Справа № 2-206/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 квітня 2007 року Великоолекеандрівський районний суд Херсонської області
в складі: головуючого - судді Дічакової Т.І.
при секретарі -Штефан Н.Д. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.В.Олександрівка справу за позовом ВАТЕК «Херсонобленерго» до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди,
встановив:
Позивач ВАТ ЕК «Херсонобленерго» звернулось до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди вказуючи, що 22 лютого 2007 р. контролери виявили у абонента ОСОБА_1, безоблікове користування електроенергією шляхом підключення фазного провода прихованої електропроводки поза лічильником. На підставі складеного акту № 197637 розмір завданої шкоди, яка розрахована згідно Методики... складає 7041,28 грн., які до цього часу не відшкодовано.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позов згідно заяви, пояснила, що контролери виявили в будинку ОСОБА_1 електропровід з розеткою споживання електроенергії в них йшло поза лічильником. Просить стягнути 7041,28 грн.
Відповідач визнав позов частково, пояснивши, що він безобліковий провід з розеткою не обладнував, він уже був, коли вони вселилися в будинок, Однак, визнає той факт, що ним користувалися, споживали електроенергію.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи суд приймає до уваги слідуюче.
ОСОБА_1 є абонентом ВАТ ЕК «Херсонобленерго». згідно даних його особового рахунку електроенергія споживалась, оплачувалась, споживання було незначним, навіть у зимовий період не перевищувало 60 квт.
Доповідна контролерів свідчить, що у абонента ОСОБА_1. виявлено підключення фазного провода схованої електропроводки поза лічильником для живлення струмоприймача. Електроенергія лічильником не враховувалась.
Акт від 22.02.07 р. № 199637 підтверджує вказаний факт, підписаний абонентом ОСОБА_1.
Таким чином, ОСОБА_1. порушив вимоги, передбачені ст. 714, 526 ЦК Укпаїни, несе відповідальність згідно Правил користування електроенергією за порушення вказаних правил, розкрадання електроенергії.
У зв'язку з порушенням настає відповідальність цивільно-правова за завдану шкоду.
Відповідно до Методики обчислення розміру відшкодування збитків в розрахунок береться кількість днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показів приладу обліку чи його технічної перевірки при виявленні прихованої електроповодки, кількість днів обчислюється з дня останньої технічної перевірки.
А також враховується, що ОСОБА_1 і дружина не працюють, не мають доходу, мають на утриманні неповнолітню дитину.
В даному випадку слід розмір завданої шкоди обраховувати виходячи х 6 місяців, а не за 1 р. 6 місяців.
Враховуючи викладене сума до стягнення складає 2968,02 грн.
Керуючись ст. 6, 10, 11 ЦПК України, в силу ст. 53 Правил користування електроенергією для населення ст. 526, 610, 714, 1166 ЦК України, суд
вирішив:
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «ЕК» Херсонобленерго» 2968,02 коп. збитків та 51 грн. судових витрат та 30 грн. витрат на ІТЗ.
На рішення суду може бути подано апеляцію до Херсонського апеляційного суду через місцевий суд протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути поданою протягом 10 днів з дня його проголошення.