від 17 лютого 2011 року вказану апеляційну скаргу було визнано неподаною та повернуто в зв’язку з невиконанням у встановлений строк вимог судді про усунення недоліків зазначених в ухвалі від 01 лютого 2011 року.
_________________________________________________________________________
Справа №22-811/2011р. Головуючий у першій інстанції : Маринич В.К.
Доповідач: Гордійчук С.О.
Квитанцію про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн. ЗАТ ‘’Ей-І-Ес Рівнеенерго’’подало лише 17.03.2011 року при повторному зверненні з апеляційною скаргою на рішення суду.
Доказів неможливості вчасно подати до апеляційного суду Рівненської області квитанцію про сплату судового збору ЗАТ ‘’Ей-І-Ес Рівнеенерго’’ суду не надало.
За таких обставин, оскільки ЗАТ ‘’Ей-І-Ес Рівнеенерго’’не надало достатніх та переконливих доказів поважності пропуску строк на апеляційне оскарження рішення Костопільського районного суду від 10 січня 2011 року, тому, на розсуд колегії суддів, підстави для поновлення цього строку відсутні.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 73, 294, 314, 315 ЦПК України колегія суддів ,
У Х В А Л И Л А :
Відмовити закритому акціонерному товариству ‘’Ей-І-Ес Рівнеенерго’’в поновленні строку на апеляційне оскарження рішення Костопільського районного суду від 10 січня 2011 року.
Апеляційну скаргу закритого акціонерного товариства ‘’Ей-І-Ес Рівнеенерго’’на рішення Костопільського районного суду від 10 січня 2011 року залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і вона може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею чинності.
Головуючий :
Судді :