ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"12" вересня 2006 р. Справа № 15/240-АП-06
Господарський суд Херсонської області у складі судді Клепай З.В. при секретарі О.С.Бєловій, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції
до Сільськогосподарського закритого акціонерного товариства ім.Кірова
про стягнення 3664грн. 09 коп.
за участю представників сторін:
від позивача: Величко М.М. - зав. юр. сектором, дор. № 820/10 від 11.09.06р.
від відповідача не прибули
Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася з позовом, в якому просить стягнути з сільськогосподарського закритого акціонерного товариства ім. Кірова заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 3664грн.09коп.
Відповідач, повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, в засідання не з'явився. У відзиві на позовну заяву позов визнав частково, в сумі 425грн.99коп., оскільки вважає, що неповна оплата збору за забруднення навколишнього середовища ним допущена у зв'язку з тим, що на протязі 2003-4 кварталу 2004 року внаслідок форс - мажорних обставин у нього була відсутня можливість повного погашення збору, що було враховано при списанні безнадійного податкового боргу. Той факт, що це рішення про списання безнадійного податкового боргу скасовано є не суттєвим для вирішення справи, оскільки у позивача не було підстав для скасування цього рішення.
За таких обставин справа на підставі ч.2 ст.128 КАСУ розглядається за відсутності відповідача.
Розглянувши матеріали справи та вислухавши представника позивача, суд-
в с т а н о в и в:
СЗАТ ім. Кірова взятий на облік платника податків з 18.08.1994 року.
Відповідно до ст.2, пп. 6.2 та пп. 6.7 ст.6 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язаннь платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Постанови КМУ від 24.10.2001р. № 1387 "Про затвердження Порядку надіслання органам державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків та інформації про скасування або зміну суми нарахованого податкового зобов'язання за рішенням суду (господарського суду) від інших контролюючих органів" органами уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Заборгованість СЗАТ ім. Кірова по сплаті збору за забруднення навколишнього природного середовища станом на 02.08.2006 року складає в сумі 3664,09 грн. ( недоїмка 3562,42 грн., пеня- 101.67 грн.)
Збір за забруднення навколишнього природного середовища встановлено Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25.06.1991 року за № 1264.
Збір включений до переліку загальнодержавних податків і зборів (обов'зкових платежів) у відповідності до ст.14 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 року за № 1251 -XII і є обов'язковим для сплати до відповідних бюджетів у визначених розмірах та термінах.
Відповідно до Закону № 1264-ХП збір за забруднення навколишнього природного середовища встановлюється на основі фактичних обсягів викидів, лімітів скидів забруднюючих речовин в навколишнє природне середовище і розміщення відходів.
Відповідно до п.2 Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього середовища (далі - Інструкція), затвердженої Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України та Державної податкової адміністрації України від 19 липня 1999 року N 162/379, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 9 серпня 1999 р. за N 544/3837, платниками збору за забруднення навколишнього середовища є суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади; бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації; постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні; громадяни, які здійснюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.
Згідно п.п 7.3 Інструкції № 162/379, та п.9 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору" від 01.03.1999 року за № 303 збір сплачується платниками за місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної влади протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання розрахунку збору, тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Відповідач на протязі 2004 та 1-го кварталу 2006 років систематично подавав податкові декларації та податкові розрахунки, в яких самостійно визначав свої зобов'язання по сплаті збору за забруднення навколишнього середовища, та заборгованість по вказаним платежам.
Крім вищезазначених розрахунків нарахування збору за забруднення навколишнього природного середовища боржнику проводились у відповідності до актів перевірки від 11.04.2005 року № 33/23/03784226 та №08/23/03784226 від 27.02.2004 року, на підставі яких були прийняті податкові повідомлення рішення, вручені боржнику і ним не оскаржені.
Податкове зобов'язання по збору за забруднення навколишнього природного середовища, з урахуванням часткової сплати, за СЗАТ ім. Кірова до місцевого бюджету станом на 02.08.2006 року складає в сумі 3664,09 грн. ( недоїмка 3562,42 грн., пеня- 101.67 грн.)
Відповідно до п.1.3 статті 1 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ПІ „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі -Закон № 2181) податковим боргом (недоїмкою) вважається податкове зобов'язання ( з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Як зазначено в п.п.5.1. та 5.2 Закону № 2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податку в податковій декларації, вважається узгодженим з дня надання такої декларації, а податкове зобов'язання платника податку, нараховане контролюючим органом у відповідності до п.п. 4.2 та 4.3. цього ж Закону, вважається узгодженим в день надходження до платника податку податкового повідомлення, за виключенням податків, встановлених п.п.5.2.2. цієї статті.
Пунктом 1.11 ст.1 вищезазначеного Закону визначено поняття "податкової декларації, розрахунку, як документу, який надається платником податку до контролюючого органу в строки та по формі, встановленій законодавством України, на підставі якого здійснюється нарахування або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Таким чином, зобов'язання відповідача по сплаті збору за забруднення навколишнього середовища є узгодженими та підлягають оплаті.
Із матеріалі справи вбачається, позивачем у відповідності до пп.6.2.ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. СЗАТ ім.Кірова були вручені перша і друга податкові вимоги, які залишились без задоволення і без відповіді. Перша податкова вимога вручена платнику заказним листом з повідомленням 05.12.2005 року, друга - 16.01.2006 року.
Відповідно до п.3.1.1. ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Позивачем надані докази, що відповідач після звернення з позовом частково, в сумі 939грн.94коп., погасив заборгованість по збору і недоїмка складає 2648грн.56коп. та 89грн.85коп. пені.
Посилання відповідача на те, що у позивача не було підстав для скасування рішення про списання безнадійного податкового боргу не приймається до уваги, оскільки відповідач це рішення позивача не оскаржив в установленому чинним законодавством порядку, воно є чинним і відповідач зобов'язаний сплатити збір за забруднення навколишнього природного середовища частково, з урахуванням частково погашеної відповідачем суми.
За таких умов позов підлягає задоволенню частково.
На підставі викладеного та керуючись ст.158,160,11 КАС України, суд
постановив:
1.Позов задовольнити частково.
2.Стягнути з сільськогосподарського закритого акціонерного товариства ім. Кірова, Херсонська область, Чаплинський район, с. Преображенка, вул. Кірова, 47, код ЄДРПОУ 03784226, р.р. 26043266 в Херсонській обл. дирекції АППБ "Аваль" МФО 352093:
а)до місцевого бюджету Преображенської сільської ради на р/рахунок 3311032600314, код платежу 50080200, МФО-852010, код ОКПО -24103696 в УДК Херсонської області - 2648грн.56коп. заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища та 89грн.85коп. пені., всього 2738грн.40коп.
б)до державного бюджету код отримувача 24104230 –Відділення Держказначейства м. Херсон, Банк УДК в Херсонській області, МФО 852010, р/рахунок 31112095600002, код 22090200, символ звітності банку 095 - 27грн38коп.судового збору.
3.Виконавчі листи видати після набрання постановою законної сили.
4.Постанову надіслати сторонам по справі.
Постанова набирає законної сили з 07.10.06.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя З.В. Клепай