Судове рішення #14396579

17.03.2011

Апеляційний суд міста Севастополя

Справа  № 22ц–243/11р.                                                      Головуючий в першій

       інстанції Гаркуша О.М.

                                                                                       Доповідач в апеляційній

                                                      інстанції Птіціна В.І.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

    

17 березня 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду міста Севастополя в складі:

головуючого судді                    - Клочка В.П.,

              суддів                                      - Птіціної В.І., Лівінського С.В.,

              за участю секретаря                    - Одажиу Л.І.,

          позивача                                        - Ананьїна О.Г.,

          представників відповідача          - Булгакової В.Ю., Кононенко Т.Г.,

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі апеляційну скаргу головного лікаря Комунального закладу "Севастопольська станція швидкої медичної допомоги" Ананьїна Олександра Григоровича на ухвалу  Ленінського районного суду м. Севастополя від 23 грудня 2010 року по цивільній справі за позовом головного лікаря Комунального закладу "Севастопольська станція швидкої медичної допомоги" Ананьїна Олександра Григоровича до профспілкового комітету Комунального закладу "Севастопольська станція швидкої медичної допомоги", третя особа – Управління охорони здоров'я Севастопольської міської державної адміністрації про оскарження рішення профспілкового комітету, -

В С Т А Н О В И Л А :

Ухвалою Ленінського районного суду м. Севастополя від 23 грудня 2010 року  провадження по справі за  позовом головного лікаря Комунального закладу "Севастопольська станція швидкої медичної допомоги" Ананьїна Олександра Григоровича до профспілкового комітету Комунального закладу "Севастопольська станція швидкої медичної допомоги", третя особа – Управління охорони здоров'я Севастопольської міської державної адміністрації про оскарження рішення профспілкового комітету закрито на підставі п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України.

В апеляційній скарзі позивач просить зазначену ухвалу суду скасувати, як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши доповідь судді - доповідача, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що остання підлягає відхиленню  з таких підстав.

Закриваючи провадження по справі, суд першої інстанції виходив із того, що позов головного лікаря Комунального закладу "Севастопольська станція швидкої медичної допомоги" Ананьїна Олександра Григоровича до профспілкового комітету Комунального закладу "Севастопольська станція швидкої медичної допомоги", третя особа – Управління охорони здоров'я Севастопольської міської державної адміністрації про оскарження рішення профспілкового комітету є передчасним.

З таким висновком  погоджується колегія суддів з таких підстав.

У порядку цивільного судочинства, відповідно до норм статті 15 ЦПК України, суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод та інтересів, що виникають, у тому числі, і з трудових відносин.

Трудові відносини полягають у відносинах працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.

Встановлено, що Ананьїн О.Г. працює головним лікарем Комунального закладу "Севастопольська станція швидкої медичної допомоги".

На підставі протоколу № 18 засідання профспілкового комітету Комунального закладу "Севастопольська станція швидкої медичної допомоги", профспілковий комітет звернувся до Управління охорони здоров'я Севастопольської міської державної адміністрації з вимогою розірвати трудовий договір з головним лікарем Комунального закладу "Севастопольська станція швидкої медичної допомоги" Ананьїним О.Г. на підставі ст. 45 КЗпП України.

Відповідно до статті 45 КЗпП України на вимогу виборного органу первинної профспілкової організації власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір з керівником підприємства, установи, організації, якщо він порушує законодавство про працю, про колективні договори і угоди, Закон України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”.

Нормами трудового законодавства, а саме статтею 232 КЗпП України, передбачено, що в судах розглядаються трудові спори за заявами працівників про поновлення на роботі незалежно від підстав припинення трудового договору, про зміну дати і формулювання причини (підстави) звільнення.

Управлінням охорони здоров'я Севастопольської міської державної адміністрації питання розірвання з Ананьїним О.Г. трудового договору за статтею 45 КЗпП України не розглядалось.                           Рішення про розірвання з ним трудового договору не приймалося.                                                          

Врахувавши викладені обставини справи, вимоги закону та той факт, що  трудовий договір з Ананьїним О.Г. не розірвано, суд першої інстанції дійшов до обґрунтованого висновку, що позов про визнання незаконним рішення профспілкового органу з вимогою розірвати трудовий договір з головним лікарем Комунального закладу "Севастопольська станція швидкої медичної допомоги" є передчасним, а тому, згідно п. 1 частини 1 статті 205 ЦПК України  провадження у справі підлягає закриттю.

          Доводи апеляційної скарги цих висновків суду не спростовують.

За таких обставин слід визнати, що  оскаржена ухвала суду постановлена з додержанням вимог закону, а тому відповідно до п.1 ч.1 ст.312 ЦПК України, апеляційна скарга  підлягає відхиленню, а ухвала суду - залишенню без змін.

Керуючись викладеним, ст.ст. 303, 304, п.1 ч.2 ст.307, п.1 ч.1 ст.312, ч.1 ст.314  ЦПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

    Апеляційну скаргу головного лікаря Комунального закладу "Севастопольська станція швидкої медичної допомоги" Ананьїна Олександра Григоровича   - відхилити.

    Ухвалу Ленінського районного суду м. Севастополя від 23 грудня 2010 року  - залишити без змін.

    Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.

Головуючий:                          /підпис/                       В.П.Клочко

Судді:                                    /підпис/                       В.І.Птіціна

                                                        /підпис/                                      С.В.Лівінський

З оригіналом згідно:

Суддя Апеляційного суду

м. Севастополя                                                    В.І.Птіціна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація