Судове рішення #14358348

                                                                                                                                  Справа №2-а-242/11

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

17.01.2011 року                                                                                                                   м.Вінниця

Суддя  Ленінського  районного суду м. Вінниці Овсюк Є.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахунок пенсії,-  

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахунок пенсії.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є інвалід 2-ї групи, захворювання його пов'язано з виконанням службових обов'язків під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в 1986 році, має першу категорію та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного Фонду України у Вінницькій області. З 01.01.2007 року позивач отримує пенсію по 2-й групі забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб № 2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року, із змінами та доповненнями. Основний розмір пенсії становить 2717 грн. 95 коп., додаткова пенсія становить 114 грн. 60 коп. Згідно ст.7 «Право вибору пенсії»3акону України № 2262-ХІЇ від 9 квітня 1992 року, я звертався до Головного управління Пенсійного Фонду України, щоб нарахування моєї основної та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, проводилося згідно ст.. ст.. 49, 50, 54, 67, 71 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»№ 796-ХІІ від 28.02.1991 року та Постанови Кабінету Міністрів України за № 523 від 30.05.1997р. «Про затвердження нового порядку обчислення пенсій по інвалідності що настала внаслідок каліцтва чи захворювання і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи». На його звернення щодо перерахування пенсії Головне управління пенсійного Фонду України у Вінницькій області своїм листом від 02.02.2010 року вих.. №103/Б-12 за підписом зам. начальника Головного Управління позивачу в цьому році було відмовлено з посиланням на статтю 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи »«№ 796-ХІІ від 28.02.1991р. (надалі спеціального Закону). Також в листі від 02.02.2010року № 103/Б-12 визначається,   що   Постановою   КМ   У країни   від 28.05.2008 року № 530 передбачено, що особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячна додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров'ю внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачується у таких розмірах до прожиткового мінімуму встановленого законом для осіб, що втратили працездатність: тим, що належать до категорії -1,... інвалідам 2 групи - 20%. Крім того, як зазначається в листі, згідно з постановою КМ України від 16.07.2008р. №654 у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою для учасників ліквідації аварії на ЧАЕС у 1986 році не можуть бути нижчими по .2-й групі інвалідності - 1090.00 грн. Позивач вважає, що розмір його пенсії визначено не вірно, а тому він потребує перерахунку відповідно із змінами чинного законодавства. Крім того  позивач просить суд стягнути на його користь з відповідача 50 000 гривень моральної шкоди.

Ухвалою від 09.12.2010 року по справі було призначено розгляд справи в порядку скороченого провадження.

30.12.2010 року до суду надійшло письмове заперечення проти позову в якому представник відповідача просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового розгляду судом встановлені факти та відповідні їм правовідносини відповідно до яких вважає, що позов не обґрунтований та не  підлягає до задоволення

Позивач, як інвалід війни 2 групи, військовослужбовець, «чорнобилець»отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»№ 2262-ХІІ від 09.04.1992 із змінами та доповненнями.

Відповідно до ст. 7 Закону України  «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, і членам їхніх сімей, котрі одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія на їх вибір.

Згідно ч.2 ст.59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством України для осіб, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків) або відповідно до статті 54 цього Закону.

Позивач має статус як військовослужбовця, так і «чорнобильця». Тобто позивач може отримувати одну з двох видів держаних пенсій.

Позивачу призначено пенсію по інвалідності за Законом України  «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», тому ще одна державна пенсія за Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виплачуватись не може, а виплачується лише додаткова пенсія за зазначений статус.

Г.М.Бесчасний звертався до головного управління із заявою про здійснення перерахунку пенсії у відповідності із нормами статей 49,50,54,67,71 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". У відповіді головного управління заявника було повідомлено.

Стаття 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»№ 796-XII від 28.02.1991р. встановлює додаткову пенсію за шкоду,  заподіяну здоров’ю, особам, віднесених до 1 категорії, ст.54-державну пенсію особам, віднесених до 1 категорії; ст.67 встановлює порядок підвищення розміру доплат, пенсій і компенсацій, передбачених цим Законом.

До раніше діючої редакції Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" зокрема до статей, які визначають розміри державної та додаткової пенсій, Законом України «Про Державний бюджет на 2008 рік про внесення змін до деяких законодавчих актів України»були внесені зміни, які пізніше Рішенням Конституційного суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 визнано неконституційними.  

Верховною Радою України на виконання прийнятого рішення Конституційним Судом України жодних змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" внесено не було, рішення про відновлення дії вищезазначеного пункту  закону у редакції, чинній до внесення змін до них Верховною Радою України  також не приймалося Рішення Конституційного суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 стосовно Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік  та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»стосується лише Закону України «Про державний бюджет на 2008рік».

Відповідно до п.20 ч.1 ст.2 Бюджетного кодексу України від  21.06.2001. № 2542-III зазначено, що  закон про Державний бюджет України - це закон, який затверджує повноваження органам державної влади здійснювати виконання Державного бюджету України протягом бюджетного періоду; ч.1 ст.3 Бюджетного кодексу України визначає, що бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.

Тобто рішення Конституційного суду України що стосується Закону України  «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»має дію в часі до 31.12.2008р. і на сьогоднішній день не має юридичної сили.

Що стосується вимог позивача про стягнення моральної шкоди з відповідача на його користь, суд враховує наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв'язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього, тому суд доходить до висновку про відмову в її задоволенні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 18, 71, 158-163, 167 КАС України ,-

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1  до Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахунок пенсії –відмовити.

Постанова суду набуває законної сили, якщо не було подано апеляційну скаргу, яка подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація