Судове рішення #1443281

                                                                                                          Справа №2-1143-2007

 

 

 

 

 

 

 

Рішення

Іменем України

 

19 грудня 2007 року                                 Горохівський районний суд

                                                                  Волинської області

в складі:

 

головуючого                                                      Чонки В.В.

при секретарі                                                     Сівосі Н.М.

за участю позивача                                            ОСОБА_1

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Горохові справу за позовом ОСОБА_1про визнання права власності на земельну ділянку та майнові паї, -

 

Встановив:

 

         Позивач звернувся з позовом про визнання права власності на земельну ділянку, яка посвідчена Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ВЛ №052543, виданого 17 серпня 2004 року Горохівської районною державною адміністрацією, на майновий пай, який посвідчений свідоцтвом про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії ВЛ №0217733, виданого 11 грудня 2002 року Горішненською сільською радою та на майновий пай який посвідчений свідоцтвом про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії ВЛ №0217921, виданого 11 грудня 2002 року Горішненською сільською радою.

         Мотивує свій позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла його мама, ОСОБА_2. Після її смерті за нею значиться вищевказане майно. Єдиними спадкоємцем майна є позивач та його брати ОСОБА_3та ОСОБА_4, які відмовляється від успадкування належного їй майна в користь позивача. Позивач фактично є власником спадкового майна, однак не може розпоряджатися ним, так як в нього відсутні відповідні правовстановлюючі документи, а тому він звернувся з даним позовом до суду. Просить позов задовольнити.

         Суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.

         Відповідно до статті 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

         Згідно копії свідоцтва про смерть видно, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1

         Згідно довідки №1094 від 13.12.2007 року, виданої Горішненською сільською радою видно, що спадкоємцями майна після смерті ОСОБА_2є позивач ОСОБА_1та його брати ОСОБА_3та ОСОБА_3. Заповіт ОСОБА_2 в Горішненській сільській раді не посвідчувався. Спадкоємці вступили у фактичне володіння майном шляхом спільного проживання, догляду за житловим будинком, обробітку городу.

         З заяв ОСОБА_3. та ОСОБА_4. видно, що вони відмовляються від успадкування належного їм майна в користь свого брата, тобто ОСОБА_1.

         Судом встановлено, що позивач прийняв спадщину, володіє та користується спадковим майном, однак всіх необхідних документів не виробив, що позбавляє його можливості розпоряджатися цим майном, а тому суд позов задовольняє.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України, ст. 392 ЦК України, суд, -

Вирішив:

 

         Позов задовольнити.

         Визнати за ОСОБА_1право власності на земельну ділянку, яка посвідчена Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ВЛ №052543, виданого 17 серпня 2004 року Горохівської районною державною адміністрацією, на майновий пай, який посвідчений свідоцтвом про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії ВЛ №0217733, виданого 11 грудня 2002 року Горішненською сільською радою та на майновий пай який посвідчений свідоцтвом про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії ВЛ №0217921, виданого 11 грудня 2002 року Горішненською сільською радою.

         Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

         Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Головуючий                                                                        В.В. Чонка

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація