Справа № 2-0-128/2010 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2010 року. Шевченківський районний суд м.Чернівці
в складі: головуючого судді - Дудакова С.Є.
при секретарі - Колосар О.І.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м.Чернівці справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту прийняття спадщини,-
встановив:
заявник звернувся до суду з даною заявою, в якій посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько – ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина на Ѕ частину одноквартирного приватизованого жилого будинку АДРЕСА_1. Зазначав, що на момент смерті він фактично проживав разом з батьком в будинку АДРЕСА_1, у вказаному будинку він народився і виріс, дане житлове приміщення є його єдиним місцем проживання. Крім того вказує, що він сплачує всі щомісячні обов»язкові платежі за комунальні послуги, періодично проводить ремонт будинку. Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України він фактично прийняв спадщину, вступивши у володіння спадковим майном, однак у встановлений строк не зміг подати заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини, і тому йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, а тому з метою захисту своїх майнових прав він змушений звернутися до суду з даним позовом. Просив встановити факт прийняття ним спадщини що відкрилася внаслідок смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судовому засіданні заявник заяву підтримав і пояснив, що дійсно
вказані обставини мали та мають місце. Звернення до суду пов’язане з захистом його майнового права.
Представник заінтересованої особи вважав, що заява до задоволення не підлягає.
Суд, заслухавши пояснення заявника, пояснення свідків, дослідивши письмові докази, вважає, що заява обгрунтована і підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, про що в книзі реєстрації смертей зроблено відповідний запис за №492, що стверджено копією свідоцтва про смерть.
З витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно вбачається, що ОСОБА_3 на праві приватної спільної сумісної власності належав будинок АДРЕСА_1 в м.Чернівці, а з копії нотаріально посвідченого договору від 30 вересня 2004 року вбачається, що власники – ОСОБА_2 та ОСОБА_4 визначили, розмір часток у спільній сумісній власності, а саме, що їм обом належить по Ѕ часток будинку АДРЕСА_1 в м.Чернівці.
Довідкою КЖРЕП-6 №887 стверджена та обставина, що ОСОБА_1, на момент смерті ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1) проживав в будинку АДРЕСА_1 в м.Чернівці.
Свідок ОСОБА_5 суду показала, що заявник є її племінником. Він постійно проживає АДРЕСА_1. ОСОБА_4 – це покійна її мати, після її смерті батько - ОСОБА_2 не оформив спадщину. Вона /ОСОБА_5/ не претендує на частину у спадковому майні, вважала, що будинок має належати заявнику, оскільки він там поживає постійно, доглядає будинок, веде господарство, обробляє земельну ділянку.
Свідок ОСОБА_6 суду показала, що вона проживає по сусідству, знає заявника з дитинства, ОСОБА_1 постійно проживає АДРЕСА_1, доглядав за покійним батьком. В будинку проводив ремонтні роботи, веде господарство, обробляє земельну ділянку. Вона ніколи не чула, щоб в їх родині були конфлікти з приводу спадщини.
Свідок ОСОБА_7 суду дала аналогічні покази.
Відповідно до вимог ст..256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Статтею 1268 ч.1 ЦК України встановлено, що спадкоємець за заповітом, чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її, а ст.. 1270 ЦК України визначено, що для прийняття спадщини встановлюється строк в шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст..1268 ч.3 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього кодексу він не заявив про відмову від неї.
За таких обставин, позов підлягає до безумовного задоволення, оскільки вказані заявником обставини є безспірними, і не порушують будь-чиїх прав та охоронюваних законом інтересів, а задоволенням даної заяви будуть захищені його матеріальні права.
На підставі викладеного та керуючись 10, 60, 212, 256 ЦПК України, ст..ст. 1268 ч.1, 1268 ч.3, 1270 ЦК України, суд , -
вирішив:
заяву задовольнити. Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини, що відкрилася внаслідок смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м.Чернівці на протязі 10 днів з дня його проголошення.
СУДДЯ: