Судове рішення #14403329

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

31       березня  2011   року                                                            м. Чернівці

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Чернівецької області в складі:

головуючої Перепелюк І.Б.

суддів: Чупікової В.В., Яремка В.В.


розглянувши у письмовому проваджені справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної державної адміністрації  м.Чернівців про визнання бездіяльності протиправною та стягнення суми недоплаченої державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку,  за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Шевченківського районного суду м.Чернівці від 22 липня 2010 року,-

В с т а н о в и л а :

          

Позивач звернулася в суд з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної державної адміністрації  м.Чернівців про визнання бездіяльності протиправною та стягнення суми недоплаченої державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку.

Постановою Шевченківського районного суду м.Чернівців від 22 липня 2010 року в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати постанову Шевченківського районного суду м.Чернівці від 22 липня 2010 року, ухвалити нове рішення яким її позовні вимоги  задовольнити, посилаючись на порушення судом норм матеріального права.

Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

При розгляді справи  суд першої інстанції встановив, що позивач є матір»ю ОСОБА_2  ІНФОРМАЦІЯ_1.,  і має право на підставі ч.1 ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми»на отримання допомоги по догляду за дитиною у встановленому законом розмірі.

Частиною першою статті 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Дію ч.1 ст.15 та п.3 розділу VIII «Прикінцеві положення»Закону  України  "Про державну допомогу  сім'ям  з дітьми" було зупинено на 2007 рік пунктом 14 статті 71 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік», а ст.56 цього Закону було визначено, що у 2007 році допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснюється  за  рахунок коштів   відповідної   субвенції  з  державного  бюджету  місцевим бюджетам у  розмірі,  що  дорівнює  різниці  між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним  доходом  сім'ї  в  розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не  менше  23  відсотків  прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб для   застрахованих  осіб.

Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007, N 6-рп/2007 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними),  положення  п.14 ст.71 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”.

Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або окремі їх положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Таким чином, з дня ухвалення рішення Конституційного Суду України до 31 грудня 2007 року, тобто до дати дії Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік», позивач мала право на отримання допомоги виходячи з розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Разом із тим, відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася  або  повинна  була  дізнатися  про  порушення  своїх  прав,  свобод  чи  інтересів.   

Згідно статті 100 КАС України пропущення строку звернення до суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

Враховуючи, що позивач звернулася в суд із позовом  19.10.2009р. нею пропущено строк звернення до суду, отже підстав щодо визнання дій неправомірними та здійснення перерахунку за 2007р. немає.

Висновок суду першої інстанції щодо правомірності дій відповідача по нарахуванню та виплаті допомоги  за 2008-2009рр. є вірним.

Законом України „Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” частину першу статті 15 та пункт 3 розділу 8 „Прикінцеві положення” Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” викладено в новій редакції, згідно з якою допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130грн.   

У зв’язку з тим, що положення Закону України „Про державний бюджет України на 2008 рік» щодо внесення змін до Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” не визнані неконституційними, відповідач при нарахуванні і виплаті позивачці допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 1 січня 2008 року діяв у відповідності до вимог закону.  

Враховуючи ці обставини, колегія приходить до висновку, що позовні вимоги є безпідставними, постанова суду першої інстанції винесена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, підстав для її скасування чи зміни немає.

Керуючись п.1 розділу 12 «Прикінцеві  положення»Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ст.ст. 197, 198, 200, 205 КАС України,    колегія суддів ,-

У Х В А Л И Л А :

          

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.    

Постанову Шевченківського районного суду м.Чернівців  від 22 липня  2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом 20-ти днів.

          

Головуючий                                                   /підпис/

Судді:                                                             /підписи/

З оригіналом згідно:




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація