Справа № 2-135/07
РІШЕННЯ
Іменем України
смт. Короп 29 травня 2007 року
Коропський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого - судді Грушка О.П.
при : секретарі - Хілько Н.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1до Коройської селищної ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини ,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи свій позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 АДРЕСА_1, померла його мати ОСОБА_2. В термін передбачений ч.І ст. 1270 ЦК України, він заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори не подав, оскільки за відсутністю роботи ніде не працював, а тому не мав коштів для оформлення спадщини, був вимушений виїжджати на заробітки в м. Київ. Крім цього він являється учасником бойових дій і в зв'язку з цим має поганий стан здоров"я. А тому він не зміг вчасно оформити спадщину і просить суд, надати додатковий строк для прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав свою заяву, посилаючись на вище викладені обставини і просить її задовольнити.
Представник Коропської селищної ради в судове засідання не з"явився, але на адресу суду надійшла довідка в якій зазначено, що Коропська селищна рада не заперечує проти надання терміну для прийняття спадщини спадкоємцю ОСОБА_1 після смерті його матері ОСОБА_2, яка мешкала АДРЕСА_1, та просить розглянути справу без участі їхнього представника.
Заслухавши пояснення сторони, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.м.т. Короп, Коропського району, Чернігівської області, померла ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Коропського районного управління юстиції Чернігівської області. Згідно копії свідоцтва про народження НОМЕР_2 вбачається, що ОСОБА_1 дійсно є дитиною ОСОБА_3 та ОСОБА_2. У визначений законом строк позивач спадщину не прийняв.
Відповідно до вимог ст.ст. 1269, 1270, 1272 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину на протязі шести місяців з часу відкриття спадщини, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
ОСОБА_1 своєчасно не звернувся до нотаріальної контори по питанню оформлення спадщини, оскільки він за відсутністю роботи ніде не працював, а тому не мав коштів для оформлення спадщини, був вимушений виїжджати на заробітки в м. Київ. Крім цього він являється учасником бойових дій і в зв'язку з цим має поганий стан здоров"я, тобто він пропустив строк подачі заяви з причин, які суд вважає поважними.
За таких обставин, суд вважає за можливе встановити додатковий достатній строк для подання заяви до нотаріальної контори на прийняття спадщини.
2
На підставі викладеного, керуючись ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 214, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1до Корейської селищної ради задовольнити, встановивши додатковий строк на подання заяви в компетентну нотаріальну контору на прийняття спадщини, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.м.т. Короп, Коропського району, Чернігівської області ОСОБА_2, терміном 2 (два) місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: