№ 2-А-886
2010 рік.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 грудня 2010 року. Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі :
головуючого-судді Богдана С.І.
при секретарі Боднар С.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці адміністративний позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Чернівецької міської ради, Постійно діючої міжвідомчої комісії при виконавчому комітеті міської ради з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від мереж централізованого теплопостачання в м. Чернівці про визнання неправомірною відмову в наданні дозволу на відключення від мереж загального опалення та зобов’язання надати дозвіл на відключення від мережі загального опалення і встановлення індивідуального опалення,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом про визнання неправомірною відмову в наданні дозволу на відключення від мереж загального опалення і встановлення індивідуального опалення.
В позові зазначає, що на підставі договору купівлі-продажу від 05.09.2000 року вона являється власником квартири АДРЕСА_1.
У зв’язку з тим, що її квартира в зимовий період належним чином не опалюється, в квартирі дуже холодно, а також з 2002 року відсутнє постачання гарячої води, відновлення централізованого постачання якої втрачено назавжди, у неї є бажання відключити свою квартиру від мереж центрального опалення та постачання гарячої води.
В 2005 році нею було встановлене автономне опалення та листом № 3044 від 24.12.2005 року ДКП « Чернівціоблтепломережа » її повідомлено про те, що нарахування за централізоване опалення з 31.12.2005 року виконуватися не буде.
Відповідно до акту № 659 за жовтень 2005 року ВАТ « Чернівцігаз » був зроблений винос газопроводу і встановлений лічильник.
10.08.2009 року ВСТ « Житловик » був складений акт на прийняття в експлуатацію димових і вентиляційних каналів в житлових будинках після капітального ремонту, нового будівництва та недоліки не були виявлені.
На протязі декількох років вона неодноразово зверталася до відповідачів з проханням надати їй дозвіл на встановлення автономного опалення, однак листами № М-2897 від 01.11.2006 року ; № П-2330 від 20.10.2008 року ; № М-1979 від 14.10.2009 року отримала відмову.
Також листом № М-1433 від 30.10.2010 року її повідомлено, що відповідно до протоколу № 23 від 25.10.2010 року їй також було відмовлено в наданні такого дозволу.
З такими відмовами вона не погоджується з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Посилання відповідачів на Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України « Про затвердження порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання » № 4 від 22.11.2005 року є неправомірними, оскільки виходячи зі змісту цього нормативного акту, він регламентує процедуру відключення окремих будинків, а не окремих приміщень ( квартир ) , порядок відключення яких залишається законодавчо неврегульованим. Таким чином зазначений Порядок застосувати до правовідносин, які стосуються окремих приміщень
( квартир ) , то цей нормативно-правовий акт суперечить Конституції України та іншим Законам України з тих підстав, що правовідносини у сфері житлово-комунальних послуг регулюються Конституцією України, Житловим кодексом, Законом України « Про житлово-комунальні послуги », Законом України « Про теплопостачання » та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно п.24 Постанови Кабінету Міністрів України « Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення » № 630 від 21.07.2005 року, споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами, при вирішенні даного спору підлягає застосуванню саме Закон України « Про житлово-комунальні послуги » та Закон України « Про теплопостачання » , а не Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 року.
Відповідно до ч.2 ст. 383 ЦК України, власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
Дії відповідача при відмові задоволення її заяви про надання дозволу на відключення її квартири від мереж централізованого опалення та надання дозволу на встановлення індивідуального опалення є порушенням її прав, свобод та інтересів як власника в користуванні та розпорядженні майном на свій розсуд. Відповідач обмежує її право шляхом заборони власнику відокремленого приміщення вибирати спосіб опалення нежитлового приміщення, пов’язуючи такий вибір із волею власників інших окремих житлових приміщень багатоквартирного будинку. В такому випадку воля власника розпоряджатися приміщенням на свій розсуд обмежується бажанням або небажанням інших власників в такий же самий спосіб обігрівати приміщення.
Відносини щодо отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води регулюються між власниками окремих житлових та нежитлових приміщень та постачальниками таких послуг на підставі договорів про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, укладеними між конкретними споживачами та комунальними підприємствами, які надають такі послуги.
Про те, що відключенням її квартири від мереж централізованого опалення та влаштування автономного опалення призведе до порушень прав власників інших квартир та порушить санітарно-технічні вимоги і правил експлуатації будинку в якому розміщена її квартира відповідачем не доведено. Нею з метою вдосконалення технічних можливостей індивідуальної системи опалення виконані роботи по вмонтуванню захисного рукава в димові канали.
У зв’язку з викладеним просила визнати незаконною відмову Постійно діючої міжвідомчої комісії при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради від 25.10.2010 року в наданні дозволу на відключення від мереж загального опалення та встановлення газового індивідуального опалення в квартирі АДРЕСА_1 і зобов’язати дану комісію в 10-ти денний строк з дня вступу постанови суду в законну силу надати дозвіл на відключення від мереж загального опалення та встановлення газового індивідуального опалення в квартирі АДРЕСА_1.
Представник відповідачів в судовому засіданні позовних вимог не визнав, вважав їх безпідставними, а тому просив відмовити в позові і дав свої пояснення.
Заслухавши сторін, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Як вбачається з копії договору купівлі-продажу квартири від 05.09.2000 року, ОСОБА_1 купила, а ОСОБА_2 продала квартиру АДРЕСА_1, яка складається з двох житлових кімнат, загальною площею 43,30 м.кв. та житловою площею 28 м.кв.
Даний договір купівлі-продажу ОСОБА_1 зареєструвала в Чернівецькому КОБТІ і таким чином є власником квартири.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 у зв’язку з тим, що квартира неналежним чином обігрівалася, подачі тепла в зимові місяці майже не було, прийняла рішення про встановлення індивідуального опалення. Нею було в жовтні 2005 року проведені відповідні будівельні роботи по встановленню обладнання для індивідуального опалення і це підтверджується актом № 659 приймання виконаних підрядних робіт ВАТ
« Чернівцігаз » СЕПГ.
ОСОБА_1 в листопаді 2005 року звернулася до ОДКП
« Чернівціоблтепломережа » з заявою про відключення її від тепломережі і дана установа листом № 3044 від 24.12.2005 року повідомила ОСОБА_1 про те, що у зв’язку з встановленням автономного опалення в її квартирі, нарахування за ц/опалення з 01.12.2005 року виконуватися не будуть.
Судом також встановлено, що позивачка на протязі трьох років зверталася до відповідачів з клопотанням про прийняття рішення на дозвіл на встановлення індивідуального опалення. Останній раз звернулася осінню 2010 року з клопотанням про надання дозволу на встановлення індивідуального опалення, оскільки централізоване опалення відключене, газ також відключений і змушена користуватися електроенергією при наявності відповідного обладнання для опалення.
Як вбачається з протоколу № 23 від 25.10.2010 року засідання Постійно діючої міжвідомчої комісії при виконавчому комітеті міської ради з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від мереж централізованого теплопостачання в м. Чернівці, дана комісія розглядала звернення ОСОБА_1 щодо надання дозволу на узаконення автономного опалення і вирішила відмовити їй, виходячи з того, що Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 року « Про затвердження Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання » та рішення 23 сесії У скликання Чернівецької міської ради № 493 від 27.12.2007 року неможливо відключення опалення окремих квартир у багатоповерховому будинку.
Суд вважає, що таке рішення є неправомірним виходячи з того, що відповідно до п.2.2.2 Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж центрального опалення та гарячої води є неможливість забезпечення, у разі відокремлення приміщення даного споживача ( секції, під»їзду ) від внутрішньо-будинкових мереж ЦО і ГВП, безперебійної роботи інженерного обладнання сусідніх приміщень або будинку в цілому.
Згідно з пунктами 24,25,26 « Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення » затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 року. споживач може відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживача від мереж центрального опалення здійснюється згідно з Порядком. Відключення здійснюється за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку, дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм, правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціювання, будівельної теплотехніки. Підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання є неможливість забезпечення, у разі відокремлення приміщення даного споживача ( секції, під»їзду ) від внутрішньо будинкових мереж центрального опалення і гарячого водопостачання, безперебійної роботи інженерного обладнання сусідніх приміщень або будинку в цілому
В матеріалах справи, а також в матеріалах, які послужили для відмови позивачці в наданні дозволу на індивідуальне опалення відсутні будь-які докази на підтвердження того, що відключення квартири позивачки від системи централізованого опалення та гарячого водопостачання є технічно неможливим і що це може спричинити незручності та перешкоди іншим споживачам в отриманні послуг з забезпечення тепловою енергією та гарячого водопостачання. Навпаки, з листа ОДКП « Чернівціоблтепломережа » № 3044 від 24.12.2005 року вбачається, що ОСОБА_1 встановила автономне опалення в квартирі, яке не перешкоджає нікому і користуватися тим теплом, яке буде надаватися ОДКП вона не зможе.
Окрім цього, судом встановлено, що в інших квартирах будинку де мешкає позивачка встановлене обладнання для автономного опалення, мешканці користуються ним і ніяких перешкод нікому не створюється.
При таких обставинах та здобутих доказах суд вважає, що слід скасувати рішення Постійно діючої міжвідомчої комісії від 25.10.2001 року в частині відмови надання ОСОБА_1 на відключення її житлового приміщення від центрального опалення та гарячого водопостачання та зобов’язати дану комісію надати дозвіл ОСОБА_1 на виготовлення технічної документації на відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання її квартири.
На підставі викладеного та ст.. 383 ч.2 ЦК України, Закону України « Про теплопостачання », Закону України « Про житлово-комунальні послуги », Постанови Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 року « Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення », Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання затвердженого 22.11.2005 року, керуючись ст.ст. 7-11, 86,158-163,167 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Визнати неправомірною відмову від 25.10.2010 року Постійно діючої міжвідомчої комісії при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від мереж централізованого теплопостачання в м. Чернівці і зобов’язати Постійно діючу міжвідомчу комісію при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від мереж централізованого теплопостачання в м. Чернівці надати ОСОБА_1 дозвіл на виготовлення технічної документації на відключення від мережі централізованого опалення квартири АДРЕСА_1
Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом 10 днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівці.
Суддя Богдан С.І.
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-886/2010
- Суд: Снігурівський районний суд Миколаївської області
- Суддя: Богдан С.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.10.2017
- Дата етапу: 30.10.2017